Mopsik, który chciał zostać króliczkiem

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać króliczkiem Bella Swift
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać króliczkiem
Bella Swift Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Mopsik (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mopsik (tom 2)
The Pug Who Wanted to be a Bunny
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2020-03-25
2020-03-25
Ewa Kleszcz

Dzisiejsza recenzja będzie bardzo krótka, bo zaledwie parę zdań, ale nie chcę pomijać na blogu tej książeczki - jest warta przeczytania, więc może nawet przy tak krótkim tekście uda mi się kogoś nią zainteresować ;)

"Mopsik, który chciał zostać króliczkiem" to tom drugi serii uroczych książek dla dzieci (i nie tylko! bo także dla wszystkich fanów mopsów) o mopsiczce Peggy. Tym razem rodzina naszej psinki postanawia adoptować króliczka. I oczywiście kończy się to tym, że Peggy zostaje (tymczasowo) odstawiona na boczny tor, w końcu wszyscy muszą się najpierw pozachwycać nowym zwierzątkiem... Mopsiczka boi się, że rodzina już jej nie kocha, a króliczka zaczyna traktować jak zagrożenie. Skoro rodzinie już nie podoba się mopsik, tylko króliczek, może Peggy powinna stać się jednym z nich i odzyskać miłość właścicieli?

Bardzo podobała mi się ta książeczka - w umiejętny sposób traktuje o zazdrości i o tym, że miłości starcza dla wszystkich. Myślę, że ten tom przygód Peggy może trafić szczególnie dobrze do serc tych dzieci, którym narodziło się młodsze rodzeństwo i które także przez pewien czas mogły czuć się odstawione na boczny tor i niekochane tak mocno jak wcześniej. Jednocześnie powieść ta może stanowić także przestrogę dla rodziców i przypomnienie, że po narodzinach kolejnego dziecka nie należy zaniedbywać uczuć starszego i dla niego także należy znaleźć czas.

Dodatkowo, bardzo podobało mi się przemycenie do książki ważnej kwestii, jaką jest negatywny wpływ czekolady na psy. To, że psom nie wolno dawać jeść czekolady, nie jest wcale oczywiste dla osób, które same tego zwierzęcia nigdy nie miały. Sama jeszcze do niedawna nie miałam o tym pojęcia, dowiedziałam się dopiero na studiach (!). Zwyczajnie kwestią tego, co mogą jeść psy, a czego nie, interesowałam się tak samo jak tym, czego nie mogą jeść kapibary - ta wiedza nigdy nie była mi do niczego potrzebna, nigdy nie karmiłam żadnego psa. Dlatego fajnie, że dzieci po przeczytaniu tej książki będą już taką wiedzę posiadać :)

Bardzo polecam tę książkę! Podobała mi się nieco mniej niż poprzednia, ale dosłownie tak tyci tyci. A tak to jest to naprawdę świetna lektura :D Myślę też, że można ją czytać bez znajomości poprzedniego tomu, choć oczywiście odejmuje to sporą część frajdy z lektury.

Moje drugie spotkanie z Mopsikiem. Celowo celowałam w okolice Wielkanocy, żeby tematycznie nawiązać do świąt. Myślę, że ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia. Ciekawa i wartościowa historia.

Chloe uwielbia Peggy, ale jej koleżanka ma na oddanie cudowne puszyste małe króliczki. Kiedy dziewczynka decyduje się przygarnąć jednego z nich, suczka nie jest zachwycona jej pomysłem. Do tej pory była jedyna i najukochańsza. A jak będzie teraz? Kiedy Chloe nie potrafi nic innego tylko rozmyślać o nowym króliczku?

Cudowna opowieść o próbach pogodzenia się z myślą, że miłością innych trzeba się czasami podzielić, że nowy członek rodziny nie zawsze jest zły, że jego nadejście może oznaczać początek prawdziwej przyjaźni i wspaniałej przygody. To jak Peggy nie radzi sobie ze swoimi uczuciami i chce za wszelką cenę, aby to ją Chloe kochała najbardziej na świecie, knuje jak pozbyć się króliczki Coco i sprawić, by to ona znów była jedynym zwierzakiem w domu, było naprawdę dobrze pokazane i może dotyczyć nie tylko kwestii zwierzaków w domu, ale także sytuacji, kiedy wśród dzieci pojawia się rodzeństwo. Zazdrość i próby zrozumienia co się dzieje, oraz wnioski jakie płyną z książeczki są naprawdę wartościowe.

