Tylko seks

Mira Gross Wydawnictwo: Inanna literatura obyczajowa, romans
Inanna
2020-02-15
2020-02-15

Niby tylko historia utrzymanka, ale zakończenie bardzo mocne. Żal mi tego młodego chłopaka i jego przyszłych partnerek.

Polska bestsellerowa autorka pod pseudonimem Mira Gross, ta informacja wzmaga ciekawość i zachęca do lektury. Powieść gorąca jak ogień. Napisana z perspektywy Lilianny i Błażeja. Historia dość pokrętna, ale mimo wszystko ciekawa. Jak wskazuje tytuł, nie brakuje opisów seksu. Pojawiają się również uczucia, co było dość zaskakujące. Zakończenie pozwala myśleć, że będzie ciąg dalszy, na co bardzo liczę.

Nie najgorsza pozycja, na jeden wieczór. Niezbyt wysokich lotów ale szybko się czyta, bez zbędnych opisów. Tylko to zakończenie... Z jednej strony może to być koniec historii, ale wydaje się, że autorka zostawiła sobie furtkę do kontynuacji, gdyż sporo rzeczy nie zostało wyjaśnionych.

Książka na raz. Sam seks żadnej fabuły pomiędzy, brak zainteresowania postaciami osoby czytającej. Uwielbiam erotyki, ale ten był nudny i nic po za nim sie nie działo.

Książka pełna erotyzmu, dla osób które lubią ten gatunek, będzie genialna. Polecam

Niestety erotyk na jedno kopyto i bardzo podobna do "365 dn"i Blanki Lipińskiej.To już było chyba że ktoś wcześniej nie czytał Blanki.Te teksty"nie prowokuj mnie"...nuda na całego i szkoda.Osobiście sie zawiodłam i dlaczego główna bohaterka klnie jak szewc?sama jestem kobietą,ale nie lubie tak wulgarnego słownictwa.Szkoda:(

Skrzydełka okładki mówią, że pod pseudonimem 'Mira Gross' kryje się polska bestsellerowa autorka, która jednak na razie nie chce ujawniać swojej tożsamości. Przyznaję, że to wzmaga ciekawość!
Od pierwszych zdań pomyślałam, że widać, że jest to ktoś, kto potrafi pisać.
Rozdzialiki są bardzo krótkie, najczęściej po 2-3 strony, co sprawia, że czyta się błyskawicznie! Cała książka liczy zresztą zaledwie 269 stron.
Historię poznajemy naprzemiennie z perspektywy Błażeja oraz Liliany.
Błażej jest studentem AWF-u i wielkimi krokami zbliża się do obrony pracy magisterskiej. Pewnego dnia daje się namówić przyjacielowi i zamiast iść na egzamin, razem z nim jedzie do domu, hmm... sponsorki tego drugiego. A tam czeka na niego i jego pocieszenie koleżanka Ewki. Błażej trochę dostaje w twarz tym, że ktoś może płacić grubą kasę za, no cóż, seks z nim. Uprzedmiotowienie znajomości, jego samego sprawiło, że najzwyczajniej w świecie uciekł.
Szybko jednak zmienił zdanie co do takiego sposobu zarabiania i tak, niedługo potem poznał Lilianę. Liliana jest kobietą dojrzałą i z daleka widać, że nie brakuje jej pieniędzy. Że jest to kobieta, którą stać na sponsoring. Poza tym, kobieta ma męża.
Liliana zdawała się być twarda i nieczuła. Błażej kupił ją swoim poczuciem humoru. Mnie przy okazji również ;)
Kobieta zawiera z chłopakiem układ. Tylko seks. Nic więcej.
Czy oby na pewno? Tak naprawdę, od początku czujemy, że to się tak nie skończy. Że prędzej czy później pojawią się tu uczucia.
Błażej powoli odkrywa drugą twarz Liliany, dostrzega, że pod maską tej zimnej zołzy, skrywa się delikatna kobieta, która ma swoje potrzeby, nie tylko te czysto fizyczne. A ona przy nim...mięknie. Coraz częściej staje się uległa. Ale czy to źle?
Czytając tę książkę, miałam w sobie pewien smutek. Bo to, ile dla niektórych znaczą pieniądze, co są dla nich w stanie zrobić, jak bardzo mogą się zmienić, jest smutne.
Scen seksu jest sporo i nie są one delikatne, często wręcz wulgarne, czasem budzą niesmak.
Mimo wszystko, jest w tej historii coś takiego, co sprawiło, że w jakiś sposób ją polubiłam.
Autorka funduje nam otwarte zakończenie, a ja przyznaję, że chętnie poznałabym ciąg dalszy tej historii!
Jeśli nie boisz się odważnych scen i potrzebujesz coś do przeczytania na jeden-dwa wieczory, "Tylko seks" będzie odpowiednią do tego lekturą.

Od pierwszych zdań pomyślałam, że widać, że jest to ktoś, kto potrafi pisać.

