Zniszcz mnie

Okładka książki Zniszcz mnie Anna Langner
Okładka książki Zniszcz mnie
Anna Langner Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Zniszcz mnie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zniszcz mnie (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2020-01-29
2020-01-29

Rzuciliście kiedyś książką o ścianę? Tą rzucicie

Pierwsza książka, której na stronie lubimyczytać dałam 10!
Od początku mnie zachwyciła, zaciekawiła. Od początku akcja toczyła się pełną parą! Nie mogłam się od niej oderwać.

Pierwsza książka, której na stronie lubimyczytać dałam 10!

Super książka ❣️

Super książka ❣️

Nie wiem czy kojarzycie taką książkę “Pierwszy grób po prawej” autorstwa pani Daryndy Jones. Pamiętam jak złapałam ją w bibliotece pięć lat temu, przeczytałam kilka pierwszych stron i z niesmakiem odłożyłam na półkę. Po roku od tego wydarzenia stała się jedną z moich top of the top przeczytanych książek.

Mam wrażenie, że “Zniszcz mnie” to nieudana próba stworzenia bohaterów, którzy humorem, sarkazmem i satyrą rzucają na prawo i lewo tak jak bohaterowie książek Pani Daryndy Jones, z tą jednak różnicą, że tym drugim wychodzi to perfekcyjnie.

Wszystko szło płynnie i zaskakująco dobrze. Barry zapowiadał się enigmatycznym i zamkniętym w sobie chłopakiem a nie nadzianym szczurem na sterydach stojącym na czele jakiejś mafii z mroczną przeszłością na plecach. Mówię, okej, akceptuję. Ale szlag trafił absolutnie wszystko, kiedy pojawiła się Amy.

Dlaczego i po co.

Nie wiem, nie umiem, nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, które wyraziłyby mieszankę mojego zażenowania, kiedy doszłam do sceny przenoszenia ślimaków. Cała moja nadzieja i entuzjazm poszły się jeb*ć.

“Zniszcz mnie” to jakiś jeden wielki żart i może taki jest zamiar tej książki. Może jest to satyryczny młodzieżowy romans. A może ja usilnie próbuje w to wierzyć bo nie wiem, co może człowieka skłonić do pisania książki, w której główna bohaterka co pięć minut ma żenujące wizje erotyczne a matka głównego bohatera mówi tylko i wyłącznie o penisach w każdej możliwej formie. Nie wiem i zrozumieć nie potrafię.

Przyznaję, że były w tej książce pozytywne momenty - całkiem porządne cytaty, sceny na których śmiałam się w głos. Urzekłam mnie postać Becky, jest najszczerszą postacią z tego całego wesołego fikolandu. Dodatkowo dziewczyna mówi o regularnym badaniu się jeśli ktoś jest aktywny seksualnie, tak tak tak i jeszcze raz tak. Jednak nic nie sprawi, że moja opinia i ostateczna ocena pójdzie do góry ponieważ mamy tutaj normalizowanie zachowań, które normalizowane być nie powinny: dobieranie się do majtek drugiej osoby kiedy jest niczego nieświadoma bo śpi. Tego nie da się w żaden sposób obronić w szczególności, że książka skierowana jest do młodzieży, do umysłów plastycznych. Jeśli podniecają was takie zachowania, to na wszelką litość, nie wpychajcie tego przynajmniej w książkę, skierowaną ku tak młodej widowni.

Życzyłabym sobie, aby cała książka wyglądała jak jej ostatnie 15 stron, dopiero pod koniec widać emocje, fajne postacie i flow. A wam życzę sił i odwagi bo na pewno nie znajdziecie w tej książce młodzieżowego romansu na miarę Hopeless.

Mam wrażenie, że “Zniszcz mnie” to nieudana próba stworzenia...

On wesoły, beztroski i towarzyski imprezowicz. Ona stroniąca od ludzi, żyjąca w cieniu dziewczyna. Nic ich nie łączy, jednak pewnego dnia Barry odkrywa, że każda strona w szkicowniku, z którym dziewczyna się nie rozstaje, przestawiają jego osobę. To wzbudziło w chłopaku na tyle ciekawości, że postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o tej tajemniczej dziewczynie. Jednak czy Amy dopuści go do siebie na tyle blisko, by stworzyli jakikolwiek związek?

