Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.90 zł

Echo z otchłani

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Czwarta Strona
literatura polska space opera
Chór zapomnianych głosów (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska space opera

Oficjalne recenzje i

Nowa Ziemia

Link do recenzji

Świetna książka. Po rewelacyjnym "Chórze zapomnianych głosów" który przeczytałem w oka mgnieniu, natychmiastowo zabrałem się do kontynuacji. Porcja naprawdę dobrej literatury sci-fi, fajnie napisane postacie, przemyślana fabuła, ciekawe zwroty akcji itd. Mam wielką nadzieję na co najmniej trylogię :D

Lepsza niż 1 część ale tylko do przeczytania jak nie masz nic innego pod ręką.

Dużo gorsza od pierwszej, części. Tak naprawdę nic się tutaj nie dzieje. Najlepiej poprzestać jedynie na przeczytaniu "Chóru zapomnianych głosów", bo odpuszczając sobie "Echo z otchłani" nie zyska się zupełnie nic (jedynie zawód słabym zakończeniem).

Ale to było dobre!

Przez pierwszą połowę biłam się z myślami ... co tez mi przyszło do głowy, żeby po fantastykę sięgać? To przecież zupełnie nie moja bajka jest! Nawet miłość do pomysłowości i wszechstronności Mroza nie może tłumaczyć takiej samobójczej misji! I już miałam się poddać, kiedy nagle akcja zrobiła się porywająca i zaczęło mi się w końcu podobać... niestety na koniec znów...

Niedawno pisałam o pierwszej części kosmicznej odysei by R.Mróz czyli o "Chórze zapomnianych głosów" i tak jak obiecałam przeczytałam drugą część bo byłam ciekawa jak potoczą się losy bohaterów.
Moim zdaniem druga część jest zdecydowania lepsza. Od początku jest akcja i coś się dzieje w przeciwieństwie do pierwszej części której początek był nużący.
Nieodmiennie i co raz...

Podziwiam Mroza za to, że ma tyle pomysłów i konsekwentnie je realizuje. Jednak czasem co za wiele, to po prostu za wiele. Pierwsza część była lepsza, co potwierdza regułę, że czasem trzeba poprzestać na jednym tomie i nie bawić się w kontynuację. Ktoś zasugerował, że w tym przypadku można poprzestać na przeczytaniu początku i zakończenie. Z przykrością muszę przyznać mu...

Plebiscyt na książkę roku LC to super sprawa. Tak Dowiedziałem się o tej książce. Po pewnych, jak się w końcu okazało nieuzasadnionych, wątpliwościach przy czytaniu pierwszego tomu, drugi łyknąłem w dwa wieczory. I ciągle mi mało. Polecam.

Książka skończona. I tego byłoby na tyle. Nie porywa, wręcz pod koniec "oby do brzegu", do końca dobić.

Autor zbudował powieść w taki sposób, że w zasadzie bez szkody dla historii można przeczytać tylko pierwszy i ostatni rozdział. Deus ex machina to zagrywka poniżej pasa... Wolałbym, żeby historię pokierowano na inne tory, włącznie z nieszczęśliwym zakończeniem. W posłowiu Mróz pisze, że książka leżała w szufladzie od 2014 roku. Mogła leżeć dalej, nie trzeba było jej wyciągać...

• 2020
  • 2020