Bentley

Okładka książki Bentley
Melanie Moreland Wydawnictwo: Editio Cykl: Prywatne imperium (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Prywatne imperium (tom 1)
Editio Red
Bentley
Editio
2020-09-08
2020-09-08
Sylwia Chojnacka
przyjaźń przeszłość przeznaczenie uczucia miłość pieniądze szczęście

Przeciętne romansidło, które jednak bardzo podnosi na duchu. Ciepłe, wyidealizowane... Tak do przeczytania w autobusie albo w tramwaju.

Sama nie wiem od czego zacząć.
Bo ewidentnie tego "czegoś" tu zabrakło, nie było emocji, wszystko jakby na siłę, brak mocnego charakteru... Nie Słodko tak, że, aż mdlilo.
Męczyłam się czytając ją, więc na tej części zakończę spotkanie z tą serią.

Sama nie wiem od czego zacząć.
Męczyłam się czytając ją, więc na tej części zakończę spotkanie z tą serią.

"Kiedy tu jesteś, czuję się bardziej jak w domu. A kiedy cię tu nie ma, ten dom to tylko... przestrzeń."

"Jesteś jej największym pragnieniem - do którego ona nigdy się nie przyzna - i jej największym lękiem. Jesteś jedyną osobą, przy której może być sobą i na której może polegać, bo wie, że jej nie skrzywdzi. Jesteś jedyną osobą, której może może powierzyć swoje serce. I jesteś też osobą, w której istnienie nigdy nie wierzyła"

Winston Bentley Ridge III to 32-letni właściciel firmy, zajmującej się aranżowaniem przestrzeni i deweloperstwem. Jest to mężczyzna powściągliwy, zorganizowany, zrównoważony, skupiony na pracy. Jego życie wypełnia stały rytm dnia, na który składają się spotkania biznesowe i samotne wieczory. Jego jedynymi przyjaciółmi są Maddox, firmowy dyrektor finansowy i Aiden, szef ochrony Bentleya. Ten drugi, zaniepokojony przysyłanymi Bentleyowi pogróżkami związanymi z przetargiem dotyczącym działek budowalnach, towarzyszy mężczyźnie przez cały czas. Zmęczony nieustanną troską przyjaciela Bentley potrzebuje chwili tylko dla siebie. Chce w spokoju wstąpić do kawiarni i w samotności napić się kawy. Właśnie tam przy jednym ze stolików spotyka Emmy - dziewczynę, której główną cechą charakterystyczną jest spontaniczność i otwartość na niespodzianki losu. Tych dwoje różni się jak ogień i woda, a jednocześnie pasują do siebie, jak dwa elementy tej samej układanki. Jednak różnice chociażby posiadanych zasobów finansowych mogą stanowić przeszkodę do stworzenia udanego związku. Może mu zagrozić również niebezpieczeństwo, które z Bentleya przerzuca się na Emmy.

"Bentley" to połączenie słodkiej, romantycznej powieści z odrobiną dawki dobrego humoru i intrygującym wątkiem sensacyjnym. Całość oceniam jako dość przewidywalną i łatwą do rozszyfrowywania, jednak mimo to książkę czytałam z ogromną przyjemnością. Jej największym atutem są naprawdę świetnie skrojeni bohaterowie, których polubiłam od pierwszej strony. Autorka świetnie pokazała różnice między nimi i to jak prawdziwa miłość jest w stanie je odeprzeć. Nie brakowało między nimi namiętności, czułości, wzajemnej troski. Na plus tej historii na pewno wpływa też bardzo fajnie pokazana męska przyjaźń i wsparcie najbliższych współpracowników Bentley'a. Mało mi było z kolei przyjaciółek Emmy, które chętnie poznałabym bliżej, licząc na rozwinięcie ich historii w kolejnych tomach tej serii. Myślę, że to powieść lekka, przyjemna, pozwalająca się odprężyć, ale też pokazująca, że nigdy nie możemy być niczego pewni, a życie może odmienić się w ciągu jednej chwili. Bardzo polecam

Książka opowiada historię Winstona Bentley’a Ridge’a, zamkniętego w sobie biznesmena. Jako przystojny i bogaty facet powinien być popularny wśród pań, ale ponieważ zajmuje się tylko pracą. Panie uważają go za nudnego.
Bentley to nie przeszkadza, dopóki nie spotyka przez przypadek Emmy która jest pełna pasji do tego jej specyficzne poczucie humoru oraz cięty język.
Ona wywraca cały świat bentley już przy pierwszym spotkaniu. Ale oprócz romansu, w świecie wielkich pieniędzy czai się niebezpieczeństwo.
Historia jest banalna, ale nie męcząca. Rozbawiła mnie i otuliła ciepłem.

