Gruzińskie wino

Ah cóż to była za cudowna przygoda!

Miłosny trójkąt rozgrywający się między Aną i dwoma „doktorkami” 🫣 Kobieta jest rozwódką z dwiema córkami, zostaje nagle wysłana w podróż służbową do swojej ukochanej Gruzji 🇬🇪 Dziewczynki zostają ze swoim tatą i jego nową kobietą, a Ana wyrusza na podbój nie tylko tego pięknego kraju, ale również dwóch męskich serc...

Jeju! Zakochałam się 😍 Jestem oczarowana tą historią i będę powtarzać cały czas, że nie rozumiem tych niskich ocen na @lubimyczytac.pl ! Są zdecydowanie nie zasłużone!!! Gruzja... Piękny kraj! Dzięki opisom @ania_pilip chce się tam pojechać. Mam ochotę spakować właśnie walizki 🫣😂

Fabuła? Piękna, pouczająca, wzruszająca... Odkrywamy historię Timara i Giorgio, co łączy tych dwóch różnych charakterem lekarzy? Timar - pewny siebie, radosny, ale też porywczy. Giorgi - tajemniczy, skryty, ale też pełen pasji. Nie dziwię się, że Ana była rozdarta, bo ja sama miałam łzy w oczach, gdy dokonywała trudnych dla niej wyborów. Poznajmy również przyjaciółki kobiety - każda inna, każda z własnym bagażem doświadczeń oraz problemami. Bella - pełna werwy, najlepsza kucharka w Gruzji oraz powierniczka Any, również skrywająca swoje tajemnice☺️

Trudno opisać wszystko co dzieje się w tej książce, bo dzieje się naprawdę dużo! Przy tej książce nie można się nudzić! 🤫
Serdecznie polecam 🇬🇪😍🤗

Ah cóż to była za cudowna przygoda!

Jeju! Zakochałam...

Gruzińskie wino-Anny Pilip to pierwsza część trylogii, której bohaterką jest Ana.
Ana kobieta po rozwodzie, ma dwoje dzieci, które wychowuje sama. Nasza bohaterka ma też wierne przyjaciółki, które wspierają się w trudnych chwilach, a także są w stałym kontakcie na czacie.
Ana chętnie wyjeżdża do Gruzji, którą traktuje, jak drugą ojczyznę. Poznaje tam dwóch lekarzy, którzy mają traumatyczne przeżycia z okresu wojny Gruzji z Osetią.
Lekarze ci będą mieć bardzo duży wpływ na losy Any.
Z tego tomu dowiadujemy się na temat wojny w Gruzji.
Drugi tom-Powrót do Gruzji, którego bohaterką staje się mama Any- Teresa.
Oprócz losów Teresy z czasów Solidarności w Polsce dowiadujemy się o stanie wojennym w naszym kraju i jaki on miał wpływ na życie matki Any.
Dlaczego w tytule jest użyte słowo powrót, proszę przeczytać tę powieść.
W końcu trzeci tom: Toast za Gruzję.
W tym tomie poznajemy bliżej przyjaciółkę Any- Kamę.
Jest to trylogia godna uwagi i przeczytania.
Pokazuje nam ówczesne czasy w Polsce i Gruzji. Ludzi, którzy borykają się ze strasznym syndromem urazów psychicznych odniesionych w wojnach.
Trylogia ta ukazuje też prozę życia głównych bohaterek: smutki i radości.
Książka ta opowiada też o wielkich przyjaźniach na dobre i na złe.
Lekturę tę czyta się z zainteresowanie i może ona zainspirować do zwiedzenia Gruzji i poznania tamtejszych gościnnych mieszkańców.
Polecam tę książkę.

Czytało się przyjemnie i szybko. Jak dla mnie typowe romansidło, w którym wiele się dzieje i mało ma wspólnego z rzeczywistością, ale czasami fajnie jest sięgnąć po coś takiego. Autorka do końca budowała napięcie kogo wybierze Ana, co jej się udało, ale przez to ciężko mi uwierzyć w wielką miłość.
Zachwyciły mnie bardzo opisy Gruzji, nie wiedziałam, że to takie ciekawe państwo. Czytając, przeglądałam w internecie zdjęcia miejsc, o których wspominała Ana. Bardzo fajnie połączyła opisy Gruzji z historią bohaterki.

Zachwyciły mnie bardzo opisy Gruzji, nie wiedziałam, że to takie ciekawe...

Gdyby pominąć motyw przyjaciółek i ich pogawędek na poziomie gimnazjalnym byłaby to powieść rewelacyjna.

Widać, że autorka fascynuje się Gruzją i pięknie ją opisała w powieści. Za to plus, bo bardzo lubię, kiedy lokacje w książce nabierają konkretnego znaczenia, mają opisy, kolory, zapachy, itp., a nie są tylko miejscem z nazwy. Za dokładam gwiazdkę.

Imię Ana - trąci Grey'em i jestem pewna, że z powodzeniem można by je zastąpić jakimś fajniejszym, nie budzącym tak oczywistych skojarzeń.

Imię Ana - trąci...

Książka napisana ciekawie. Czyta się ją bardzo dobrze. Rozsmakowałam się w tym kraju. Gruzja , bo tam autorka umiejscowiła swoją niezwykle słodko-gorzką historię trudnej i niebanalnej miłości jest krajem pełnym kontrastów. Przecudne krajobrazy, przepyszna kuchnia i niezwykle życzliwi ludzie oraz wszechobecna bieda sprawia ,iż chce się poznać ten przepiękny zakątek świata. .

POLECAM

Książka napisana ciekawie. Czyta się ją bardzo dobrze. Rozsmakowałam się w tym kraju. Gruzja , bo tam autorka umiejscowiła swoją niezwykle słodko-gorzką historię trudnej i niebanalnej miłości jest krajem pełnym kontrastów. Przecudne krajobrazy, przepyszna kuchnia i niezwykle życzliwi ludzie oraz wszechobecna bieda sprawia ,iż chce się poznać ten przepiękny zakątek świata....

Najlepsza polska książka ever!

Najlepsza polska książka ever!

absolutnie kocham tą książke i z utęsknieniem czekam na trzeci tom! Dzięki niej zrodziła się moja miłość do gruzji, którą w tym roku w końcu planuję odwiedzić. musicie to przeczytać!

Świetna lektura. Nie mogłam odłożyć dopóki nie skończyłam. Cudne uczucie, gdy wpada się w tak pięknie narysowany świat. Smaki, dźwięki, widoki, emocje... wspaniale.

Ana jest rozwódką z dwójką uroczych córek. Kocha Gruzję i mentalność tamtejszej ludności. Kto by pomyślał, że jej życie tak się skomplikuje podczas wyjazdu służbowego, właśnie do Gruzji? Ana poznaje dwóch mężczyzn, którzy porządnie jej namieszają w sercu. A co z dziewczynkami? Przecież one są dla niej najważniejsze. Czy dla miłości zdecyduje się na rozpoczęcie nowego życia w obcym kraju?
Bardzo przyjemna lektura. W sam raz na spokojny wieczór z książką.

Dość dobra książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Miło było przenieść się do urokliwej Gruzji, spacerować po pięknych uliczkach, czuć smak aromatycznej kuchni i wina.