Deszcz

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Warbook
Jakub Tyszkiewicz (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
2020-05-20

Długo czekałam na możliwość wypożyczenia " Deszczu" Marcina Ciszewskiego ale....na prawdę było warto. A dodatkowo tak realistycznie napisane, że chwilami tchu mi brakowało. Jak łatwo zniszczyć człowieka w imię..., właśnie w imię czego? Zazdrości, nienawiści, zemsty czy czystej przyjemności? Zmienia się władza więc zmienia wszystkich pracowników i szefów ważnych instytucji....

Kontynuacja poprzednich części, poziom podobny, dobry.
Troszeczkę mnie drażniła ta niezawodność Jakuba.
Po rewelacyjnym Mróz kolejne trochę słabsze, ale bardzo dobre.
Polecam przeczytać wszystkie po kolei, bo fabuła nawiązuje się do poprzednich tomów.
Brawo dla pana Marcina za dobrą polską sensację.
Polecam.

Trzyma poziom poprzednich części. Jest zagrożenie, tajemnica, dużo niejasnych motywacji bohaterów drugiego i trzeciego planu, nieskazitelny główny bohater. Najlepsze według mnie, to umieszczenie wszystkiego w kontekście rywalizacji światowych mocarstw, których pojedynki często toczone są z dala od oczu zwykłych ludzi, w zaciszu gabinetów polityków oraz ciemnych zaułków...

Świetna akcja.Taka jak lubię.Od razu mi się spodobała.
Nie ma tu nudy.Takie ksiąŻki lubię.
Saudyjczycy najlepsi.

Muszę przyznać, że nie czytałam serii po kolei, za mną jedynie "Upał" i to przeszkadzało w odbiorze. Radzę więc czytać po kolei, aby lepiej zrozumieć część piątą. Akcja wartka, rozmach jak w filmie, świetnie oddany żywioł - przez cały czas czuło się wszechogarniającą wilgoć :). Przedstawione dobrze układy i układziki w mniejszej i większej polityce, charaktery i zachowania...

Całkiem przyjemne zakończenie cyklu, choć uważam, iż najsłabsze jego ogniwo. Ciekawe, czy będzie jeszcze jakiś żywioł, czy już definitywny koniec

Nie doceniłem poprzedniej części Meteo jak i jego zakończenia. "Deszcz" rekompensuje wszystkie niedociągnięcia. Świetny materiał na film.

Jakub Tyszkiewicz, polski Jack Reacher.

„Deszcz” wydaje się być ostatnią częścią o podinspektorze Jakubie Tyszkiewiczu. Nie wiem, czy autor pokusi się o kontynuację. Czy w ogóle ma jeszcze pomysły na kolejne żywioły? Do tej pory konsekwentnie trzymał się pogody i trzeba przyznać, że w tym tomie deszcz jest wszechobecny, a opisy lejącej się strugami wody są niezwykle sugestywne i działające na wyobraźnię.

Ta...

hej,
na początku myślałem że nie dam rady przeczytać tej książki, wydawało mi się że za dużo tu opisu polityki ale no właśnie ale. Z każdą strona robiło się co raz ciekawej aż w końcu akcja się na dobre rozkręciła i mnie pochłonęła bez pamięci.
Na prawdę fajnie się czyta i mocno wciąga.
Pozdrawiam

• 2020