Zakochałam się w tej książce. Po przeczytaniu opisu książki i sugerując się jej tytułem, spodziewałam się wielkich dramatów, łez i nieszczęścia, a tak naprawdę już dawno żadna książka nie przysporzyła mi tyle radości i nie sprawiła, że tak głośno się śmiałam podczas jej czytania. Nie oznacza to, że bohaterowie nie muszą się mierzyć z problemami. Amy przede wszystkim musi pogodzić się z przeszłością i wybaczyć sobie, natomiast Barry poradzić sobie ze swoimi słabościami i uzależnieniami. Nie zmienia to faktu, że uwielbiam bohaterów tej książki i to zarówno głównych, jak i drugoplanowych. Amy za jej zamiłowanie do rozmów z samą sobą i miłość do ślimaków, Barry'ego za jego troskę, uwagę na szczegóły, a także czasem za bezradność, jaka go ogarnia w stosunku do Amy, matkę Barry'ego i przyjaciółkę Amy za bezpośredniość, brak ograniczeń i autentyczność, one po prostu wymiatają. Gorąco polecam!

Po długiej walce w końcu skończona. Każdy zna to uczucie kiedy zbliżasz się do końca książki i czujesz niedosyt a na myśl o drugiej części już skaczesz z radości. Szkoda, że w przypadku 'zniszcz mnie' nic nie miało takiego miejsca. Początek książki, deskorolki, wytatuowany koleś, myślisz sobie bedzie świetne... A z każdą stroną, kiedy brniesz dalej, przychodzi tylko rozczarowanie. Spodziewałam się bohaterów po przejściach, szkoda, że ich traumy,przeżycia i wszystkie emocje przyćmiewa tylko porządne, w pewnym momencie masz ochotę samemu dopisać rozdział, że już jest po wszystkim. Żałosna przyjacioleczka, nieciekawy główny bohater i jeszcze gorsza jego matka... Żadnej z postaci nie da się lubić. A jakie było moje rzczarowanie, że jest jeszcze kolejna część... Niestety nie dam rady, szkoda czasu. Po przejrzeniu ksiazkografii tej pani i zobaczeniu że jest odpowiedzialna za Ridera, wszytsko stało się jasne... Pani Anna Langner pozostanie w mej pamięci na zawsze, szkoda tylko, że dla tego aby omijać jej twórczość szerokim łukiem.

Fajnie się zapowiadała, ciekawe postacie i ich krążenie wokół siebie- wciągające. W pewnych momentach można się było pośmiać. Jednak ja jakoś nie poczułam tej chemii między nimi i z każdą chwilą coraz bardziej irytowały mnie te podchody, które do niczego konkretnego nie prowadziły.

Niesamowicie ciekawi bohaterowie, z którymi nieraz można się śmiać do łez. Historia nietuzinkowa, którą czyta się przyjemnie i czeka się co przyniesie kolejna strona. Książka naelektryzowana erotyzmem. Polecam tę część z czystym sumieniem 🙂

Książka do pewnego momentu była naprawdę dobra, wciągała, intrygowała. Jednak w pewnym momencie zaczęła być po prostu nudna i irytująca.
Główni bohaterowie są młodymi ludźmi, którzy zachowują się jak dzieci. Dosłownie.
Para głównych bohaterów jest moim zdaniem bardzo dziecinna, infantylna, bez charakteru. Ich rozmowy, zachowanie rodem z gimnazjalnego podwórka.
Musiałam książkę odłożyć na kilka dni i dopiero później dokończyć.
Duży plus za bohaterów drugoplanowych, takich jak Laura czy Becky. Które to bawiły wywołując uśmiech na mojej twarzy podczas czytania.
Ocena podwyższona za zakończenie, które mówiąc krótko nie było przeslodkie i cudowne, czego bym już chyba nie zniosła akurat w tej książce.

Do pewnego momentu ich zabawy w kotka i myszkę były interesujące. Jednak gdy tak się ciągnęły i ciągnęły, to zaczęło mnie to po prostu irytować i nudzić....

Świetna i pełna humoru historia Barry'ego i Amy, którzy wciągną was w swój świat i nie pozwolą odłożyć na bok.

Pełna recenzja: https://www.instagram.com/p/CZtzdBjMNW3/?utm_medium=copy_link

Pełna recenzja: https://www.instagram.com/p/CZtzdBjMNW3/?utm_medium=copy_link

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie polecam tą książkę, jest znakomita! Jedyne, co mnie irytowało, to główna bohaterka i jej "zawiasy", w czasie których dywagowała na abstrakcyjne tematy. W pewnym momencie zaczęłam te fragmenty po prostu omijać, żeby skupić się na głównej fabule. Aczkolwiek rozumiem, że to po prostu kwestia jej charakteru, który autorka wykreowała bardzo dobrze :)

Chemia między bohaterami? Naturalna i zdecydowanie wyczuwalna...;)

Chemia między...