Ella Kopciuszek nie z tej bajki

Ella Kopciuszek nie z tej bajki
Ailes
2023-10-03
2023-10-03

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Na półkach: , , , , , ,

Współczesny kopciuszek podany w sposob lekki i przyjemny, idealny na audio.

Współczesny kopciuszek podany w sposob lekki i przyjemny, idealny na audio.

Kopciuszek naszych czasów. Trochę humoru, dobra dawka romantyzmu. Cos miłego i lekkiego.

3/2024
Przeczytalam na Legimi

6/10 to taka uczciwa ocena.
Rzeczywiście nowoczesna wersja Kopciuszka.
Zamiast karocy, drogie samochody. Zamiast paskudnych sióstr, dwóch braci.
Politycznie zgodnie z zasadą Netflixa i obecnymi standardami jeden z nich był gejem, który był dla niej dobry...
Zgadza się tylko wredna macocha.

Książka to typowa hiszpańska telenowela.
Zobaczyli się i od razu zakochali.
Nie mogli przestać o sobie myśleć. Szukali się w tłumie.

Tak na raz, przy kominku i gorącej herbacie - polecam.

3/2024
Przeczytalam na Legimi

6/10 to taka uczciwa ocena.
Rzeczywiście nowoczesna wersja Kopciuszka.
Zamiast karocy, drogie samochody. Zamiast paskudnych sióstr, dwóch braci.
Zgadza się tylko wredna macocha.

Książka to typowa hiszpańska telenowela.
Zobaczyli...

Opisu chyba nie muszę przedstawiać, prawda? A tak poważnie to nie spodziewajcie się tylko różowej chmurki miłości🤭Przyszykuję was na parę zmian; zamiast dwóch przyrodnich sióstr – dwaj przyrodni bracia; zamiast tłamszonej przez macochę dziewczynki – dziewczyna petarda z temperamentem; zamiast białego konia – wściekle pomarańczowe cacko; zamiast pantofelka – kółko od deskorolki.
Trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam. Jakie to było czadoweeeee. Książka jeszcze zanim do mnie przyszła to energia mnie rozpierała w oczekiwaniu, kiedy nareszcie będę mogła po nią sięgnąć. Euforia, to jest to co wczoraj czułam odbierając paczuchę z tym cudem. Co myślę, kiedy tę książkę mam już za sobą? Wbiła mnie w fotel, a uśmiech nie schodzi z twarzy 😍
Zanim przejdziemy dalej postawmy sprawę jasno. Jest to retelling (niecodzienny),ale jednak retelling. Nie zapominajmy o tym! Tutaj takie oczywisty przebieg, już nam tak dobrze znanej baśni, musiał się pojawić. Ja będąc niegdyś ogromną fanką takich baśni jestem podwójnie nakręcona 😵‍💫 Niby wiedziałam, jak to powinno się potoczyć, ale czy to jest tak, że nie jestem zaskoczona po tej książce? Odpowiedź brzmi NIE! Zachowując pierwotną prostotę autorka jednocześnie podkręciła tę historie. Przewidywalne mogło być jak to się skończy, ale zdecydowanie nie to co miało miejsce po drodze 🥵
Zdecydowanie leciutka lektura na jesienne wieczorki. Autorka urzekła mnie stylem pisania, przez książkę nie tyle co się brnie, przez sią się płynie i to nie wiadomo, kiedy! Pióro Rivy jest niezwykle przyjemne w odbiorze. Nie jest to długa historia, ale wydaje mi się, że taki jej rozmiar jest idealny. Zostawiła u mnie niedosyt. A przecież o to chodzi, no nie? Rozdziały są krótkie i rzeczowe. Ale szczerze? Ode mnie wielkie uznanie dla autorki, kurczę ta kobieta dosłownie w takich małometrażowych rozdziałach tak podkręcała atmosferę, że robiło się naprawdę gorąco! Tak niewiele potrzebowała, żeby sprawić, że przyjemne dreszcze co raz przetaczały się przez moje ciało.
Idąc troszkę bliżej ku naszym bohaterom ogromnie podobało mi się to, że nasz Kopciuszek – Ella, poza tym głównym wątkiem miłosnym miała na swojej drodze cel, do którego tak silnie dążyła. Super to było! Pokaz determinacji, chęci walki, ogromnego talentu. Te jej teksty także niczego sobie, cudowny ten jej temperamencik 🙈 Matthew, nasz POPA (swoją drogą uwielbiam to przezwisko 😂),cóż chyba lepiej bym nie wymyśliła zawodu dla jego postaci, to było takie niestandardowe! Facet, który wie czego chce. To takie przyciągające 🥵 Ich relacja zaczęła się szybko, ale za to z jakim kopem!
Dobra już nie będę was tu dłużej męczyć 😅 Słowa same się sypią, ale mam nadzieję, że to wystarczy, żeby zachęcić was do tej książki ❤️
@autorka Jeśli to czytasz musisz wiedzieć, że oczarowałaś mnie tą książką i już w tym momencie na jednej nie poprzestanę.
Absolutny must have! Nawet nie wiecie jaka jestem pełna energii pisząc to teraz dla was.

