Nieidealnie dopasowani

Okładka książki Nieidealnie dopasowani
Melanie HarlowCorinne Michaels Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Imperfect Match
NieZwykłe
2020-04-29
2020-04-29
Data 1. wydania:
2019-04-26
Klaudia Wyrwińska

Książkę przeczytałam dwa razy i dzięki dwukrotnemu przeczytaniu mam porównanie jakie wywarła na mnie wrażenie po pierwszym przeczytaniu, a jakie po drugim.

Może to być zaskakujące, że ta sama książka za każdym razem wywiera różne wrażenia u jednej osoby. Jednak po pierwszym przeczytaniu książkę bardzo mi się podobała i nie miałam do niej żadnych zarzutów.

Myślę, że drugim razem przeczytałam ją wnikliwiej i nasunęły mi się różne przemyślenia względem niej. Co mnie zdziwiło to fakt, że zdrowa kobieta udaje się do kliniki leczenia bezpłodności by tam wybrać dawcę i poddać się zabiegowi.

Przecież mogła znaleźć mężczyznę, z którym mogła zrobić sobie to dziecko. Według mnie niepotrzebnie blokowała kolejkę w klinice. Przecież tam udają się pary, które faktycznie nie mogą mieć dzieci, a ona mogła. Więc uważam, że było to jej takie widzimisię. Nie podobało mi się jej zachowanie, bo było samolubne.

Aspen to ekoświr, kobieta żyjąca według własnych zasad i w zgodzie z przyrodą. Jej styl życia i zachowanie nieszczególnie przypadły mi do gustu. Pomimo to uważam, że jest to całkiem ciekawa bohaterka, która udowadnia, że to ona ma lepsze predyspozycje do przejęcia rodzinnego biznesu.

Jej relacja z siostrą nie zawsze była najlepsza jednak w sytuacji kryzysowej Willow mogła liczyć na jej wsparcie. To ona doradzała jej co powinna zrobić w kwestii swoich relacji z mężczyznami.

Willow i Reid są przyjaciółmi i mieszkają naprzeciwko siebie. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę i wiedzą o sobie prawie wszystko. Nie chodzą na randki, bo nie chcą, uwielbiają swoje towarzystwo i nie czują potrzeby zmieniania czegokolwiek w swoim życiu.

Reidowi odpowiada życie kawalera bez zobowiązań i rozczarowań. Willow chce mieć dziecko, ale zamiast znaleźć sobie męża szuka dawcy nasienia. Chce być samotną matką, bo tak sobie postanowiła. Los bywa przewrotny i sporo namiesza w życiu tej dwójki.

Czy Willow wybierze dawcę i zdecyduje się na sztuczne zapłodnienie? Jak potoczą się losy dwojga przyjaciół i czy w ogóle nadal będą przyjaciółmi?

Na te pytania znajdziesz odpowiedź w książce “Nie idealnie dopasowani”. Podsumowując polecam tę książkę, bo spędziłam z nią miło czas. Jest to krótka i lekka pozycja na weekend. Ja jednak już trzeci raz raczej jej nie przeczytam, bo czekają kolejne historie i szkoda marnować czas na odgrzewanie tej samej.

Myślę, że...

Całkiem przyjemny romans. Od samego początku wiadomo jak rozwinie się fabuła, nie trudno odgadnąć zakończenie, a mimo to miło spędziłam czas przy lekturze.

Historia dwójki ludzi, którzy pomimo, że tak wiele ich dzieli są najlepszymi przyjaciółmi. Jednak los (a może układ planet) potrafi płatać figle i gdy wydaje się, że wszystko będzie dobrze to strach przed przyszłością powoduje, że wszystko się sypie.
"– Myślałaś, że to będzie łatwe, Willow? Myślałaś, że twoje serce jest zabezpieczone przed cierpieniem gdy kogoś kochasz?
– Nie – przyznaję. – Wiedziałam, że to może boleć.
– Ale zbolałe serce można uleczyć, kochanie. Tyle że samo nie da sobie rady."
Nigdy nie jest łatwo, bo życie rzuca wiele kłód pod nogi, ale nie należy się poddawać tylko walczyć o swoje marzenia mimo strachu próbować iść do przodu. Ważne jest wsparcie najbliższych i ich dobre słowo, które pomaga brnąć przed siebie. Zły przykład w dzieciństwie nie oznacza, że nie można być dobrym człowiekiem (czego przykład widoczny jest w tej książce). Trzeba walczyć o tych, których się kocha i tych którzy kochają.
Powieść napisana z lekkością, podział na krótkie rozdziały oraz akcja powodują, że czyta się bardzo szybko. Historia, która pokazuje walkę z demonami przeszłości i dążenie do realizacji marzeń. Przypominająca, że "Nie istnieje coś takiego jak ideał. Od samego początku byliśmy „nieidealni”."

–...

Początek tej książki był całkiem niezły. Fajna przyjaźń, zakręcona rodzinka, nietypowa praca. Niestety im dalej tym było gorzej. Relacja między Raidem i Willow według mnie rozwinęła się zbyt szybko. Ich związek za to był bardzo dziecinny i nie potrafili nawet porozmawiać.

Najbardziej naiwnym było wchodzenie w związek z tak odmiennym nastawieniem do małżeństwa i posiadania dzieci. Nie wierzę, że nagle Raid był w stanie magicznie się zmienić tylko dlatego, że mu brakowało Willow. Dziecko to naprawdę poważna decyzja i obowiązek.

Ogólnie nie przeczytałabym tej książki drugi raz i nie poleciłabym nikomu.

super się czytało, polecam

super się czytało, polecam

Polecam

Polecam

Książka „Nieidealnie dopasowani” Melanie Harlow i Corinne Michaels to historia Willow, która ma przejąć firmę mamy, która łączy ludzi w pary. Jest zdeterminowana, aby zostać mamą i skorzystać z banku dawców spermy. Przyjaźni się z Reidem, któremu zamierza znaleźć idealną partnerkę. Niestety nic nie idzie gładko.
Autorki pokazują dwie odmienne rodziny i jak wychowanie w nich wpływa na dorosłe życie dzieci oraz postrzeganie przez nich przyszłości.
Lekka, świetna historia.

Autorki pokazują dwie odmienne rodziny i jak wychowanie w...

Zapowiadało się całkiem nieźle i myślałam, że ocenię tę książkę znacznie lepiej, ale końcówka to był koszmar - totalna dziecinada.

Idealna do przeczytania w jeden wieczór i oderwania się od rzeczywistości.

Idealna do przeczytania w jeden wieczór i oderwania się od rzeczywistości.

Super lekka opowieść! Przeczytana jednym tchem. Polecam idealna na wieczór!

Super lekka opowieść! Przeczytana jednym tchem. Polecam idealna na wieczór!