Smak tajemnicy

Okładka książki Smak tajemnicy Riva Scott
Okładka książki Smak tajemnicy
Riva Scott Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Smaki życia (tom 2) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Smaki życia (tom 2)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-10-20
2020-10-20
erotyk miłość romans

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Oh Saw, uwielbiam ją od samego początku za charakter, za język i za bycie pewna siebie. A John, wielkolud zazdrośnik. Chociaż niby taki zazdrosny i zaborczy w stosunku Saw , a i tak wkładał sprzęt nie tam gdzie miał. U mnie by już nie przeszła szansa na związek,gdybym nakryła na bzykaniu. Książka jest tak napisana prostym językiem,że nawet się nie zorientowałam jak skończyłam ją czytać

"Smak tajemnicy" to kolejna książka Rivy Scott z serii : Smaki życia. Tym razem mamy do czynienia z historią Savannah i Johnn'ego. Od początku czują do siebie gorący żar pragnienia, ale bardzo mocno go hamują i ukrywają przed samymi sobą. Chowając uczucia pod maską wrogości do drugiej osoby. Ale w końcu gdy Johnny pomaga w rozwiązaniu jej problemu z kłopotami, w które wpakował ją kuzyn i przestają siebie nienawidzić. Riva Scott to świetna pisarka, która pisze niezwykłe książki od których nie można się oderwać i które z chęcią się czyta. Historię Savannah i Johnn'ego oraz Rii i Cartera uwielbiam całym sercem i cieszę się że mogłam je przeczytać.

Tytuł: „Smak tajemnicy”
Autor: Riva Scott
Seria: „Smaki życia”
Wydawnictwo: Waspos

To kolejny tom serii „Smaki życia”, której pierwszy tom mnie dosłownie uwiódł i pozostawiła w oczekiwaniu kolejnych części. „Smak tajemnicy” jest inny, nieco bardziej mroczny, tajemniczy i wzruszający do bólu, ale nie mniej fantastyczny.
Główną bohaterką tej części jest Savannah, przyjaciółka Rii, którą poznaliśmy już w „Smaku pokusy”. Dziewczyna jest trenerką personalną i współwłaścicielką dobrze prosperującego klubu fitness. Niestety jak się okazuje, wspólnik Savannah, zadłużył klub i to dziewczynie przychodzi stawić czoła gangsterom, którzy go ściągają. Bohaterka, nie chce angażować przyjaciół w swoje problemy, dlatego sytuacją, w której się znalazła staje się jej tajemnicą. Jaki tym razem będzie miała smak ta tajemnica? Jak poradzi sobie Savannah? Jaką rolę w jej problemach odegra Johnny – równie irytujący co seksowny mężczyzna?

Autorka świetnie poradziła sobie w tej części. Fantastycznie pokazane zostały niechęć i jednoczesne przyciąganie między bohaterami. To jak bardzo nie chcą się do siebie zbliżyć a tym bardziej mają się ku sobie. Pierwsza część była świetna ta, mam wrażenie jest o poziom wyżej. Świetne dialogi. Autorka genialnie opisała uczucia Savannah i nie ukrywam kilkukrotnie się wzruszyłam w tej części i miałam nieodpartą potrzebę pocieszenia jej w trudnych momentach. W „Smak Tajemnicy niemal poczujemy jak trudno w pojedynkę radzić sobie z problemami, jak w tłumie ludzi, również naszych przyjaciół, możemy czuć się samotni i pozostawieni sami sobie. Duże wrażenie zrobiła na mnie bohaterka – jej siła i upór, to jak radzi sobie ze znoszeniem cierpienia, na które została niesłusznie skazana. Niechciane zainteresowanie mężczyzny odpowiedzialnego za sytuacje w której się znalazła, w cale nie ułatwia wyjścia z długów. Jej siła i poczucie własnej wartości są godne pochwały. Dodatkowo fabuła okraszona gorącymi scenami i namiętnością. Taaaak, „to jest to coś”. Zachęcam do przeczytania tego tomu, a sama czekam już na kolejny.

Tytuł: „Smak tajemnicy”
Autor: Riva Scott
Seria: „Smaki życia”
Wydawnictwo: Waspos

Główną bohaterką tej części jest Savannah,...

Udana kontynuacja serii tym razem głównymi bohaterami zostaję najlepsza przyjaciółka Rii oraz oraz najlepszy przyjaciel jej męża. Między tą dwójką iskrzyło od samego początku a to że wylądowali w łóżku nie czego nie poprawiło sytuacja się skomplikowała. Savanna jest zazdrosna o każda kobietę w pobliżu Johna a on umiera z zazdrości na widok każdego mężczyzny przy jej boku. Jednakże żadne z nich nie chce się przyznać do swoich uczuć. Tylko dramatyczne wydarzenia odzierają z kamuflażu prawdziwe uczucia i oblicze drugiej osoby. Fantastyczna historia i z końcówki liczę na kolejne losy dotychczasowych drugoplanowych postaci.

