Zniewolona. Bez prawa do miłości

O. KrzeczewskaN. Pristajecka Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska literatura obyczajowa, romans
Halyna Dubyk
adaptacja serial

Oficjalne recenzje i

Z ekranu na papier

Link do recenzji

Książkowa wersja serialu o którym mi mówiła koleżanka. Jak zobaczyłam wersję papierową to powiedziałam sobie, a czemu nie. Przeczytamy zobaczymy.

Przepadłam.
Ciężko mi było się od niej w ogóle oderwać. I podczas lektury, faktycznie czułam się jakbym czytała serial. Przed oczami miałam takie filmy jak:
"Noce i dnie" z 1975
"Trędowata" z 1976
"Znachor" z 1982
czy "Nad...

Na półkach: , , , , , ,

Historia opowiada o młodziutkiej Katerinie Wierzbickiej, to mądra, piękna dziewczyna, mieszka na dworze z matką Anną Lwowna.
Decyzją matki chrzestnej wychowana jest jak szlachecka młoda panna,a dla reszty świata tylko rzeczą,chłopka pańszczyzniana, należała do najbogatszego ziemianina Piotra Czerwińskiego.
Nastepnie zabiera Katie do Lidii, która źle ją traktuje i podła...

Brak jakichkolwiek opisów stanowi głowny minus książki. Gdyby nie film, trudno byłoby wyobrazić sobie otoczenie i bohaterów. Bez obejrzenia filmu lepiej po książkę nie sięgać. Dialogi za to sprawnie ułożone - widać, że przeniesione ze scenariusza. Czyta się bardzo szybko. Gdyby trochę rozbudować, byłaby bardzo dobra książka, a tak tylko siedem gwiazdek

Autorkom udało się przenieść na język literacki historii serialowej. Jednak liczyłam na rozwinięcie wielu wątków, lepsze zarysowanie postaci bohaterów, a niestety tego bardzo mi brakuje w tej książce.

Jeżeli ktoś oczekuje, że książka pokaże losy bohaterów dogłębniej, bardziej szczegółowo to się zawiedzie. Książka jest jest wiernym odwzorowaniem serialu, z tymi samymi dialogami. Autorki bardzo sprawnie poradziły sobie z opowieścią, ale nie wniosły nic nowego.

Książka jest opracowana na podstawie serialu telewizyjnego "Zniewolona". Katierina Wierbicka - chłopka pańszczyźniana z Czerwinki mieszka na dworze swojej matki chrzestnej - Anny Lwowny, która dba o rozwój chrześnicy. Katia mówi w kilku językach, gra na fortepianie i ubiera się "po pańsku". Pewnego razu Katia zakochuje się w Aleksieju Kosaczu - zubożałym szlachcicu, z...

• 2020
  • Ebook
  • Biblioteczka mamy
  • Dysk
  • Posiadam na własność :)

Dodaj cytat z książki Zniewolona. Bez prawa do miłości