Piękna nie Bestia

Riva Scott Wydawnictwo: Plectrum literatura obyczajowa, romans
Plectrum
2022-06-09
2022-06-09

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Willow doświadczyła ogromnej tragedii. W pożarze zginęła cała jej rodzina, a wspólnik męża zrobił tak by firma, którą założył jej teść należała do niego.
Kobieta została z niczym. Trafiła na ulicę.

Po dwóch latach los się do niej uśmiecha. Spotyka dziewczynę, która wyciąga do niej pomocną dłoń. Willow ma zająć się córką jej brata, który jest samotnym ojcem.

Ona jak i Colton stracili wszystko co kochali.
Przez rany na sercu i ciągłą pamięć o ukochanej rodzinie/ukochanej żonie boją się otworzyć swoje serca. Nie chcą doświadczyć kolejnej straty, kolejnego cierpienia.

Czy tych dwoje zacznie żyć na nowo?
Czy zamkną przeszłość za sobą i ruszą ku przyszłości?

Książkę szybko się czyta, jest pełna emocji.

Kobieta została z niczym. Trafiła na ulicę.

Ona jak i...

Ciekawa historia, ale porządnej korekty, to ta książka nie przeszła. Trochę to smutne.

Piękna i Bestia to wyciskacz łez.
Jest to moja jedna z nie wielu książek do których bardzo emocjonalnie się przywiązuje.
Historia która dostarczyła Willow wielu kłód pod nogi.

Czytając co życie jej zabrało czyli całą ją, bliskich i cząstkę jej - zastanawiasz się co Ty byś zrobił/ła.
Seria nieszczęść jaka spadła na nią w dość krótkim czasie zamknęła ja na zawsze. Żyć i patrzeć jak życie się toczy to najgorszy stan jaki możemy sobie wyobrazić.
Jednak kobieca natura jest jaka jest i Willow dowiaduję się prawdy , która nie należy do najprzyjemniejszych.

Zycie bywa przekorne i czasami stawia na drodze dwie podobne dusze.

Colton - mężczyzna który także dalej nie pogodził się z przeszłością poznaje Willow.

Czy będą wstanie pomóc sobie nazwajem ?
Czy ich strach , ból i niepewność pozwolą na otworzenie drzwi ?
Tego dowiecie się zaglądając do tej historii, polecam wam ją gorąco. Pamiętajcie miejcie blisko siebie chusteczki.

Piękna i Bestia to wyciskacz łez.
Historia która dostarczyła Willow wielu kłód pod nogi.

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która przeleżała kilka miesięcy w mojej biblioteczce. Książki, która łamała mi serce i wywoływała łzy, ale też książki, która pokazała, że siła, którą mamy w sobie jest naprawdę wielka, tylko czasem sami nie umiemy jej odnaleźć.
"Piękna nie Bestia" Rivy Scott to opowieść o Willow, która doświadczyła w życiu niewyobrażalnej tragedii, tragedii, która złamała jej serce i duszę oraz zmieniła życie na zawsze.
Jakże to pełna emocji historia. Gdy czytałam o tym co przydarzyło się Willow, miałam wręcz łzy w oczach. Nie wyobrażam sobie nawet takiego bólu jaki doświadczyła. Jak dalej żyć, gdy tracimy to co stanowiło sens naszego życia...
Ale i z największej tragedii czasem może wyniknąć coś dobrego.... Czy i w tym przypadku tak było? Sprawdźcie sami.
Jest to opowieść o drugiej szansie, o wychodzeniu z ciemności, z dramatycznej sytuacji. Ale przede wszystkim o sile, którą mamy w sobie i miłości, która choć niespodziewana przynosi wiele dobrego. Oraz o bliznach, pod którymi ukryte jest piękno.
Polecam Wam z całego serca, ale ostrzegam, husteczki będą potrzebne.

Jak pomimo bólu, poradzić sobie ze stratą?
Niezależnie od tego, jak duży to jest ból, nie ma powodu by z nim walczyć. Potrzebny jest przede wszystkim czas oraz wsparcie bliskich osób. Samemu jest ból pokonać trudniej. Z przeszłością należy się pogodzić. Rozpamiętywanie, obwinianie może Nas blokować, nie pozwalając iść naprzód...

