Echo z otchłani

Okładka książki Echo z otchłani Remigiusz Mróz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Echo z otchłani
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 2) fantasy, science fiction
Chór zapomnianych głosów (tom 2)
Czwarta Strona
2020-02-12
2020-02-12
literatura polska space opera
Inne

Nowa Ziemia

👉ISS Kennedy powrócił na Ziemię, która w niczym nie przypomina planety sprzed kilkuset lat. Po globalnym kataklizmie stała się jałowym pustkowiem, a na jej powierzchni przetrwali tylko nieliczni.
Ocalałe statki Ara Maxima są bezpieczne na orbicie, czekając na dalsze instrukcje tych, którzy podejmą się odbudowy ludzkości.
Co zdarzyło się na Ziemi? I czy okrętom naprawdę nic nie grozi? Wróg wygrał proelium i czeka gdzieś pośród gwiazd, świadomy istnienia gatunku ludzkiego.
Jeden z nich nadal znajduje się w kriokomorze Kennedy’ego. I będzie miał szansę, by odkupić swoje winy…

👉Echo z otchłani to drugi tom cyklu science-fiction Chór zapomnianych głosów, w którym autor zabiera nas w podróż po zniszczonej Ziemi i tajemniczym kosmosie. Kontynuując wątki z pierwszej części, Mróz przedstawia dalsze losy Håkona Lindberga, Dija Udina Alhassana i Ellyse, którzy muszą stawić czoła nie tylko niebezpiecznym przeciwnikom, ale także własnym demonom. Książka pełna jest napięcia, akcji, zwrotów akcji i zaskakujących odkryć. Autor zręcznie łączy elementy fantastyki naukowej, thrillera i horroru, tworząc oryginalny i wciągający świat.

Bardzo podobała mi się ta książka. Mróz nie rozczarowuje swoimi pomysłami i stylem pisania. Z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów, których polubiłam już w pierwszej części. Podobało mi się, że autor nie ogranicza się do jednej linii fabularnej, ale pokazuje różne perspektywy i scenariusze. Niektóre z nich były naprawdę zaskakujące i poruszające. Nie mogłam się oderwać od lektury i jednocześnie bałam się jej kończyć, bo nie chciałam żegnać się z tym światem. Mam nadzieję, że Pan Remigiusz Mróz stworzy podobną serię w przyszłości, bo z miłą chęcią bym po nią sięgnęła. ♥️

Co zdarzyło się na Ziemi? I czy okrętom naprawdę nic...

Moim zdaniem nie tak dobra jak czesc pierwsza,ale da sie przeczytac.Troche przekombinowana czasoprzestrzen.Idealna dla sympatykow fantastyki.

bzdura goni bzdure. Autor nie jest stworzony do akcji w kosmosie

bzdura goni bzdure. Autor nie jest stworzony do akcji w kosmosie

Fantastyka z górnej półki, ale zawirowania w czasie były dla mnie momentami nie do ogarnięcia...
Kończąc pierwszy tom myślałam że po drugi nie sięgnę. Ciekawość jednak zwyciężyła- pytania, ktore caly czas mialam w glowie-czy sprowadza zarodki na ziemię, czy na nowo zaludnia ziemie, czy znajdą innych żyjących juz/nadal na Ziemii, musiałam znaleźć na nie odpowiedzi.
No i oczywiście poza wyjaśnieniem niektórych z pytan autor znów zagial nie tylko czas ale też całą akcję-spodziewałam się kilku scenariuszy ale nie powrotu na Rah madul z własnej inicjatywy głównego bohatera.
Ten tom skupia się na zrobieniu dobrego ze złego człowieka A misje które musza się przez to odbyć odkrywają przed czytelnikiem nowe możliwości dokończenia fabuły.

No i...

Przekombinowana akcja poprowadzona w dziwnym kierunku. Dopiero na końcu zaczęła przypominać pierwszą część.

średnio.

średnio.

Z perspektywy zwykłego czytelnika uważam, iż część pierwsza była jak kolejka górska, miała swoje lepsze i gorsze momenty. Przy drugiej, człowiek miał niestety wrażenie, że pan Mróz niekiedy gubił się we własnych pomysłach i jakby czasem na siłę próbował wybrnąć z zawiłości własnych pomysłów by w jakiś sposób poskładać to do kupy...

Moja wina. Jak pierwsza część była słaba to trzeba było nie zabierać się za drugą. Na 194. stronie odpadłem. Albo ja się pogubiłem w logice temporalnej albo autor. Jak myślicie ?

Drugi tom również mocno przypadł mi do gustu. Znowu mamy do czynienia z podróżami w czasie i przestrzeni , jednak tym razem akcja dzieję się głównie na Ziemi. Podobała mi się duża ilość przygód i wątków , wątek romansowy Ellyse i Hakona ( tych dwoje zawsze ciągnęło ku sobie) , budowanie ambiwalentnego postrzegania Dija Udina, zaskakiwanie w różnych momentach i tak dalej. Chciało by się więcej , tym bardziej, że widzę możliwość kontynuacji. Może kiedyś...

To już druga część mrozowej serii sci-fi. Kolejny raz jestem pod wrażeniem tak dobrej fabuły i wartkości akcji. Mam nadzieję że autor będzie kontynuował tę serię, a jeśli nie, to że przynajmniej od czasu do czasu napisze kolejną powieść w tym gatunku literackim. Jak widać ma do tego talent i nie powinien go marnować tylko na przyziemne Chyłki.

Remigiusz Mróz Echo z otchłani Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Echo z otchłani Zobacz więcej