Maybe Now. Maybe Not

Nominacja w plebiscycie 2020
Colleen Hoover Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Maybe (tom 1.5-2) literatura obyczajowa, romans
Maybe Now
literatura obyczajowa, romans
Piotr Grzegorzewski

Wyróżniona opinia i

Maybe Not

"Maybe Now. Maybe Not" autorstwa Colleen Hoover, to jedna z tych książek, które sprawiają, że aż ciągnie do ich czytania i sprawiają, że nawet na moment nie chce się odłożyć książki na półkę. Bardzo dobrze bawiłam się śledząc dalsze losy bohaterów, których miałam okazję poznać w "Maybe Someday" - naprawdę nie sposób ich nie polubić i całkowicie zanurzyć się w ich świecie....

Jakiś czas minął od przeczytania pierwszej książki Colleen Hoover i było to właśnie "Maybe Somday".
Teraz nadszedł czas na kontynuację.
Sporo pojawia się opinii, że ta książka powstała niepotrzebnie, ze jest zbędna.
Nie za bardzo się z nimi zgadzam. Bardzo dobrze się ją czytało.
Wprawdzie zapowiadana jest jako dokończenie historii Maggie, a ona sama tu nie dominuje, wręcz...

Cudowna kontynuacja "przygód" Ridge'a oraz Sydney! Tutaj również głos dostała Maggie, którą mogliśmy poznać w poprzedniej części i było to słuszne posunięcie, bo to przesympatyczna bohaterka!
Dostajemy też opowiadanie "Maybe Not", a w nim lepiej poznajemy historię Warrena i Bridgete. O tej dwójce mogłabym czytać cały czas!

Od jakiegoś czasu nie czytałam żadnej książki Colleen Hoover i nie sądziłam, że powrót do jej twórczości sprawi mi tyle radości! Naprawdę dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła, bez przerwy myślałam tylko o tym by zanurzyć się w wymyślonym przez autorkę świecie.
Opowiadanie "Maybe Not" jest napisane z perspektywy Warrena. Dzięki temu możemy śledzić jak rozwijała się...

To jest jednak raczej literatura młodzieżowa i w tym wieku pewnie wciąga o wzbudza silniejsze emocje. W sumie, to smutno mi, że u mnie już nie.

Ta książka jest naprawdę świetna. Autorka super połączyła przeszłość bohaterów by się spotkali. Książka bardzo uczuciowa, czasem dołująca a czasem tak wkurzająca że nie da rady się z niej zrezygnować. Bardzo spodobała mi się relacja Maggie i Jake'a. Całkiem coś innego niż przy relacji Sydney i Ridge'a ale obie śledziło się i poznawało z takim samym zapałem. Polecam ^^

muszę przyznać, że bardzo mi się podobała ta książka, ale... no właśnie, jest pewne ale. Po opisie byłam pewna, że autorka w tym tomie skupi się bardziej na życiu Maggie, a tutaj było bardzo dużo Sydney i Ridge'a. Nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo, ale spodziewałam się czegoś innego. Mam wrażenie również, że było za dużo bohaterów, ich wątków.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Niemniej jednak...

Maybe not. Ale się uśmiałam, bardzo ciekawa byłam tej historii. Fajne uzupełnieni :D Maybe now. Spodziewałam się losów Maggot i Jake a nie kontynuacji Sydney i Ridge'a. Troche za cukierkowo momentami. Będę polecać i miło wspominam.

Tą ksiażkę mogę porównać do stwierdzenia "postawienie przecinka w miejscu gdzie powinna się znaleźć kropka". Czy była niezbędna dla mnie? Niekoniecznie. Czytało mi się ją dobrze, choć momentami byłą nużąca. A już na pewno nie jest tak dobra jak Maybe Someday. Dostajemy po prostu niemal cukierkową historię miłośną Ridge'a i Sydney z delikatnymi wstawkami dalszych zmagań...

Pierwsza część przedstawia relację Warrena i Brigitte. Miał chłopak cierpliwość bez dwóch zdań. Potem przedstawione są losy Sydney i Ridge'a oraz Maggie i mężczyzny, w którym powoli się zakochuje. Wątek Maggie był zdecydowanie zbyt krótki. Nie wiem czy istnieje na świecie taka Sydney, bo przyjaźń z byłą dziewczyną swojego chłopaka jest trochę dziwna. W książce nie ma...

Dyskusje

3 524