"Stałam się samotniczką, a wspomnienia przeszłości tylko mnie dobijają. Nie mogę pozwolić sobie czuć. Nie mogę już nigdy pozwolić na to, by ktoś się do mnie zbliżył,bo kiedy go stracę, to mnie załamie".

Willow Hart mierzy się ciągle z demonami przeszłości. Tragedia, która ją spotkała złamałaby nie jednego. Z bliznami na ciele i duszy boryka się z trudami codzienności. Jedno wydarzenie spowoduje ogromne zmiany w jej życiu. Rodzina Delgado wyciągnie do niej pomocną dłoń. Czy Willow da sobie pomóc? Czy demony przeszłość pozwolą jej na nowy etap w życiu? Jak pewne informacje wpłyną na losy dziewczyny? Czy się podda, a może podniesie się i zacznie żyć pełną piersią?

"Życie tak mocno cię doświadczyło. Czasem zastanawiam się nad tym, co Bóg chce nam przekazać, krzywdząc nas tak mocno...."

Colton Delgado po śmierci żony poświęcił całą swoją uwagę córeczce i firmie. Nie spodziewał się, że los szykuje dla niego niespodziankę. Pomimo obaw zatrudnia Willow jako nianie swojej córki. Coś ewidentnie przyciąga go do dziewczyny. Czy to pustka i smutek w jej oczach? Czy Colton podjął słuszna decyzję? Czy serce wygra z rozumem? Czy demony przeszłości i prawda zwyciężą?

"W miłości każdy jest równy. Nie ma światów gorszych czy lepszych. Każdy ma takie samo prawo do miłości...."

"Piękna nie Bestia" Riva Scott Wydawnictwo Plectrum to historia poruszająca serce. Zostałam zaskoczona fabułą. Czytając zastanawiałam się ile jest w stanie cierpienia i bólu udźwignąć jeden człowiek.
Fabuła zabiera nas w podróż pełną emocji, bólu, cierpienia i nadziei. Tajemnice,które ujrzą światło dzienne pozwolą bohaterom pójść naprzód. To ich walka pozwoli im żyć pełną piersią. Bólu i cierpienia nie da się zapomnieć, ale da się z nim pogodzić i żyć. Los niejednokrotnie nas doświadcza. Tylko my musimy wybrać swoją drogę bez przymusu i poczucia obowiązku...

Jak pomimo bólu, poradzić sobie ze stratą?

"Stałam się samotniczką, a wspomnienia...

Na półkach: , , , , , ,

Czy po tragedii można jeszcze być szczęśliwym? Czy po tym jak straci się wszystko i wszystkich, których się kocha, można mieć nadzieję, że jeszcze będzie dobrze? Czy po burzy można czekać na piękne słoneczne dni?
Czy to kolejna książka Rivy Scott, którą trzeba koniecznie przeczytać?
Na wszystkie te pytania odpowiedź jest tylko i wyłącznie jedna: Oczywiście, że tak.

Willow Hart przeżyła najgorszą tragedię, jaką można sobie tylko wyobrazić. W wybuchu straciła swoje dzieci oraz męża, jednak czy był to przypadek losowy? A może za tym wszystkim kryje się coś większego?

Ponure życie Low, które można nazwać jedynie egzystowaniem, zmienia się nagle przez serię wypadków. Dostaje szanse na nowe życie i podejmuje prace i pewnego przystojnego mężczyzny z małą córeczką. Jednak Low nie może uwolnić się od ciągle prześladującej jej przeszłości i w końcu dowiaduje się całej prawdy o wypadku, w którym straciła rodzinę. Na szczęście u jej boku stoi ten pewien, przystojny mężczyzna :)
Polecam serdecznie, ja nie mogłam jej odłożyć.

Czy to kolejna książka Rivy Scott, którą trzeba koniecznie przeczytać?

Willow...

🌹🥀 Opinia 🥀🌹
Tytuł: Piękna nie Bestia
Autor: Riva Scott
Wydawnictwo: Plectrum

"Każdy mrok można rozświetlić. Czasem po prostu wystarczy nam do tego druga osoba z otwartym umysłem." – K.Hellishdeer

Willow Hart – po tragedii jaką ją dotknęła, kobieta pogodziła się już z faktem, że pozostanie sama z demonami przeszłości, które zawładnęły całkowicie jej umysł i ciało.

