Jedyne takie miejsce

Okładka książki Jedyne takie miejsce Klaudia Bianek
Okładka książki Jedyne takie miejsce
Klaudia Bianek Wydawnictwo: We need YA Cykl: Jedyne takie miejsce (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jedyne takie miejsce (tom 1)
We need YA
2019-05-15
2019-05-15

Szukając bezpiecznej przystani

Jestem gdzieś pośrodku - anie mnie nie zachwyciła, ani nie zniechęciła, bo już zaczęłam drugi tom. Urzekło mnie miejsce, w którym się dzieje, ale nie polubiłam się z głównymi bohaterami - zwłaszcza Alan nieustannie działał mi na nerwy i trochę za dużo czerwonych flag się przy nim świeciło. Lena też momentami sprawiała, że wywracałam oczami. Nie do końca leży mi też styl pisania. Ogólnie była to przyjemna powieść, ale nie chwyciła mnie za serce. Jestem jednak na tyle ciekawa, że spojrzę na resztę, bo ciekawi mnie, jak autorka rozwinęła pióro :)

Przeczytałam tę książkę nie na tym etapie życiowym co powinnam. Jest to powieść bardziej młodzieżowa dlatego mimo, że jest bardzo przyjemna nie zostanie ze mną na dłużej ale gorąco polecam ją młodszym czytelniczkom. Nie miałam nigdy okazji zapoznać się z twórczością autorki i dzięki tej pozycji jej pióro mi się spodobało. Książka jest napisana lekkim stylem, czyta się ją dosyć szybko i dostarcza wielu emocji. Główna bohaterka to młoda dziewczyna, z którą bardzo łatwo chociaż w pewnym stopniu można się utożsamić.
Każdy z nas ma jakiegoś przyjaciela z dzieciństwa, z którym stracił kontakt. Może takiego wakacyjnego z pobytów u babci, a może z wyjazdów z rodzicami albo po prostu sąsiada? Lena przyjaźniła się dawno temu z wnuczkiem najbliższego sąsiada. Niestety Alan już nigdy nie przyjechał w odwiedziny do dziadka a ich drogi się rozeszły. Jak odnowić dziecięcą przyjaźń po dziesięciu latach? Czy po takim długim okresie można wrócić do dawnej relacji zwłaszcza, że tak wiele się zmieniło? Lena wychowuje samotnie dwuletniego synka. Została matką w wieku szesnastu lat, stała się dosyć zamknięta w sobie i poświęciła się całkowicie nowej życiowej roli. Alan od zawsze był skazany na sukces- bogaci rodzice, życie w mieście, wyjazdy, najlepsze szkoły. Jednak nie do końca jest szczęśliwy. Czy dwoje młodych ludzi upora się wspólnie ze swoimi demonami i zawalczy o swoje szczęście? 8/10⭐️

Piękna ksiazka, przeczytałam ją w jeden dzień. Bardzo wciągająca młodzieżowa. Polecam z całego serca ❤️

Cóż to była za historia ♥️
Czy wiedziałam, że będzie ciężko? Tak.
Czy płakałam? I to jeszcze jak.
Ale po skończeniu miałam ochotę zacząć czytać ją od nowa. Przy takich książkach zawsze mam problem z określeniem co tak prawdę podobało mi się w niej najbardziej.
Bohaterowie? Ciężko ich tu nie uwzględnić. Dziadkowie, którzy nie oceniają i zawsze są wsparciem. Starzy przyjaciele, którzy jak się okazuję po latach rozłąki dalej rozumieją Cię bez słów. I oczywiście musi być jakiś dupek, któremu chciałoby się wydłubać oczy. Cały ten wachlarz znajdziecie w Jedynym takim miejscu. Oprócz tego słodko-gorzka przeszłość Leny, której los porządnie skopał tyłek i kazał zostać nastoletnią mamą. Oraz idealne studenckie życie Alana, którego ostatnim zmartwieniem jest brak pieniędzy. Wydawać by się mogło, że to skrajne połączenie nie ma racji bytu. A jednak.
Mogę tylko powiedzieć, że ta historia złamie Wam serce i to nie raz.

Cóż to była za historia ♥️
Czy wiedziałam, że będzie ciężko? Tak.
Czy płakałam? I to jeszcze jak.