Pierwsza część mnie bardzo zawiodła, ale byl to debiut wiec dałam szanse drugiej części. Niestety już w trzecim rozdziale zorientowałam się ze mamy powtórkę z rozrywki wiec dalej już nie czytała.

To moje drugie spotkanie z serią smaki od Rivy Scott. Pierwsza część była bardzo emocjonująca i nie mogłam się doczekać kolejnej. Dlatego jak sięgnęłam po losy Savannah i Johnny'ego to chciałam wiedzieć co tutaj wymyśliła autorka.

Sav prowadzi dobrze prosperującą siłownię razem ze swoim kuzynem. Jednak gdy chłopak znika, kobieta coraz bardziej się martwi czy da radę sobie sama. Niestety... okazuje się że kuzyn zadłużył cały klub, a dziewczyna nie ma tylu środków by móc pokryć zadłużenie. A do tego zaczyna otrzymywać niepokojące kwiaty. W jaki sposób uda jej się spłacić tak ogromny dług? I kto stał się jej cichym wielbicielem.

Johnny postanawia rozkręcić biznes firmy detektywistycznej. Jednak w głowie cały czas siedzi mu ognista blondynka. Zachowanie Savannah doprowadza go do szału. Bojąc się przyznać przed samym sobą do swoich uczuć, wchodzi w inna według niego, mniej zobowiązującą relację z seksowną Niną. Czy uda mu się pozbyć Sav z głowy? Czy Nina okaże się lekiem na jego rozszalałe serce?

Czytając miałam mieszane uczucia. Dużo się dzieje w tej książce. Mam wrażenie że troszkę za dużo. Zauważyłam duże podobieństwo do pierwszej części. Ogólnie bardzo lubię styl autorki i to że nie stosuje złagodzonego języka. Ale tutaj zabrakło mi chyba magii, która łączyła tak Rie i Cartera. Chociaż zakończenie było całkiem ciekawe, ba! Nawet było zapowiedzią kolejnej książki, to ciężko mi się czytało. Może przez ten wątek mafijny... bo mam osobisty przesyt takich historii. A może po prostu zabrakło mi tego ognia który miała Ria.

Podsumowując, uważam że Smak tajemnicy jest książka dobrą, ale wolałam Smak pokusy.

Dobrze było przysiąść i przeczytać 2 część "Smaki Życia".Od początku wiedzialam, że będzie emocjonalnie bo Riva miesza uczuciami .I dostałam dokładnie to czego chciałam ,ciekawie napisaną książkę.

Savannę Lintero poznałam czytając pierwszą część, uśmiechnięta szalona pełna energii.Prowadzi z kuzynem siłownię.Po nieudanym związku nie angażuje się emocjonalnie, żongluje facetami traktuje zimno.Ma dużo przyjaciół min,jest przyjaciółką Marii.
Johny  Russell jest ochroniarzem Cartera a także jego dobrym przyjacielem, znają się od lat.
Z Sawanah od początku iskrzy, mimo napięcia seksualnego między nimi  i wyraźnego przyciągania zdają się siebie nienawidzić.  Rok w wcześniej  połączyła ich namiętna noc która i tak osłabiła ich niepewne relacje.
Świat Sawannah zaczyna się walić , stała się przypadkową ofiarą długów kuzyna.On narobił sobie kłopotów biorąc porzyczki i przegrywając ich wspólny majatek (siłownię) i uciekł zostawiając na pastwę losu.
Czy Sawannah poradzi sobie z piętrzącymi problemami? Czy otworzy serce dla Johna?
I czy Johny przełamie swoje zasady dotyczące kobiet? Czy Jonn będzie w stanie ją ochronić?