Kiedy już całkowicie się poddała, los postawia na jej drodzę mężczyznę, który być może oświetli wszystko to, co w niej wygasło.

Jednak czy Colton, który również zmaga się z własnymi demonami jest w stanie zaufać Willow wpuszczając ja do własnego świata?

Często mówi się, że to przeciwieństwa się przyciągają, a co jeśli mrok spotyka inny mrok?

O tym musicie przekonać się sami sięgając po tę książkę!

Książkę, która ukazuje prawdziwy ból z jakim może się utożsamić każdy czytelnik z ciężkimi przejściami w życiu.

To nie pierwsze moje spotkanie z piórem autorki, jednak za każdym razem czuję się jakbym poznawała jej styl na nowo.

Riva potrafi zaciekawić, jak i zaczarować czytelnika, wprowadzając go w nieznany świat, z którego nie chcemy wracać.

Pełna gama różnorodnych emocji oraz wysublimowane gorące sceny erotyczne, to coś co czytelnicy uwielbiają!

Z czystym sumieniem i gorącą przyjemnością polecam sięgnąć po tą pozycję!

Współpraca z @riva_scott_autorka dziękuję za ogromne zaufanie oraz egzemplarz z piękną dedykacją.

#pieknaniebestia #wydawnictwoplectrum #rivascott #premiera2022 #współpracaserca #diabolus_einm_legis #czytajlegalnie #booklover #bookstagrampl

🌹🥀 Opinia 🥀🌹
Tytuł: Piękna nie Bestia
Autor: Riva Scott
Wydawnictwo: Plectrum

Kiedy...

„W miłości każdy jest równy. Nie ma światów gorszych czy lepszych. Każdy ma takie samo prawo do miłości..”.

Piękna nie Bestia to powieść pokazująca historię dziewczyny, która miała wszystko, czego człowiek mógłby chcieć kochającą rodzinę, stabilizację, ale jeden wypadek i tego wszystkiego nie ma rozpływa się niczym mgła pozostawiając po sobie wspomnienie, ból i cierpienie. Poznajemy także mężczyznę, który również stracił bliską jego sercu osobę, ale miał o tyle szczęście, że pozostała mu córeczka, która dawała mu sił do trwania, miał dla kogo żyć.

Autorka pokazuje w tej powieści, jak ludzie radzą sobie, że stratą najbliższych, każdy przeżywa to na inny sposób, podejmuje inne decyzje i nie są one wcale łatwe. Los jest czasami okrutny i zabiera nam wszystko, co zbudowaliśmy przez lata, ale trzeba pamiętać, że nic nie dzieje się bez powodu. Czasami musimy przejść przez piekło, które pozostawia w nas blizny te na ciele, ale także i duszy, żeby obdarować nas ponownie szczęściem, jeśli będziemy silni i nie stracimy nadziei.

Historia pełna bólu, cierpienia, strachu, obaw, niepewności, straty, bezsilności, tęsknoty, troski rodzicielskiej, tajemnic, determinacji, walki z demonami z przeszłości, akceptacji siebie, pogodzeniu się, że stratą, dawaniu sobie szans, rodzącej się miłości, ale także nadziei na lepsze jutro.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę historie, która jest niezwykle wzruszająca, a zarazem piękna dająca nam nadzieję, bo po każdej burzy wychodzi słońce. Każdy zasługuję na drugą szansę od życia, od drugiego człowieka. Musimy także pamiętać, że rany jakie nas oznaczyły to część naszej historii, którą mogą poznać osoby, tylko te które są wstanie dojrzeć piękno w duszy i nie chcą nas oceniać po wyglądzie.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

Willow Hart przeszła w swoim życiu wiele, straciła męża oraz dwójkę małych dzieci, w wybuchu gazu w ich domu. Po wypadku zostały jej blizny na ciele, ale także na duszy. Nie mogła po tym wszystkim się pogodzić ze stratą, do tego nie pomógł wspólnik męża, który przejął ich cały majątek, a o który nie chciała walczyć.
Pozostawiona bez niczego, nie chciała żadnej pomocy, a w szczególności od swojej przyjaciółki Megan. Zaczęła życie bezdomne, którym celem było znaleźć miejsce do spania albo gdzie zjeść.