Ona...

To było moje drugie podejście do tej książki,poprzednio zaczęłąm ja czytać zaraz po poleceniu,ale chyba nie zadziałała magia...Teraz było inaczej.Początkowo wydaje się,że to zwyczajna książka jakich wiele.On,zasadniczy i wiecznie spięty spotyka ją,która oddziaływuje na niego jak żadna inna,pomagając mu pozbyć się stresu i pozwalając nabrać odrobine luzu.Na szczęście dość szybko robi się bardziej interesująco.Podobała mi sie fabuła,niby lekka ale nie nudna,choc dość mało zaskakująca.Bez większych trudności odgadłam,kto jest tu czarnym charakterem.n plus zasługuje kreacja bohaterów,którzy są dość złożeni.Osobiście chętnie poznam historie Aidana i Madoxa,choc i Reid wydaje mi się dość intrygujący.Może trochę zbyt melidramatycznie robi się pod koniec książki,ale w żaden sposób nie dyskwalifikuje to całej fabuły.
Tłumaczenie jest niezłe,choć niektóre określenia trochę mi zgrzytały(uszykować się czy odzienie).Jakoś mi to archaicznie brzmiało i nie pasowało do fabuły osadzonej w świecie wielkiego biznesu...
Nie jest to jakaś wybitna książka,ale czytało mi sie ja szybko i z zainteresowaniem.Taka w sam raz na odstresowanie.

Nie było chemii między nami. Czuję niedosyt i nie potrafię stwierdzić, czego mi tam zabrakło. Może było zbyt ogólnikowo, chyba dużo skrótów myślowych. Zmusiłam się do dokończenia. Takie czytadło.
Co do autorki, to pierwsza książka, którą przeczytałam, mnie zachwyciła (Twoje zdjecie), a kolejne dwie już były bez szału. Szkoda, bo byłam napalona na autorkę.

Zmęczyła mnie ta książka. Nudna, bez emocji, sztuczne, dziecinne dialogi. Bohaterowie bez wyrazu, lekko głupkowaci...na pewno nie sięgnę po kolejne części...strata czasu.

Czasem są takie dni, gdy wszystko idzie nie tak. Po takim dniu chcę tylko odpocząć i poczytać książkę. Ale nic niepokojącego ani łamiącego serce, potrzebuję wtedy słodkiej historii z happy endem. I tym właśnie jest dla mnie „Bentley”.
Książka opowiada historię Winstona Bentley’a Ridge’a, zamkniętego w sobie biznesmena, którego dni są zorganizowane i uporządkowane. Jako przystojny i nieprzyzwoicie bogaty facet powinien być popularny wśród pań, ale ponieważ w zasadzie zajmuje się tylko pracą, kobiety uważają go za zrzędliwego i nudnego. A Bentley nie ma nic przeciwko temu, dopóki nie poznaje Emmy, która pod wieloma względami jest inna niż kobiety z jego towarzystwa. Emmy jest pełna pasji i chęci, by spełniać swoje marzenia. Do tego jest spontaniczna i ma specyficzne poczucie humoru oraz cięty język, który bardzo w bohaterach lubię. Dziewczyna wywraca świat Bentleya do góry nogami. Podobała mi się zmiana jaka zaszła w głównym bohaterze, jak stopniowo pojmował co jest w życiu ważne.
Ale oprócz romansu, pojawia się także intryga dla urozmaicenia historii. W świecie wielkich pieniędzy czai się niebezpieczeństwo. Bentley otrzymuje listy z pogróżkami, a kartą przetargową staje się Emmy. Pomysł był dobry, ale niestety niedopracowany, gdyż od samego początku nasuwało się oczywiste rozwiązanie zagadki.
Spędziłam naprawdę przyjemny czas z tą książką. Historia jest banalna, ale nie męcząca. Rozbawiła mnie i otuliła ciepłem. Odetchnęłam przy niej i nabrałam pozytywnej energii.

Wielkie zaskoczenie!
Gdy sięgałam po tą książkę spodziewałam się płytkiego romansu a tutaj dostałam coś więcej. Świetnie rozwinięta fabuła i cudowni bohaterowie

Wielkie zaskoczenie!

Świetnie nakreślona fabuła, pomysł na przedstawienie świata trzech milionerów i trzech zupełnie różnych dziewczyn, do tego wątek nierówności społecznych, porzucenia, hazardu i zemsty a do tego wszystkie wątki są logiczne, przemyślane i widać, że autorka spędziła nad książką sporo czasu dopieszczając ją. Wielkie uznanie dla tłumaczki, która wykonała kawał naprawdę dobrej roboty, przekładając tekst na język polski.