Powieść mnie bardzo wciągnęła jest  bardziej emocjonalna od pierwszej części. Od samego początku czujesz ,że zaraz się coś  wydarzy. A dzieje się dużo. Polecam poczytać serię "Smaki Życia"

Zaczęło się od "Smaku pokusy" i historii Rii i Cartera. Teraz przyszedł czas na "Smak tajemnicy" i poznanie losów Savanah i Johnnego.Ich znajomość zaczęła się tak naprawdę przez przypadek, ale pożądanie i namiętność jaka ich połączyła to coś o co warto walczyć. Szkoda tylko, że są tak uparci, że zrozumieli to o wiele za późno. Dodatkowo pewien incydent z przeszłości sprawił, że ich stosunki przeszły z akceptowalnych na bardzo trudne i nie pomaga tu wcale fakt, iż ta dwójka jest blisko związana z państwem Green, więc muszą się jakoś wzajemnie tolerować.
Savanah miała swoisty problem z zaufaniem, wolała wpakować się w najgorsze bagno byle tylko nie obarczyć kogoś swoimi problemami,a po śmierci rodziców musiała radzić sobie ze wszystkim sama. Co prawda to była tylko jej wersja i to się bardzo uwidoczniło kiedy kuzyn wpakował ją w porządne tarapaty.
Johny zaś wychowywał się w rodzinach zastępczych i krzywda ludzka poruszała w nim pewne struny. Bardziej przypominał brata niż ochroniarza Cartera, ale było widać, że martwił się o Savanah i nie była mu wcale obojętna. Niestety w stosunkach z nią wiecznie nawalał, a jego postępowanie co dziwne odbijało się rykoszetem właśnie na Carterze. Ta dwójka działała na siebie jak płachta na byka. Zachowywali się jakby nawzajem sprawdzali swoje granice wytrzymałości i czerpali satysfakcję z wiecznego dogryzania sobie. Do czasu oczywiście, kiedy na głowę zwaliła im się masa kłopotów, które zamiast maleć tylko narastały.
Na pewno sięgając po tą lekturę nie możecie liczyć na nudę. Będą dramaty, wielkie niebezpieczeństwo, gorąca namiętność i kłamstwa. Jednym słowem istny armagedon na papierze. Ja tylko przechodziłam przez kolejne strony i po prostu nie dowierzałam. Akcja jest tak zbudowana, że zaciekawi was od pierwszej strony i z każdą kolejną będzie się tylko zagęszczać.Autorka genialnie pokazała jaka silna więź emocjonalna łączy głównych bohaterów 1i 2 części i ile są w stanie poświęcić dla bezpieczeństwa bliskich. Nie zabraknie również gorącego i zadziornego charakterku Rii, który nie raz wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Dokładnie jak przekomarzanki i słowne zaczepki Cartera i Johnnego.

Moje drugie spotkanie z Rivą, wypadło całkiem przyjemnie. Czytałam tę książkę w dwa wieczory, po pracy, nieco zmęczona, ale przyjemnie poznawało się losy bohaterów. Nie ma tutaj jakichkolwiek blokad, czy zbędnych opisów. Wszystko ma swoje idealne tempo - nie za szybkie, nie za wolne. Jest to idealna lektura na ciężkie dni, kiedy chcemy się odmóżdżyć, zrelaksować. Będzie również dobra jako przerywnik od cięższych lektur. Nie jest ona jakoś specjalnie naładowana emocji, przynajmniej ja ich jakoś specjalnie nie odczułam. Niemniej jednak przyjemnie śledziło się losy bohaterów, którzy potrafili pokazać pazury. Mamy tutaj sporo scen seksu, które nie odpychały, ale były. Więc jeśli nie lubicie czytać takich książek, to możecie sobie ją odpuścić.

Nie ma tutaj też żadnych wyższych wartości, więc tak jak mówię, dla mnie ta książka była świetnym przerywnikiem od cięższych lektur oraz tych, które w ostatnim czasie mnie zawiodły, a były takowe, niestety. Dlatego ucieszyłam się, że dostałam lekką, nieco humorzastą powieść, która ma fabułę i tajemnice, które nie wiedziałam, jak finalnie się potoczą. Denerwowało mnie trochę takie przyciąganie i odpychanie bohaterów. To chyba się nazywa "fachowo" love-hate - czy jakoś tak. Ale ja nie do końca przepadam za takim czymś, tym bardziej, jak zaraz ląduje się w łóżku. Kilka wydarzeń można było przewidzieć, co nie sprawiło, że czytałam książkę z rozdziawioną buzią.

Cała recenzja na blogu

Czytając 1 tom byłam bardzo ciekawa jaką historię dla Sav i Johhnego stworzy autorka. Czy spełniła moje oczekiwania? Po części tak. Choć czułam niedosyt. Tak jak byłam oczarowana historią Cartera i Marii to tu trochę było tego za mało, nie muszę ukrywać że 1 tom jest o wiele grubszą książka. Smak tajemnicy ma mniej niż 300 stron . Książka była ciekawa, ciągle coś się działo, nie było czasu na nudę. Bardzo mi się podobało to jak Sav ukrywa swoją tajemnicę, dla dobra przyjaciółki nie chcąc przysparzać jej zmartwień. Duży plus za poczucie humoru.

• Patronaty
  • Romans