Jej wina i grzech

Okładka książki Jej wina i grzech Meghan March
Okładka książki Jej wina i grzech
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Bogactwo i grzech (tom 2) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Bogactwo i grzech (tom 2)
Editio Red
Guilty as Sin
Editio
2020-07-21
2020-07-21
Edyta Stępkowska
dziedzic fortuna spadkobierca przeznaczenie zaufanie rodzina nienawiść przeszłość majątek władza miłość sekrety

51%
Ta książka to pomyłka. A w zasadzie to cała seria. Od samego początku miałam problem choćby z samym opisem, no bo pseudo adaptacja Romeo i Julii? Nie moje klimaty. Ale stwierdziłam, że okej dam szansę, bo w końcu jest to autorka, którą bardzo polubiłam.
Jednak okazało się, że nie dość, że fabuła nie wciąga, to jest pisana bardzo mocno na siłę.
Po prostu nie dla mnie.

51%
Po prostu nie dla mnie.

Ciąg dalszy historii Whitney i Lincolna. Na światło dzienne wychodzą kolejne skrywane tajemnice. Dowiadujemy się dlaczego Whitney poślubiła Ricky'ego Rango. Jaki będzie finał tego wszystkiego?

Nie wiem w sumie co tu napisać. Dwie skłócone rodziny i miłość dwójki zakazanych osób , które o siebie walczą. To tak jak poniżej w komentarzach Romeo i Julia. Chociaż akurat sam koniec był dla mnie takim zaskoczeniem, ze od razu zaczynam ostatnia część.

Słabsza od poprzedniej części. Bardzo rozwleczona i przez to czasami wiało nudą. Większość opisanych wydarzeń można było pominąć, bo niewiele wniosły do fabuły ale wtedy książka miałaby co najwyżej 50 stron.

Recenzja ogólna trylogii:
Nie było to jakieś super :/ Był to bardziej romans z wątkiem dwóch skłóconych rodzin i zakazaną miłością (coś jak w ,,Romeo i Julia"),niż erotyk.

Recenzja ogólna trylogii:

Wtedy-teraz jakiś wzorzec, cały tom w taki sposób zapisany. Poprzednim tom również. Jednak taki styl mi nie odpowiada, ale mimo to sięgnę po 3 tom aby skończyć ta historie i „zamknąć ten rozdział”. Zbyt mało i za krótki opis teraźniejszości. Spokojnie w kilku rozdziałach zmieściła by się puenta 2 go tomu. Czas w jakim się to rozgrywa to dla mnie jakby tydzień, a rozwleczone na ponad 200 stron.

„Wszystko, czego chcesz, jest po drugiej stronie strachu...”.

Jej wina i grzech to drugi tom serii „Bogactwo i grzech”, która jest kontynuacją losów grzesznej miłości Whitney i Lincolna. Dalej muszą walczyć z przeciwnościami losu, o swoją miłość i uczucie. Nie będzie łatwo, bo nowe zaskakujące fakty z przeszłości, które ujrzą światło dzienne, zagrażają świętym zasadom rodu Riscoffa w sprawie dziedziczenia majątku.

Powieść nam pokazuje, jak ważne jest zaufanie w związku i jak łatwo je utracić, a odzyskać cholernie trudno. Dlatego, żeby miłość miała szansę rozkwitać i być cały czas silna ważna jest szczera rozmowa.

Następną istotną rzeczą jaka została ukazana to, że pieniądze szczęścia nie dają. One dzielą, skłócają rodzinę, do tego stopnia, że najbliżsi, którzy powinni stać za nami murem się nagle odwracają. Liczą się dla nich tylko walka o wpływy a dawne rany dwóch walczących rodzin potrafią namieszać w życiu dwójki zakochanych.

Książka pełna tajemnic, kłamstw, dramatów, walki o władzę i pieniądze, niepewności, zwrotów akcji oraz odwagi, by walczyć o siebie i swoje uczucie, miłość.

Zakończenie drugiej części jest zaskakujące i intrygujące oraz pozostawia wiele pytań, na które poznamy odpowiedzi w ostatnim tomie.

Polecam się wam zapoznać, z tą powieścią, gdzie miłość miesza się z nienawiścią, a stawką jest dobre imię rodziny i wielkie pieniądze.

Całość mojej opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

„Wszystko, czego chcesz, jest po drugiej stronie strachu...”.

Świetna, polecam

Świetna, polecam

I tak to bywa, że jak już zacznę pierwszą książkę z serii i mi nie podejdzie, to i tak się będę katować i czytać kolejne jej części. Cóż nic się nie zmieniło z mojej strony w odczuciach do tejże serii. Mocno przeciętna książka jak i cała seria. Wziąć, przetrawić i zapomnieć.

Wyczekiwana przeze mnie kontynuacja kolejnej powalającej historii od Meghan March. Autorka zakończyła poprzedni tom w takim stylu, że aż skręcało mnie od środka z ciekawości, co też wydarzy się w kolejnej części, a potem gdy przyszła premiera tego tomu okazało się, że nie miałam czasu sięgnąć po nią zagoniona magisterką XD. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i w końcu dorwałam ją i jestem już po lekturze.

Meghan March ma coś takiego w swoim piórze, że gdy sięgam po jej książki, to przepadam. Aktualnie jestem po jej dwóch seriach i mogę powiedzieć, że na pewno mogę brać od tej autorki wszystko, gdyż tak zręcznie operuje postaciami, fabułą i intrygami, że to aż zachwycające jest.

W dodatku sam klimat jaki buduje wokół swoich powieści, to jest coś niesamowitego. Zarówno w trylogii o Forge'u, jak i o Lincolnie po prostu się przez tekst płynie. Jak już się przeczyta pierwsze zdania, to już się potem przepada i nie odłoży się książki dopóki nie dotrze się do końca.

W tej części autorka nie daje na długo zaznać szczęścia bohaterom. Już pod koniec pierwszego tomu, czuć było nadciagającą burzę, ale dopiero tutaj dało się słyszeć te porządne grzmoty.

Żeby nie zdradzać za dużo, powiem tak: jeśli podobała się wam poprzednia część, to ta równie mocno rozgości się w waszym serduszku, aby następnie porządnie je sfatygować, a na koniec znowu poskładać w całość.

• Romans

Meghan March Jej wina i grzech Zobacz więcej