Projekt 1: Arkadia

2019-11-08
2019-11-08
9788381195911
Kryminał sensacja Arkadia

Masquerade "Projekt 1: Arkadia".
Kryminał, sensacja, thriller.
Wydawnictwo : Psychoskok

Z opisu wydawcy :
Osiem autentycznych historii kryminalnych.
Zbrodnia, która poruszyła 300- tysięczne miasto.
Bezwzględny zabójca, który potrafi znikać jak Harry Houdini.

Kiedy zostaje zamordowany światowej sławy profesor, a wyniki jego badań znikają bez śladu, sprawa nie może być prosta. Detektyw Bauer staje przed wymagającym zadaniem, a w analizowaniu dowodów pomaga mu żona - kobieta o niezwykłej urodzie i inteligencji.

Akcja powieści dzieje się w świecie, w którym żyjemy. Świecie obsesyjnej pogoni za władzą i wpływami, gdzie bezwzględność jest cnotą a sumienie dyskwalifikującą wadą. Wszystko rozpoczyna się w izraelskim Tel - Awiwie, gdzie w skutek tajemniczego ciągu zdarzeń na ręce detektywa Adama Bauera trafia najdziwniejsza sprawa, z jaką kiedykolwiek się spotkał. Tajemnicza substancja wytwarzana na podstawie Dimetylotryptaminy i zabójstwo trzech profesorów neurobiologii.

Przypadkowe ofiary, podłożone dowody, strzelaniny, gonitwy, wybuchy i dziwna mieszanka, przez którą życie straciło kilka osób.

Życie potrafi być przewrotne, człowiek potrafi znieść więcej, niż nam się wydaje, a zakończenie z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika.

A teraz kilka słów ode mnie.
Kiedy dostałam tego e-booka do przeczytania, nie zachęciła mnie ani szata graficzna strony tytułowej, ani dziwny pseudonim autora. Tytuł też niezbyt wiele mówiący. Jednak opis mówił mi, że to może być ciekawe.

Spodziewałam się, przyznam szczerze, amatorskiej, debiutanckiej próby napisania sensacyjnej książki. No i cóż, otrzymałam kawał dobrej, fachowej, wciągającej opowieści. Śmiało mogę powiedzieć, że to jest to, co tygryski lubią najbardziej.

Akcja rozpoczyna się w hotelu Sheraton w Tel Awiwie, gdzie zabito profesora Istrana, prowadzącego badania nad ludzkim mózgiem.
Sprawą ma się zająć detektyw Adam Bauer.

Do tego, w jednym czasie, tego samego dnia, o tej samej porze, w trzech różnych miejscach na świecie (Chorwacja, Austria, Francja) zostają zabite trzy osoby, przez tego samego sprawcę. Jak to jest możliwe?

Mamy również agenta specjalnego CIA Michaela Sanda, na którego zabójca dostaje zlecenie.

Jest też Arkadia - potężny sejf z substancjami psychoaktywnymi, wszystkimi jakie kiedykolwiek udało się wyprodukować.

Jest mnóstwo postaci, kilka główniejszych, dość wyrazistych, jest Lea, Davies, Starke, Langer, Schechter. Emma, siostra jednej z postaci, która dawno temu zginęła czy zaginęła?
Chcecie wiedzieć kto jest kim? Musicie przeczytać.

Pędząca akcja, wartkie dialogi, nie pozwalają się nudzić i sprawiają, że czyta się bardzo szybko, pomimo prawie 600 stron.

I tylko mam jedno ale. Dlaczego ktoś pisze pod innym nazwiskiem niż swoje? Po co ta maskarada?
Czuję się, jakbym to ja brała udział w jakimś eksperymencie, czy też projekcie.
Książka jest napisana w sposób, czy też stylem, który bardzo przypomina jednego z rodzimych autorów.
Czy to tylko moje wrażenie?

Zastanawia mnie też jedynka w tytule. Czyżby miały być kolejne? Jeśli będą, chętnie przeczytam, mam nadzieję, że będą równie dobre jak ta.

Serdecznie polecam.

Masquerade "Projekt 1: Arkadia".
Kryminał, sensacja, thriller.
Wydawnictwo : Psychoskok

Z opisu wydawcy :
Osiem autentycznych historii kryminalnych.
Zbrodnia, która poruszyła 300- tysięczne miasto.
Bezwzględny zabójca, który potrafi znikać jak Harry Houdini.

• Od autorów/wydawnictw
  • 04 2019