Lukrecja

Okładka książki Lukrecja Anne Goscinny
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Lukrecja
Anne Goscinny Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Lukrecja (Znak) (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
#dziewczyny #mikołajek #mikolajek
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Przyjemna lektura. Myśle że dziewczynką może się podobać. Główna bohaterka daje się polubić a dodatkowo świetnie przedstawione są relacje między członkami rodziny.

Bardzo ciekawa książka. Czytałam ją jako osoba dorosła, ale czułam si ę jakbym czytała damską wersję Mikołajka. Lukrecja to bardzo pozytywna bohaterka. Fajna przygoda na jeden wieczór. Na pewno sięgnę po kolejne tomy z czystej ciekawości.

Książka dobrze napisana, jednak niczym się nie wyróżnia. Rozumiem że styl miał być podobny do "Mikołajka", jednak momentami to wręcz słaba kopia.

Bez słownika się nie obyło, ale i tak jestem z siebie dumna, że przeczytałam kolejną książkę po francusku. :) Siostrzenica przeczytała polski przekład i "Świat Lukrecji" jej się spodobał.

Taka przyjazna

Taka przyjazna

Lukrecja to dziewczynka, która jest bardzo sympatyczną postacią, a jej przygody są bardzo ciekawe.

Poznajcie niesamowite przygody dwunastoletniej Lulu, czyli Lukrecji. Mieszka z mamą, ojczymem Grzegorzem i przyrodnim bratem Wiktorem. Ojczym jest kontrolerem lotów, a mama adwokatem. Raz na dwa tygodnie odwiedza swojego tatę, artystę. Ma z nim dobry kontakt. Uczęszcza do szóstej klasy, lubi przedmioty humanistyczne i nie przepada za matematyką. Dowiecie się, jakie chciałaby mieć zwierzatko w domu, dlaczego kupiła żółwia i nazwała go Madonną? Jak skończyła się wycieczka do muzeum żeglugi morskiej, gdy w ramach inicjatywy pedagogicznej uczestniczyło w niej również troje rodziców? Jak wygrać wybory na przedstawiciela do samorządu szkolnego, nie zgłaszając swojej kandydatury?

Bardzo przyjemna, dobra lektura, idealna dla dziewcząt - małych i dużych ;) Lukrecja - Lulu ma 12 lat i opowiada nam o swoim świecie - swojej rodzinie, szkole, przyjaciołach . Bardzo dobrze się to czyta, bohaterowie są dobrze wykreowani, język prosty, ale przyjemny w odbiorze. Jest tu sporo humoru, ale też swoistego ciepła, nastawienia na relacje, gdzieś pomiędzy wierszami przemykają ważne wartości. Lulu jest bohaterką, którą zdecydowanie można polubić Doceniam i polecam w kategorii wiekowej 9+

"Lukrecja" dopełnia to, czego brakowało mi w "Mikołajku". Duża dawka dwunastoletniej dziewczyńskości.

Przyjaźń, pierwsze zauroczenia i miłości, odpowiedzialność i dbanie o zwierzęta, rodzina patchworkowa i piękna więź z Babą Hanią chorującą na Alzheimera. Druga babcia, Arleta - nazywana Scarlett, to kobieta, która nie chce się zestarzeć, ma niesamowitą energię i jest kolorowa niczym rajski ptak.

Relacji Lukrecji z mamą, tatą, ojczymem i przyrodnim bratem Wiktorem pozazdrościć.

Polecam!

Książka pisana językiem dzieci. Jest moim zdaniem przeciętna