Warto poczekać

Okładka książki Warto poczekać Liliana Fabisińska, Maria Fabisińska
Okładka książki Warto poczekać
Liliana FabisińskaMaria Fabisińska Wydawnictwo: SILVER Oficyna Wydawnicza Cykl: Warto poczekać (tom 1) literatura piękna
Warto poczekać (tom 1)
SILVER Oficyna Wydawnicza
2019-10-24
2019-10-24
literatura polska

Fabuła denerwująca za dużo przemyśleń bohaterki w kółko jedno i to samo. Jedynie zakończenie mnie usatysfakcjonowało i dlatego 4.

Taka lekka obyczajówka, dla dojrzałych kobiet. Ale czytało się nawet przyjemnie.

Spodobał mi się pomysł ze szklarnią, wręcz widziałam jaka jest piękna ;) tylko to w bajki można wsadzić, tego typu "biznes" nie ma szans się udać, jest nierealny, ładny ale niemożliwy do realizacji i odniesienia sukcesu. Przymykając na to oko przyjemne, ciepłe, lekkie babskie czytadło.

Książka pisana dla "trochę starszej młodzieży", więc może tej młodzieży przypadnie do gustu. Dla mnie historia trochę naiwna, bo po utracie pracy główna bohaterka dość szybko zakłada własną firmę i wszystko samo się dzieje, bez większego wysiłku. Hmm... ciekawe... No cóż, na plus - książka pięknie wydana.

bibliotekarka traci prace. Starsza 4 lata do emerytury. Na szczęście ma wsparcie u swoich przyjaciółek. W szklarni robi dla jednej wnuczka imprezę urodzinowa okazuje się że to strzał w 10.potem idą kolejne zlecenia. W końcu z pomocą synowej zakłada firmę.... Synowa niestety dowiaduje sie o zdradzie męża czy to zniszczy firmę?jak dalej potocza sie losy tej dziewczyny tej szklarni....

Dobre czytadło do poduszki. Wydawnictwo Silver trafiło w 10-tkę zarówno wydaniem książki dla "trochę starszej młodzieży", opisującej perypetie dojrzałej kobiety, jak również wielkością czcionki - dużo wygodniej się czyta.

Świetna inicjatywa wydawnictwa Silver - "duży, wygodny druk", problemy osób "bardziej dojrzałych".

Silver Oficyna Wydawnicza powstało w 2019 roku, a więc jest to stosunkowo młode wydawnictwo. Powiecie, że na rynku są tysiące wydawnictw tych wielkich i tych niszowych, a owszem, ale Silver ma coś, co wyróżnia je na rynku wydawniczym. Po pierwsze specjalizuje się w wydawaniu książek dla osób powyżej 50 roku życia, a po drugie i według mnie najważniejsze pozycje wydawane są dużym drukiem. To drugie uważam za rewelacyjny pomysł, bo niejednokrotnie sama wolę sięgnąć po książkę w wersji elektronicznej niż ślęczeć i męczyć oczy.
Książki pani Fabisińskiej czytuję i przyznaję, że sięgam po nie z przyjemnością. Tym razem czekała mnie niespodzianka, bo książka napisana jest w duecie Fabisińskich przez mamę i córkę. Byłam niezmiernie ciekawa tej książki i przyznaję, że czytało się to wyśmienicie.
Główna bohaterką powieści duetu Pań Fabisińskich jest Dorota. Pracownica jednej z bibliotek, sumienna i oddana swojej pracy. Zaskoczeniem dla niej jest, gdy pewnego dnia jej stanowisko zostaje zredukowane, bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że łatwiej zwolnić osobę po 50-ce niż młodą dziewczynę tuż po studiach. To nic, że ta pierwsza ma doświadczenie, wie co robi, a przede wszystkim kocha swoją pracę. Dorocie życie wali się jak domek z kart. Postanawia się jednak nie poddawać i wśród wielu ofert pracy jakie znajduje wybiera te, które interesują ją najbardziej. Śle podanie za podaniem i....niestety, gdy PESELU-u nie da się podrobić, przerobić i wydrapać pierwszej cyferki to znalezienie pracy zgodnej z wykształceniem graniczy w zasadzie z cudem. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak doskonale rozumiałam główną bohaterkę, bo sama szukałam pracy przez długi czas, a że na żonę przy mężu niekoniecznie się nadaję to zmieniłam swoje życie o 180 stopni i przebranżowiłam się. I choć skończyłam lata temu ekonomię to obecnie pracuję w Domu Opieki w Niemczech i przyznaję, że lubię i sprawia mi to satysfakcję. Pomijam fakt, że do domu wpadam jak po ogień, ale mam wybór, bo nie muszę siedzieć tam okrągły rok, wyjeżdżam kiedy uznam za stosowne, budżet domowy jest podreperowany, a że tęsknię i jestem wśród obcych. Na szczęście mam książki, które kocham i to z nim spędzam każdą wolna chwilę.
Wróćmy jednak do Doroty, bo ta nie dosyć, że straciła pracę i czuje się bezużyteczna to jeszcze w rodzinnym domu też za różowo nie jest. Z synową ciężko się dogadać, a i syn skrywa tajemnice, o których matka nie ma zielonego pojęcia. Na szczęście Dorota ma oddane przyjaciółki i szklarnię, która okaże się być idealnym rozwiązaniem jej problemów. Dlaczego? Tego Wam już nie zdradzę, bo musicie sięgnąć koniecznie po Warto poczekać duetu Pań Fabisińskich.
To nie jest kolejna obyczajówka z serii żyli długo i szczęśliwie czy o kolejnej wyprowadzce na wieś. To jest powieść o życiu takim jakie ona jest, z jego blaskami i cieniami. Mądra, dojrzała i przede wszystkim dająca tchnąca optymizmem. I nie ważne ile mamy lat 50 czy 30 to wokół nas są zawsze ludzie, którzy nas wesprą i pomogą, po każdej burzy wychodzi słońce, a po każdej nocy dzień. Czasami trzeba wyjść poza strefę własnego komfortu, zrobić pierwszy krok i odważyć się, bo kto jak nie my.
To jedna z tych książek, po której lekturze robi się lżej na duszy. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po Jeszcze chwilę, a Was zachęcam do lektury Warto poczekać. Poznajcie losy Doroty i przekonajcie się, że warto mieć marzenia.

Książka skrojona dla mnie, pasuje mi czcionka, interlinia no i oczywiście wiek bohaterek. Nareszcie ktoś napisał o babeczka bardziej dojrzałych. Ich problemy, to moje problemy, życie rzuca im różne kłody pod nogi a ja się cieszę, bo śmiejąc się z ich potknięć, śmieję się trochę z siebie i jest mi lepiej. Nie zmienia to faktu, że powieść jest fantastyczna, bohaterki rewelacyjne, kobiety z krwi i kości, nikt niczego nie wytrząsa tu z rękawa, a problemy nie pochądzą z sufitu. Książkę cudownie się czyta, pochłania od pierwszej strony, takich powieści poszukuję, duet autorski rewelacyjny.

Jeśli chcecie wprawić się w lepszy humor bardzo polecam te pozycję. Jest świetna, wesoła i na pewno poprawia humor. Książka ma duży druk, więc szybko się czyta. Może nawet za szybko. Polecana jest dla teoretycznie dla seniorów, bo mowa tu o trzech przyjaciółkach w wieku prawie emerytalnym, ale mnie i tak rozbawiła.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Warto poczekać