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam jej opowiadanie w którejś z antologii i pamiętam, że mi się podobało, dlatego postanowiłam w końcu sięgnąć po pełnowymiarową powieść, a mianowicie najnowszą książkę Rivy - "Ella. Kopciuszek nie z tej bajki". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w ekspresowym tempie. Mi zapoznanie się z historią tytułowej Elli zajęło jeden wieczór. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to przyjemności z czytania. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. W przypadku tej dwójki to akurat Matta zdecydowanie bardziej zyskał moja sympatię, Ella kilkukrotnie działa mi na nerwy swoim zachowaniem, jednak w ogólnym rozrachunku ją także polubiłam i bardzo kibicowałam ich relacji, która swoją drogą została w interesujący sposób poprowadzona, od początku dało się wyczuć między nimi wyraźne przyciąganie, co bardzo mi się podobało. W książce nie brakuje dobrego humoru, ale także i poważniejszych tematów, problemów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. "Ella. Kopciuszek nie z tej bajki" to emocjonująca, ciepła i romantyczna historia dająca nadzieję na lepsze jutro! Miło spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami i czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! To idealna lektura na odprężenie, na jeden wieczór. Polecam!

Ella w bardzo młodym wieku traci ukochaną mamę, która została potrącona przez kierowcę. Ojciec, aby zapewnić córce kochają pełne rodzinę po raz kolejny postanawia ułożyć sobie życie.
Los, jednak chciał inaczej śmierć ojca dziewczyny sprawia, że macocha zaczyna pomiatać i wykorzystywał młodą kobietę, doceniając wyłącznie swoich dwóch synów.
Historia niczym baśniowa bajka „Kopciuszka”, ale nie, niech nie zmyli Was ten wstęp.
Ella wie o tym, że jej macocha ją wykorzystuje, ale nic nie poradzi, że tak bardzo kocha swoją pracę i czuje się w niej spełniona pomimo przemęczenia.

Pewnego ciężkiego dnia, którego dziewczyna miała już totalnie dosyć na jej drodze stanął Matthew w swojej pomarańczowej furze.
Między parą doszło do lekkiej wymiany zdań. Po tym incydencie obydwoje nie mogli o sobie przestać myśleć. Los, jednak sprawi, że jeszcze będzie im dane wspólne spotkanie.

Czy zaiskrzy między tymi dwojga❓️

Czy Elle czeka bajkowe życie❓️

Historia pomimo swojej objętość z pewnością Was zauroczy. Jest to idealna książka na jeden wieczór, przy której miło spędzić czas. Romantyczna, cieplutka z odrobiną tajemnic, które ujrzą światło dzienne. Książka dającą przede wszystkim nadzieję na lepsze jutro. Pamiętajmy po każdej burzy wychodzi słońce i prędzej czy później wszystko się dobrze ułoży. Był to bardzo miło spędzony czas. Pokochała Elle za jej mocny charakter, który uwielbiam w kobieta – zdecydowanie wie, czego chcę.
Z czystym sumieniem polecam, jeśli lubicie tak lekkie historie. 💕

Historia niczym baśniowa bajka...

Jak ja żałuję tego czasu...Myślałam, że to będzie zabawna,nowoczesna,dorosła wersja Kopciuszka,jednak to było strasznie słabe.Faktycznie miało dużo z bajki; bohaterowie zachowywali się absurdalnie i fabuła nieprawdopodobna.Główni bohaterowie zakochują się od pierwszego spotkania,nie dostają szansy poznać się wzajemnie, a tu już wielkie uczucia.Bez powodu tkwią też pod wyimaginowaną władzą swoich rodzin i wplątują się w bezsensowne intrygi.Dojrzałości tej historii nie dodają też spicy sceny- kiepskie,ale chociaż nieliczne.Odradzam...

Początek wciągający ……a potem straszna męczarnia😎😎😎

Początek wciągający ……a potem straszna męczarnia😎😎😎

Tytułowa Ella Cinter to dziewczyna, która po śmierci ojca, zostaje odsunięta przez macochę i dwójkę przyrodnich braci od prowadzenia rodzinnego salonu sukien. Młoda kobieta mimo, że jest źle traktowana przez najbliższą rodzinę, którą wykorzystuje jej talent krawiecki, nie jest zahukana, a wyzwolona i pyskata. Oczywiście na tyle, ile może w swojej trudnej sytuacji. Na szczęście na przy sobie najlepszą przyjaciółkę, której nieocenione wsparcie pomaga jej przetrwać napiętą sytuację w domu.

Pewnego zwyczajnego dnia zostaje prawie potrącona na swojej ulubionej hulajnodze przez przystojnego mężczyznę. Choć dziewczyna jeszcze o tym nie wie, poznaje wówczas księcia dziedziny motoryzacji, Matthiew McRaina. Tak oto właśnie rozpoczyna się ich bajka...