Kolejna świetna historia z mopsikiem Peggy w roli głównej. Moje dzieci stały się fanami tej serii. Prosty język, duże litery więc jest to świetna książka dla dzieci doskonalących naukę czytania. Dobre przesłanie w tej historii o tym że miłość się mnoży w rodzinie:) A do tego wszystkiego okraszone odrobiną wielkanocnego klimatu. Polecamy

www.drobnymmaczkiem.com

Książki o zwierzętach to my bardzo lubimy, bo bardzo kochamy zwierzęta! W tej miłości wyjątków nie robimy – fascynacja nasza obejmuje zarówno te najmniejsze żyjątka (nie stronimy od owadów),jak i najokazalsze egzemplarze ziemskiej fauny. Jednak najbardziej intensywnymi odbiorcami naszej szalonej miłości są…zwierzęta domowe! Niejeden kot babci czy piesek dziadka był przez moje dzieci, dosłownie, zagłaskany i często musiał siłą (czyt. pazurem lub zębem) przerywać te wybuchy miłości. Nic więc dziwnego, że książki o zwierzętach cieszą się u nas w domu niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego nie posiadaliśmy się z radości, kiedy, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga, mogliśmy poznać serię książeczek o małej Peggy.

„Mopsikowa” seria to idealny pretekst do pokazania dziecku świata z psiej perspektywy i uwrażliwienia na potrzeby zwierząt. To także pełna ciepła i humoru opowieść o losach małego pieska, który pragnie być kochanym przez człowieka. Dwie części przygód Peggy, pokazują jak mała suczka próbuje na wszystkie sposoby (od przekomicznych po naprawdę dramatyczne) wkupić się w łaski pewnej rodziny.

W części pierwszej: „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” poznajemy małą Peggy jako kilkutygodniowego szczeniaczka, który razem ze swoim rodzeństwem czeka na swojego idealnego opiekuna.

– A ty, Peggy? – zapytała mama – O jakim opiekunie marzysz? (…)

– Mam nadzieję, że mój opiekun będzie mnie kochał

Niestety, los na początku okazuje się być dla Peggy mało łaskawy. Mopsik trafia do Suzanne – młodej kobiety, która nie ma czasu na zwierzę i traktuje je raczej jak modny dodatek do stroju. Suzanne ostatecznie oddaje suczkę do schroniska, bo ta „niszczy jej buty i robi bałagan”. Przez szczęśliwy zbieg okoliczności suczka trafia do rodziny z trójką dzieci, która zgadza się przygarnąć Peggy do czasu znalezienia dla niej właściciela. Od tego momentu Peggy robi wszystko, żeby zostać u rodziny. Mopsik dowiaduje się, że Chloe i jej mała siostra Ruby są wielkimi fankami jednorożca – Peggy postanawia zostać jednorożcem, żeby zdobyć miłość dziewczynek.

W drugiej części „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem” spotykamy się ponownie z Peggy, która już od dawna jest członkiem swojej wymarzonej rodziny. Pewnego dnia, Chloe dostaje na urodziny malutkiego króliczka Coco. Piesek jest zazdrosny: „a co, jeśli bardziej pokocha króliczkę?’ Wszyscy członkowie rodziny są zachwyceni maleńkim króliczkiem i przez pierwsze dni o niczym innym nie mówią. Wtedy zazdrosny mopsik wpada na pomysł: odzyska miłość rodziny tylko jeśli zmieni się…w króliczka! Jak można się domyśleć, próby bycia króliczkiem nie zawsze się udają…

Dwie części przygód mopsika w zabawny i rozczulający sposób pokazują nam, że nie musimy udawać kogoś innego, żeby być kochanym. A co najważniejsze: na miłość nie trzeba zasługiwać! W kochającej rodzinie „starczy miłości dla każdego”. Serdecznie polecamy i czekamy na kolejne części!

www.drobnymmaczkiem.com

Uwielbiam historię Mopsika Peggy! :D

Uwielbiam historię Mopsika Peggy! :D

Książka wciągająca małego czytelnika/słuchacza i zawierająca morał. Takich książek dla dzieci nam potrzeba.

Polecam całą tę super serię o sympatycznym mopsiku Peggy wszystkim dzieciakom! Jeszcze gdyby lektorka wszystkie obce imiona i nazwy wymawiała poprawnie, byłoby doskonale... Imiona Zach i Mabel wymawia się inaczej, niż się je pisze.

Mądra i pełna humoru historia opowiadająca jedną z wielu przygód uroczego mopsika Peggy.

Nie rozumiem fenomenu tej dziecięcej serii

Nie rozumiem fenomenu tej dziecięcej serii

Bardzo ciekawa seria o mopsiku.

Bardzo ciekawa seria o mopsiku.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Adusia

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać króliczkiem