Tylko seks - juz po tytule można wywnioskować o czym będzie ta książka. Mimo wszystko cały czas liczyłam jednak, że fabuła okaże sie głębsza i bardziej rozwinięta. Autorka ma dość fajny styl i przyjemnie się ją czyta co jest dużym plusem zważając na dość okrojoną z fabuły powieść.
Zwykły student, który próbuje zarobić na swoje życie i bogata, zamężna kobieta, która mimo pieniędzy nie jest do końca szczęśliwa. Prosty układ choć początkowo dość kontrowersyjny , przeradza się w cos nieosiągalnego a jednocześnie niebezpiecznego .
Błażej początkowo jest osobą dość stanowczą i pewną siebie, lecz z czasem kuszą go duże pieniądze i przyjemność bez konsekwencji. Ryzykuje i postanawia postawić wszystko na jedną kartę, co niekoniecznie może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Gdy w grę wchodzą pieniądze-każdy chwyt jest dozwolony.
Liliana to z pozoru szczęśliwa i bogata małżonka przystojnego mężczyzny. Jak się później dowiadujemy ma za sobą skomplikowaną przeszłość i to trochę pozwala nam zrozumieć jej postępowanie. Jest oddana i szczera, lubi dominować i mieć nad wszystkim kontrolę, jednak tak naprawdę czuje się samotnie i nieszczęśliwie. Jej małżeństwo istnieje praktycznie tylko na papierze, a ona sama, dla wizji dostatniego życia wplątała się w układ którego nie może zerwać.
Zaczynając czytać wiedziałam czego mogę się spodziewać, jednak kilka rzeczy zirytowało mnie dość mocno: krótkie rozdziały i puste strony między nimi ( każdy rozdział miał 1,2 ewentualnie 3 strony, co chwilami przeszkadzało mi w czytaniu, nie pozwalając się skupić, a na dodatek każda część była pisana z innej perspektywy.)
Praktycznie w każdym rozdziale występowały sceny seksu. Rozumiem, że ta książka miała byc właśnie o tym ale jak dla mnie ilość tych scen była trochę przesadzona i nie potrzebna.
Ta powieść idealna jest na jeden raz na wieczór, gdy chcemy sie odprężyć i przeczytać coś niewymagającego. Bohaterowie są nieskomplikowani i według mnie dość płytcy. Dzięki tak krótkim rozdziałom czyta sie to dość szybko nie wgłębiajac się w żadne wątki zbyt mocno. Muszę przyznać że końcowe rozdziały zaskoczyły mnie dość pozytywnie- jednak i tak nie do końca pogodziłam się z zakończeniem, które jak dla mnie mogło mieć kompletnie inny finał, ale rozumiem zamysł na tak otwarte zakończenie, które idealnie pokazuje, że nie da sie uciec przed samym sobą i nawet miłość nie jest w stanie pokonać wszystkich przeszkód na naszej drodze.

"Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl"

Podobała mi się! Ta książka ma coś w sobie!
Jest wiele słabych opinii, ale uważam, że nie należy się w tej książce skupiać tylko na opisach "scen łóżkowych", a bardziej zastanowić sie nad tym co ukształtowało główna bohaterkę, jak ona sie z tym czuła i czy było jej z tym dobrze. Czy miała fajne życie mimo góry pieniędzy? Zabrakło mi czegoś na końcu-jedna kwestia jak dla mnie nie została zakończona- być może będzie kontynuacja??
Ja polecam:)

Podobała mi się! Ta książka ma coś w sobie!

Przychodzę do was z książka, którą przeczytałam w jeden dzień. "Tylko seks" @miragross.
Błażej to student,który ledwo wiąże koniec z końcem i dorabia w fast foodzie. Kumpel wyjawia mu tajniki swojego zarobku i wciąga go w to. Liliana to znudzona żona biznesmena ,który skrywa pewnie sekret. Jej małżeństwo na pewno nie jest normalne ,ani typowe. Gdy zbliża się do Błażej zawierają pewien układ. Liliana będzie musiała ponieść tego konsekwencje ,ale czy Błażej również?
*********************************************
Bardzo zawiodłam się czytając tą książkę. Naprawdę były wątki, które można by było pociągnąć i może wyszło by z tego naprawdę coś dobrego. Książka jest krótka, bo ma niecałe 300stron. W książce aż kipi od seksu. Na każdej praktycznie stronie jest seks w każdych pozycjach i w każdym miejscu. Owszem tytuł mówi sam za siebie ,ale jednak jeden wątek można byłoby rozwinąć i sama fabuła by na tym zyskała. Nie powiem, że mi się nie podobała, bo już same zakończenie-przewidywalne ,ale historia po prostu zatacza koło i rolę po prostu się odwracają. Sama bohaterka Liliana ciekawa postać. Problemy, sposób na życie i życie w dziwnym małżeństwie ,chodź już ta historię znamy na pamięć. Nie będę pisała o co chodzi ,w każdym bądź razie historia znana ,nic nowego. Nie będę krytykowała, bo możliwe, że autorka po prostu dopiero zaczyna z erotykami. Także znana historia nic nowego i kupa seksu. Na odprężenie ksiszka w sam raz. Ja jednak oceniam ją 4⭐/10. Mówiąc szczerze nic nowego i nic szczególnego. Chodź niekiedy miałam wrażenie, że historia dwoje kochanków potoczy się zupełnie inaczej. Jednak nastąpił zwrot akcji. To na plus!
Książkę otrzymałam dzięki klubowi @nakanapie za co serdecznie dziękuję jak również wydawnictwu @wydawnictwoinna

• Romans/Erotyk

Mira Gross Tylko seks Zobacz więcej