Zabójcza gra

Okładka książki Zabójcza gra Caroline Angel
Okładka książki Zabójcza gra
Caroline Angel Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2020-10-06
2020-10-06
literatura polska Kryminał Sensacja Romans New Adult

coś strasznego...

coś strasznego...

Nie mogę uwierzyć, że tak szybko przeczytałam książkę autorstwa Caroline Angel pod tytułem „Zabójcza gra”. Głównymi bohaterami powieści są: Nave Campbell, Timothy Bennett oraz Cameron Milan. Dziewczyny życie przez liczne zdarzenia legnie w gruzach w ciągu kilku godzin. Tim natomiast postanowił, że przemocą dokona swojego chorego planu. Cameron zaś nie spodziewał się, że prosząc o pomoc Nave zrozumie, że jest wart kochania i znajdzie dziewczynę. Jakie zdarzenie pozbawi Nave chłopaka i przyjaciółkę? Jak to się stało, że Nave postanowiła pomóc Cameronowi? Czy panna Campbell spełni swoje marzenia? Jakie plany mają rodzice Nave wobec niej i brata? Czy Nave i Cameron będą razem? Co stanie się z Timothym? Jaką tajemnicę odkryje Nave? Na te i inne pytania musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z tą powieścią.
Naprawdę nie mogę uwierzyć, że zanim sięgnęłam po tą cudowną książkę musiała czekać prawie 2 tygodnie. Rzeczywiście bardzo się cieszę, że mogłam zapoznać się z tą cudowną powieścią. Jak zaczęłam ją czytać to nie mogłam się od niej oderwać. I zapoznałam się z nią w ciągu kilku godzin. Co ostatnio dla mnie jest bardzo trudne. Bo tak naprawdę ciężko jest mi znaleźć odrobinę chwili by usiąść i poczytać książkę. Z całego serca polecam zapoznanie się z książką autorstwa Caroline Angel pod tytułem „Zabójcza gra” bo naprawdę warto ją przeczytać.

DNF 23%.

Dziękuję uprzejmie za uwagę, ale NIE.
- Nie lubię żadnej postaci w tej książce, ich zachowanie jest absurdalne i mam wrażenie, że to banda góra piętnastolatków, a nie dorosłych już ludzi.
- Fabularnie to w ogóle nie ma sensu i mam aż dreszcze z żenady.
- Język jest koszmarny i aż przykro się tego słucha.
- I ta lektorka... Głos sam w sobie jest okay, bo już kilka razy się na nią natknęłam i wyszłam z tego bez szwanku. Ale to, co ona tu robi i jak czyta tą książkę... Mam ochotę zdzielić jej w twarz.

Szkoda moich nerwów i czasu.

DNF 23%.

Dziękuję uprzejmie za uwagę, ale NIE.
- Fabularnie to w ogóle nie ma sensu i mam aż dreszcze z żenady.
- Język jest koszmarny i aż przykro się tego słucha.
- I ta lektorka... Głos sam w sobie jest okay, bo już kilka...

Wciąga w każdej wersji czy papierowej czy tej na Wattpadzie

Wciąga w każdej wersji czy papierowej czy tej na Wattpadzie

Ta książka to jakaś parodia.

Ta książka to jakaś parodia.

Zasadniczo jest to romans sensacyjny. Taki lekko przerośnięty "Arlekin", ale ma świetną trochę komiksową atmosferę. Postacie są lekko przerysowane jak w opowieściach o mrocznych mścicielach: potworni rodzice, brutalny Timothy itd. Najsłabszym elementem są dialogi, które mi kojarzyły się z parodią kryminałów z serii "Naga broń". Zwłaszcza to co myśli i mówi Cameron śmieszyło mnie do łez = za każdym razem w moich myślach pojawiał się obraz Franka Drebina. Pomysł jest dość fajny: Neve ma koszmarne życie i pracuje w markecie jako kasjerka. Pewnego dnia odkrywa, że wszyscy ludzie, których zna to gangsterzy, mordercy i płatni zabójcy. Do tej pory jakoś Jej to umykało. Na szczęście jeden z zabójców ma śliczne fiołkowe oczy i urocze dołeczki w policzkach ... więc w sumie spoko. Żadna praca nie hańbi! Neve odkrywa też, że ma dobry powód, żeby pomóc mu w Jego zemście. Dobrze się czytało i nie wykluczam, że sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Oj dużo się w tej książce działo... :) i nie mam tu na myśli wyłącznie wątków miłosnych. Nagłe zwroty akcji, intrygi, zbrodnie, ucieczka... To wszystko znajdziecie w tej książce. Przeczytałam ją bardzo szybko, bo ciekawość nie pozwalała jej odłożyć. Nie żałuję. Naprawdę świetna pozycja.

Świetna ! Polecam ☺️

Świetna ! Polecam ☺️

Neve Campbell to młoda dziewczyna, która przeżyła piekło. Los, który zgotowali jej rodzice, a później jej chłopak to istny koszmar. Poznając Camerona nie myślała, że zagości w jej życiu na dłużej i je całkowicie odmieni.

Rodzice Neve to bezduszni tyrani, zaślepieni żądzą pieniądza. W ich świecie liczą się tylko zyski i ich szemrany biznes. Potrafią dopuścić się bestialskich czynów, aby osiągnąć zamierzony cel. Dzieci nic nie znaczą są dla nich tylko pionkami w ich grze.

Cameron Mills – przystojny właściciel kilku siłowni i klubu bokserskiego. Twierdzi, że nie potrafi kochać czy aby na pewno? Te miodowe oczy zawrócą mu w głowie i nie będzie potrafił przejść obok nich obojętnie.

“Dopóki nie pokochasz sam siebie, nie będziesz w stanie obdarzyć prawdziwą miłością nikogo. Zamknij przeszłość, żyj teraźniejszością …”.

Komu zaufać w świecie pełnym kłamstw? Jak żyć, kiedy na każdym kroku ktoś czyha na Twoją śmierć? Czy Elizabeth to tylko dobra sąsiadka, a może ktoś zupełnie inny?

Jeśli jesteś ciekawa jak potoczą się losy Neve i Camerona oraz chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania wkrocz do świata “Zabójczej gry”.

Książka jest fajnie napisana i po prostu się przez nią płynie. Nie jest zbyt gruba i przeczytałam ją w kilka godzin, dlatego, że nie potrafiłam jej odłożyć. Autorka cały czas zaskakuje czytelnika, gdy już myślimy, że to koniec problemów wtedy pojawiają się kolejne.

Wpierw zaskakuje pomysłem spotkania twarzą w twarz zdesperowanej, zawiedzionej miłości z wyrachowanym zabójcą., które nie kończy się oczekiwaną tragedią. Później zgodą tej pierwszej na udział w rozgrywce stricte kryminalnej prowadzonej przez zabójcę - przeciw, a jakże brutalnemu, sprawcy desperacji. Później wszystko miesza się jak koktajl w mikserze, wywraca na drugą albo i trzecią stronę. Początkowa podejrzliwość czytelnika przeistacza się w autentyczne zainteresowanie całkiem zgrabną intrygą kryminalną. Pomaga w tym lekkość, naturalność, swoboda kreowania scen.
Trochę przeszkadza pojawiająca się rychło harlekinowa fascynacja erotyczna [niby żadnych sentymentów z tym strasznym zabójcą - ale jednak mimo woli przy nim omdlewam]. Na szczęście u tej autorki ten wątek jest na tyle łagodny, że nie odstręcza miłośnika intrygi kryminalnej.

• Romans

Caroline Angel Zabójcza gra Zobacz więcej