To, czego o mnie nie wiesz

Okładka książki To, czego o mnie nie wiesz
Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Hart's Boardwalk (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2019-10-30
Data 1. wydania:
2019-05-07
Ewa Górczyńska, Anna Kowalska
ucieczka uczucia sklep siostra tragedia przeszłość miłość rodzina wspomnienia skandal

„To, czego o mnie nie wiesz” jest trzecim tomem serii „Hart’s Boardwalk” pióra Samanthy Young. W tej części autorka przedstawiła bliżej losy kolejnych bohaterów poznanych w części pierwszej mianowicie Dahlię i Michaela. W mojej ocenie pomysł na fabułę tego tomu jest niezwykle interesujący i niebanalny, a cała historia jest dobrze poprowadzona i trzyma w niepewności do samego końca. Chociaż jest to kategoria literatura obyczajowa i romans, autorka poruszyła w niej poważne tematy jak między innymi trudne relacje rodzinne. Atutem przemawiającym za przeczytaniem książki są też zastosowane retrospekcje oraz opisanie wydarzeń z perspektywy dwóch stron. Moim zdaniem jest to dobra lektura dla relaksu i kolejne spotkanie z dalszymi losami mieszkańców uroczego nadmorskiego miasteczka Hartwell notabene przepięknie opisanego. Polecam.

Trzecia część serii o miasteczku Hartwell. Najpierw była Jess, potem Bailey, a teraz Dahlia. Właścicielka sklepu z biżuterią. Kobieta skrywająca wielka miłość i wielkie kłopoty rodzinne. Jeden z problemów udaje się rozwiązać, a drugi...właśnie ten drugi problem jest tak nudny, że uważam tę część za najgorszą książkę Young. Nie polecam.

Tą książkę wzięłam na wakacyjny wyjazd. Myślałam, że będzie to prosta lektura. Jakże się myliłam! A gdy się już wgryzłam w historię... Nie mogłam się oderwać ;)

Dahlia uciekła z rodzinnego miasta, zostawiając za sobą rodzinę, przyjaciół i jego- Michael'a Sullivana, któremu złamała serce. Gdy ich drogi krzyżują się ponownie, oboje wiedzą, że to co było pomiędzy nimi, nie wygasło, a uczucia którymi się darzyli, wciąż są żywe.

To co mnie ujęło w tej książce, to przede wszystkim sama historia. Autorka do samego końca trzyma w napięciu. Wbrew pozorom nie jest to tylko romans, a w tle rozgrywają się bardzo istotne sprawy. Dopełnieniem powieści są retrospekcje, które dodają książce realizmu. Przeżywałam tą historię razem z główną bohaterką i dopiero pod koniec, gdy prawda wyszła na jaw, zrozumiałam dlaczego Dahlia postąpiła tak, a nie inaczej.

W "To czego o mnie nie wiesz" ujęli mnie też bohaterowie. Butny Michael, który zaciekle walczył o prawdę, Dahlia, która w końcu się otwiera. Jej przyjaciółki, ojciec. Cudowne postacie!

Trochę denerwowała mnie narracja. Przyznam szczerze, na początku ciężko było mi się w nią "wgryźć". Potem poszło szybciej i szybciej i ani się obejrzałam... książka się skończyła!

Żałuję, że nie sięgnęłam po pierwszą część serii, bo w trzeciej miałam na tacy podane losy innych bohaterów mieszkających w Hartwell, ale myślę, że mimo to i tak sięgnę po te książki i po raz kolejny zanurzę się w losy tego nadmorskiego miasteczka. (Bo to kompletnie mój klimat! :D)
Polecam! :)

Jaka ta część była cudowna! Nie mogłam się oderwać ! Czyta się z największą przyjemnością. Chcę wracać do Hartwell jak najczęściej!

Pierwszą część książki czyta się świetnie i zapowiada się na niezłą intrygę w życiu głównej bohaterki. Natomiast do drugiej części została wprowadzona cała masa bohaterów pobocznych i nie bardzo można dowiedzieć się, co autorka miała przez to na myśli. Nie uważam tego za złą lekturę, ani za godną polecenia też nie.

Im bliżej końca serii tym robi się ciekawej. Świetna książka, świetna seria, bardzo wciągająca. Nie mogę się doczekać ostatniej części .

Przez całą książkę okropnie się wynudziłam. Tu się nic nie dzieje, a postaci są nijakie i irytujące. Na samym początku chciałam ją odłożyć i do niej nie wracać, ale jakaś ją "zmęczyłam".
Podsumowując, nie polecam.

Podsumowując, nie polecam.

Uwielbiam historie rozgrywające się w małych miasteczkach, uwielbiam tę bliską i pomocną społeczność . Czemu o tym pisze ? Bo historia ta to kolejna z części o pięknym miasteczku Hartwell . ⁣

Jednak ostatnio z książkami od autorki jest jak na loterii, albo wylosuje się tą szczęśliwy los , albo nie ugra się nic. Ja w tej historii totalnie się nie odnalazłam 🤦🏼‍♀️ Bzdet gonił bzdet, bzdeta poganiał ! Historia rozciągnięta, przeciągnięta do granic możliwości, niektóre wątki nie miały wcale sensu 😳 ⁣

Dahlia główna bohaterka to taka memeja, taka ameba życiowa, że odechciewało mi się wszystkiego jak czytałam tę jej historię 🤦🏼‍♀️ Ta jej życiowa bolączka i tak wiem miała złe przeżycia za sobą, ale do uuja kto ich nie ma 😳 ! Jej historia jest tak naciągana jak stringi na dupie słonia ! Prócz tego jej ulubionym słowem w książce było : Grrrr ! Zastanawiałam się nawet co na to odpowiedzieć yhm, uhm, mhm czy wrr ? Wtf 😂⁣

