Deszcz

Okładka książki Deszcz Marcin Ciszewski
Okładka książki Deszcz
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 5)
Warbook
2020-05-20
2020-05-20

Przeczytałem całą serię, byłem z bohaterami przez większość, zakończenie mocno zaskoczyło.

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu książka z udziałem podinspektora Jakuba Tyszkiewicza.

Bardzo dobre dopełnienie całej serii. Trzyma w napięciu i nie pozwala się oderwać. Łatwość rozwiązania problemu i chęć mówienia wszystkich trochę irytuje, ale to tylko książka.

Wydaje mi się że jest to najlepsza część tego cyklu. Fabuła jest dosyć fajna i dobrze się ją czyta – słucha. Warto jednak wspomnieć że często powtarzane 17 miliardów, to nie są duże pieniądze tylko grosze. Proszę zobaczyć jak gigantyczny koszt społeczny jest roczny świadczeń 500 Plus. Te książkowe 17 miliardów więc jest po prostu śmiesznym kapitałem. Na boku dodam że poznałem w swoim życiu kilku polityków i osób powiązanych bezpośrednio z nimi w różnych resortach i wydziałach. Niestety co autor tutaj przedstawia jest prawdą. Z reguły są to życiowi nieudacznicy, którzy dostali się do władzy. Następnie całą swoją uwagę skupiają tylko na tym, aby utrzymać się u koryta. Ich kręgosłup moralny jest praktycznie nieistniejący. To nie w książce pokazana jest utopia polityczna, tylko tak naprawdę wygląda polityka - przynajmniej w wykonaniu polskim i ich dominujących miernot i złodziejów. W książce bardzo fajnie jest to napisane- przy ogólnej akceptacji samego społeczeństwa, betonującego zacofany system swoimi wyborami.

W piątej części przygód podinspektora Jakuba Tyszkiewicza gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Biura Zwalczania Terroryzmu odpowiada za ochronę Pierwszych Dam USA i Polski, kilku bardzo bogatych biznesmenów oraz... żony Jakuba Tyszkiewicza. Jak można się było domyślić, nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony ucieszyło mnie ponowne spotkanie z bohaterami znanymi z poprzednich części cyklu. Akcja toczy się dość wartko ale niestety jest bardzo przewidywalna. W książce dość istotną rolę odgrywa polityka, co też nie przypadło mi do gustu.

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony...

Myślę, że jest to jednak ostatni tom powieści o podinspektorze Tyszkiewiczu. Pierwsze tomy wciągały w wir wydarzeń i trzymały w napięciu do ostatniej strony tworząc bardzo pozytywny odbiór treści. Natomiast "Mgła" i "Deszcz" wyraźnie odstają od poprzednich części, przytłaczają czytelnika nadmiarem wątków oraz negatywnych emocji. Całą serię oceniam bardzo wysoko, ale zakończenie tej przygody czytelniczej przyjęłam z uczuciem nieskrywanej ulgi.

Dobrze napisana i zaskakująca. Polecam!

Dobrze napisana i zaskakująca. Polecam!

Ciekawa, trzymająca w napięciu, choć chyba nieco słabsza niż poprzednie części.

Ciekawa, trzymająca w napięciu, choć chyba nieco słabsza niż poprzednie części.

Książka dobrze napisana i zaskakująca. Warto!

Książka dobrze napisana i zaskakująca. Warto!

Fajna i zaskakująca. Nie lubię książek, gdzie polityka gra główną rolę, ale tutaj tempo i ciągłe zwroty akcji zrobiły tak dobrą robotę, że nawet polityczny bełkot mi nie przeszkadzał. Zakończenie też mega, dobrze dopracowane i zaskakujące. Trochę mi szkoda, że to koniec serii. Traktowałam te książki jako literaturę zdecydowanie męską, ale lubiłam zajrzeć do tego świata i chyba będzie mi brakowało Jakuba.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Deszcz