Wzruszająca opowieść o pięknej dziecięcej przyjaźni, która przeradza się w uczucie. W tle trudne tematy samotnego macierzyństwa i zdrady

Historia nastoletniej matki, która Łapie za serce. Musi ona pogodzić macierzyństwo, z pracą w domu oraz ukrywaniem wielkiej tajemnicy. Główna bohaterka w bardzo młodym wieku musiała szybko dorosnąć mierząc się urokami macierzyństwa, oraz problemami które to też za sobą ciągnie.
Delikatnie i spokojnie wpleciony motyw #friendstolovers

Po 10 latach do wsi w której mieszka Lena- główna bohaterka, powraca jej największy przyjaciel, który jednocześnie okazuje się dla niej największym wsparciem. Gdzie on sam walczył ze swoimi demonami po zdradzie swojej dziewczyny i największego przyjaciela -odnajduje swoje miejsce na ziemi, choć nie było to łatwe.
Pod koniec powieści pojawia się trochę zamieszania, wątki typu pocieszę się u kogoś innego bo u ciebie nie mam szans itp., ale nie przeszkadza to tak bardzo w czytaniu.  No i na koniec wiadomość która spada jak grom z jasnego nieba, spodziewałam się wielu scenariuszy ale szczerze mówiąc nie takiego.

Jednocześnie jest też dość mocno poruszony temat znęcania się nad słabszymi, który uważam że w dzisiejszych czasach jest dość istotny i może wielu osobom nakreślić coś czego do tej pory nie widzą. Nigdy nie należy nikogo oceniać po okładce, to czy ktoś jest biedniejszy czy bogatszy, ma nowsze ubrania czy ich nie ma, nie oznacza że w jakikolwiek sposób jest gorszą osobą. #stophejt Bardzo lubię książki w których są poruszane trudne tematy i tutaj ogromny ukłon w kierunku autorki, ponieważ pokazała jak wygląda rzeczywistość.

Książkę z całego serca polecam♥️♥️

Delikatnie i spokojnie wpleciony motyw #friendstolovers

Po 10 latach do wsi w której mieszka...

Historia, która potrafi wydobyć z czytelnika morze łez, a zwłaszcza w ostatnich rozdziałach. Bardzo wciągająca, bardzo polecam przeczytać ;)

To piękna i poruszająca historia, dzięki której wczuwamy się we wszystkie emocje bohaterów i równie mocno je przeżywamy. Czy płakałam? Oczywiście, że tak, bo historia Leny i Alana bardzo mnie poruszyła.
Lena w wieku szesnastu lat została samotną matką, ale nikt nie wie, kto jest ojcem dziecka, ponieważ dziewczyna nie chce wyjawić prawdy. Jest bardzo nieśmiała, odizolowana i poraniona wydarzeniami z przeszłości. Alan z kolei to typ człowieka skazanego na sukces od urodzenia. Jego życie to luksus w wielkim mieście, a spełnianie marzeń przychodzi mu bez większego trudu. Kiedy nakrywa swoją dziewczynę na zdradzie, kończy ten czteroletni związek i wyjeżdża. Udaje się do dziadka, żeby odpocząć i wszystko przemyśleć, a tam spotyka Lenę, swoją przyjaciółkę z dzieciństwa. Czy dziewczyna, mimo krzywdy jaką doznała otworzy się na miłość? Czy Alan pozna wszystkie tajemnice Leny i poradzi sobie z udźwignięciem tych informacji?
Mimo tego, że książka została wydana ponad 4 lata temu to nigdy o niej nie słyszałam, ani nie znałam autorki. Bardzo cieszę się, że istnieją tak ciekawe i wartościowe książki YA. Przepadam za młodzieżówkami, bo czytając je z perspektywy już dorosłej osoby widzę, jakie są ważne i pokazują, że każdy wiek ma swoje problemy, z którymi musi się mierzyć. Historia Leny i Alana jest prosta, a powieść bardzo życiowa. Bohaterowie mierzą się z realnymi przeciwnościami, z jakimi na co dzień spotyka się wiele osób. Ciekawie ukazany jest wątek rodzinny i to, że czasem dziadkowie są bliżsi wnukom niż ich rodzice. Pełne szczerości i czułości rozmowy bohaterów wzruszają i pokazują, jak silna może być przyjaźń zawarta w dzieciństwie. Najmniej podobało mi się zachowanie Alana, które momentami było niedorzeczne, ale myślę, że ta młodzieżówka znajdzie się wśród moich ulubionych. Za jakiś czas z pewnością sięgnę po inne książki Klaudii Bianek. A Wam polecam przenieść się do lasów Groszkowickich i poznać cudowną historię o przyjaźni i miłości.

Książka dla młodzieży i może dlatego wydawała mi się nieco naiwna, zarówno fabuła jak i styl pisarski. Ogólnie poprawna, mogę polecić ją nastolatkom obojga płci.

Przepiękna historia o życiu kilku pokoleń. Pokazuje różne oblicza miłości. Polecam