Michael to ten idealny z odpowiednim sprzętem w gaciach ! On trochę ratował sytuację, nie sprzętem a charakterem, jednak nie błyszczał, raczej był bo był i tyle . ⁣

Co mnie jeszcze mocno irytowało, to to że w tej książce każdy był najpiękniejszy, najszczuplejszy, najseksowniejszy, najidealniejszy ! Tutaj nie było nikogo brzydkiego, czy średniego tutaj wszyscy byli pieprzonymi ideałami, aż szło nabawić się kompleksów czytając tę historię ! 🤦🏼‍♀️⁣

Co mnie jeszcze kłuje w oczy to ta okładka, z tego co wiem Dahla miała ciemne włosy, i skoro to jej historia to dlaczego na okładce jest blondynka ? 😳 ⁣

Historie czytamy z punktu widzenia Dahli i Michaela, niestety zabieg ten nie wnosił nic konkretnego do fabuły . By skomplikować sytuacje autorka pokusiła się również o dwie przestrzenie czasowe, szkoda że przez brak konkretnych oznaczeń nie wiedziałam którą przestrzeń czasową czytam ! ⁣

Reasumując, zawiodła mnie ta historia, było nudno i apatycznie, bohaterzy nijacy i bez polotu. Autorka naciepieliła wątków od cholery, a potem zakończyła je durnymi rozwiązaniami 🤦🏼‍♀️ ⁣

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dahlię i Michaela łączy głęboka więź i wydaje się, że także prawdziwe uczucie, ale jak to w życiu bywa (a w szczególności w książce, żeby było ciekawie) ich drogi rozchodzą się na skutek pewnych wydarzeń. Dahlia przepełniona żalem i dręczona wyrzutami sumienia wyjeżdża, żeby odnaleźć siebie i ułożyć sobie życie. Michael nie może zrozumieć, dlaczego dziewczyna tak nagle go zostawiła i przez lata jej nieobecności wmawia sobie, że jej nienawidzi. Dahlia po latach wraca do rodzinnego miasteczka, żeby spotkać się z ojcem, a przy okazji musi zmierzyć się z przeszłością, którą za sobą zostawiła.
🌼
Była to opowieść o tym jak trudno czasem ludziom być razem, bo życie potrafi skutecznie wiele rzeczy skomplikować. Trudna przeszłość i różne, bieżące wydarzenia potrafią sprawić, że człowiek się gubi i żeby zbudować z kimś dobrą i zdrową relację powinien najpierw sam ze sobą dojść do ładu. Ucieczka nie pomaga. Niewyjaśnione sprawy do końca będą dręczyć z większą lub mniejszą siłą i nigdy nie pozwolą na swobodę i niczym niezmąconą radość.
🌼
Mój stosunek do tej historii jest ambiwalentny. Dla mnie zabrakło "tego czegoś", co by mnie porwało i sprawiło, że będę o tej książce pamiętać, a brak mojego emocjonalnego przywiązania do bohaterów nie poprawił sytuacji. Książka nie jest zła i na pewno autorka ma swoich wiernych fanów, ale ja się do nich nie zaliczam. Wolę jednak historie, które w jakiś "magiczny" i niewyjaśniony sposób porywają mnie i nie chcą puścić długo po ich przeczytaniu. Napisałam kiedyś komuś w komentarzu "nie ma książek niezastąpionych, ale są takie, o których się pamięta", a ta w moim odczuciu jest jak szkolna zasada trzech Z ( dość niechlubna zresztą) - Zakuć, Zdać, Zapomnieć.
Kto czytał? Czy komuś się bardziej podobało? 😊

1904

Na półkach: , , , , , , , , ,

„ - Ale ja wciąż ją kocham. Jak bardzo to jest popieprzone?
- Mike... - Nina mocniej ścisnęła jego ramie. - Właśnie w takich sytuacjach człowiek ma pewność, że uczucie jest prawdziwe..
Zmarszczył brwi zdezorientowany.
- Moja mama zawsze powtarzała, że kiedy się kogoś kocha nawet w te dni, gdy się go nienawidzi, wtedy wiadomo, że miłość jest prawdziwa”

To, czego o mnie nie wiesz - miło ponownie wrócić do urokliwego miasteczka - Hartwell i jego mieszkańców... choć duża cześć akcji rozgrywa się również w Bostonie...książka napewno ma inną dynamikę niż jej poprzedniczki, a to za sprawą większej ilości bohaterów jak i również miejsca akcji...mamy tu dwoje bohaterów, których połączyło silne uczucie, które zostało poddane ogromniej próbie...w wyniku splotu wydarzeń i tragedii w jej życiu, Dahlia zostawia wszystko za sobą i postanawia ukrywać się przed swoimi bliskimi...jej podjęta decyzja wpłynęła nie tylko na nią, na jej rodzinę ale również na Michaels, miłość jej życia...mamy tu dramat i skomplikowane relacje rodzinne, złamane serca, destrukcyjne zachowania jak i próby ułożenia sobie życia na nowo...po ponad dekadzie przychodzi czas na zmierzenie się ze swoimi demonami, ze swoimi obawami, ze swoimi słabościami...trzeba zmierzyć się z podjętymi decyzjami i zastanowić się czy one były właściwe...jest to powieść pełna bólu, emocji, trudnych, skomplikowanych decyzji...jest to przepiękny, delikatny romans, który przekonuje nas, że prawdziwa miłość może poradzić sobie z każdymi trudnościami...

„ - Ale ja wciąż ją kocham. Jak bardzo to jest popieprzone?
Zmarszczył brwi zdezorientowany.

To, czego o mnie...

Dodaj cytat z książki To, czego o mnie nie wiesz