Historia Elli i Matta nie jest w żadnym razie cukierkowa, choć autorka w swoim re-tellingu świadomie korzysta ze znanych motywów. Nie trudno się domyślić, że głównym wątkiem jest rodzącą się relacja, jaka połączyła dwójkę narratorów powieści. Choć bohaterowie spotykają po drodze przeszkody, są wplątani w intrygi, czytelnik ma nadzieję, że na końcu czeka ich szczęśliwe zakończenie. Podwójna pierwszoosobowa narracja, jaką zastosowała autorka pozwala łatwo wczuć się w uczucia Elli i Matta i im kibicować. A ich perypetie bywają naprawdę zabawne, biorąc pod uwagę jak burzliwe zaczęła ich wspólną historia - kłótnią o smoothie.

Dużym atutem tej książki jest przede wszystkim humor, jaki autorka wplątła w dialogi, opisy i didaskalia. Sprawia on, iż książkę czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła nie jest może skomplikowana, zbytnio czytelnika nie zaskoczy, ale czasem właśnie takich prostych historii potrzeba. Mnie pozwoliła na chwilę oderwać się od codzienności i znaleźć się w miejscu, gdzie marzenia o księciu na białym koniu nie są tak nierealistyczne. Momentami ich relacja jest pikantna, więc wielbicielki tego typu literatury z pewnością nie będą się nudzić.

Autorce udało się stworzyć dwójkę ciekawych bohaterów, których życiowe perypetie wciągają czytelnika. Moją większą sympatię zyskał jednak Matt. Ella momentami irytowała mnie swoim zachowaniem i nie do końca potrafiłam ją zrozumieć, ale oczywiście pragnęłam, aby jej bajka skończyła się dobrze. Polubiłam też postać przyjaciółki głównej bohaterki i również kibicowałam jej miłosnym rozterkom. Moją pełną antypatię zaś zyskały postaci macochy i jednego z przyrodnich braci Elli.

"Ella. Kopciuszek nie z tej bajki" to współczesny re-telling znanej bajki o dziewczynie, która wcale nie marzy, aby spotkać na swojej drodze księcia. Prafnie żyć długo i szczęśliwie, ale na własnych zasadach. Pozwala jednak zrozumieć, że miłość przychodzi czasem kompletnie niespodziewanie i zaczyna pisać własną wersję naszej życiowej historii.

Riva Scott " Ella Kopciuszek nie z tej bajki"
Wyd.ailes

Kiedy Ella była mała jakiś kierowca zabił jej mamę,jej tato poznał Beatrice która sama wychowywała dwóch synów postanowił wziąć z nią ślub żeby jego córka miała matkę.Los zadrwił z nich,jej tato zmarł a macocha zaczęła pomiatać Ellą a doceniała tylko swoich synów.

Pewnie pomyślicie cóż taka bajka już wiele razy ją oglądaliśmy czy czytaliśmy to i książka nas nie zaskoczy i tutaj Was zadziwię bo zaskoczy.

Ella mimo że macocha ją wykorzystuję kocha swoją pracę i wykonuję ją sumiennie jest to jej dziedzictwo po ojcu.

Pewnego dnia jadąc do pracy,drogę zajeżdża jej przystojniak od teraz zaczyna się ciekawie.
Dzięki swojej pracy poznała swoją przyjaciółkę i to jej się zwierza i z nią baluje.To za jej namową trochę odpuszcza w pracy i zajmuje się swoim życiem.
Kim jest tajemniczy przystojniak?
Co odkryje Ella z jednym z braci?
Moja ocena 4.5/5

Czytając początek książki można już pomyśleć że znamy tę historię że to nic nowego.Byłam sceptycznie do niej nastawiona i mile siebie zaskoczyłam.Autorka tak poprowadziła główną bohaterkę,że można pomyśleć iż to jest tak realne,że się wydarzyło.
Moim zdaniem każda z Nas jak była mała myślała kim chciałaby zostać,jaka postać z bajki jest jej najbliższa.W tej książce autorka pokazała Kopciuszka w czasach teraźniejszych i zrobiła to genialnie.

Między zdaniami moża wyczytać,że trzeba wierzyć i marzyć do końca nie poddawać się i mimo iż zostaliśmy zranieni ponownie zaufać i wysłuchać do końca.Autorka pokazała że jak mamy dobrych przyjaciół nic nie jest nam straszne.
Polecam książkę dla dziewczyn,które boją się marzyć,przeczytajcie i zobaczcie jak trudno było głównej bohaterce ale nie poddała się i to jest najważniejsze.

Riva Scott " Ella Kopciuszek nie z tej bajki"
Wyd.ailes

Pewnie pomyślicie cóż taka bajka już wiele razy...

• Kupione
  • 2023 rok
  • Dlaczego to sobie zrobiłam?