Niespodziewane zdarzenie z kawą do którego przyczyniła się Eva, zaczyna powoli odmieniać życie Willow. Zaczyna poznawać rodzinę Delgado, a w szczególności brata Evy, Coltona u którego zaczyna pracę jako niania.

Coltona Delgado wdowiec, ojciec niesfornej małej Elli, z którą nie potrafi do końca sobie poradzić, gdyż jest wyrzuca z każdego przedszkola i wszystkie nianie odchodzą, ale dzięki Willow to się zmienia.
Willow i Colton od samego początku zaczynają mieć się ku sobie, ale czy otworzą się na drugą osobę.....?

Czy Willow poradzi sobie ze zmianami w jej życie jakie nadeszły?
Czy tych dwoje pootwiera serca i wpuszczą drugą osobę, pomimo strat, które przeżyli?

Historia jest niezwykła, wzbudza dużo emocji. Bohaterowie są fajnie wykreowani. I poznajemy ich lepiej, gdyż mamy napisaną historię z obojga perspektyw. Ogólnie książkę czyta się szybko, bo wciąga, polecam ;D

Pozostawiona bez niczego, nie chciała żadnej pomocy, a w...

[ RECENZJA ]

Riva Scott „Piękna nie bestia”
Wyd. Plectrum

Piękno przykuwa wzrok. Piękno łatwo jest pokochać. Pięknem każdy się zachwyca. Ale czy tylko ono zasługuje na uwagę? Czy tylko oczy decydują o tym, co warte jest atencji? Czy kiedy to piękne zbrzydnie, straci na wartości?
Willow to młoda kobieta. Szczęśliwa żona i matka. Kochająca i kochana.
Do czasu…
Gdy pewnego dnia kobieta cudem uchodzi z życiem, traci jednocześnie męża i dwoje dzieci.
Po długotrwałym leczeniu, oszpecona decyduje się na niełatwe, tułacze życie w samotności. Z bliznami na ciele i pokiereszowanym sercem, na swej drodze Willow spotyka przystojnego i zależnego Coltona, który podobnie został potraktowany przez życie.
Z bagażem doświadczeń, pełni obaw i lęku, zauroczeni od pierwszego wejrzenia, postanawiają dać sobie szansę.
Łącząca, jak się okazuje, ich przeszłość stawia jednak przed młodymi ludźmi kolejne przeszkody.
Jak silne musi być uczucie, by dostrzec w drugim człowieku wartości cenniejsze niż tylko piękno zewnętrzne?
Czy osoba ze zniszczoną psychiką, brakiem pewności siebie i poczuciem, że zasługuje tylko na to, co najgorsze, czyli na nic, może tez zaznać szczęścia i miłości? Czy może trafi. Na jedną osobę, która wyciągnie do niej dłoń, chwyci mocno i poprowadzi przez wyboistą drogę usłaną brzydotą, wadami i samokrytycyzmem?
Czy pomoże podnieść się po upadku, otrzepać z kurzu i powiedzieć „Hej, jesteś piękną, wartościową osobą!”
Sens życia odnajdujemy, gdy trafimy na kogoś komu uda się nasze piękno wewnętrzne wychwycić i przekonać, że dla każdego ma inne znaczenie.
Bo wszystko zależy od tego, co kto chce zobaczyć tak naprawdę.
Choć na pierwszy rzut oka, powieść wydała mi się jedną z wielu, im bardziej się w nią zagłębiałam, tym bardziej zmieniałam o niej zdanie.
Od samej fabuły, bardziej koncentrowałam się chyba na ludzkiej psychice, uczuciach i motywach ich działania.
Jeśli ktoś mnie dobrze zna, wie że jestem realistką i coś takiego jak romans do mnie nie przemawia. Ale wątek i treść, w której odnajduję cząstkę samej siebie już tak. 😁
Książka tak jak to piękno, skrywa w sobie głęboko ukrytą siłę.
Dlatego czytajcie więc uważnie….

[ RECENZJA ]

Riva Scott „Piękna nie bestia”
Wyd. Plectrum

Willow to młoda kobieta. Szczęśliwa żona i matka. Kochająca i kochana.
Do czasu…
...