Z ręką na pulsie

Okładka książki Z ręką na pulsie Rachel Clarke
Okładka książki Z ręką na pulsie
Rachel Clarke Wydawnictwo: Feeria biografia, autobiografia, pamiętnik
Feeria
2019-10-01
2019-10-01
pamiętnik wspomnienia lekarze medycyna rezydent szpital

Sięgając po książki o tematyce medycznej oczekuję czegoś innego, zwłaszcza po przeczytaniu na okładce „dramatyczne historie z sal szpitalnych”.
Problem publicznej opieki zdrowotnej bez wątpienia jest ważny, aczkolwiek gdybym chciała w kółko o nim czytać w jednej książce, na pewno wybrałabym książę o tym właśnie temacie. Zawiodłam się.

Dla mnie dramat. Po połowie odkładam na półkę. Nie jestem w stanie czytać jej dalej. Człowiek spodziewa się fajnych przypadków, natomiast 90% oparte jest na polityce. Szkoda po nią sięgać.

Mocno się rozczarowałem tym tytułem. Lubię książki opowiadające o medykach, historie z sal szpitalnych etc. Tutaj trochę tego zabrakło, w zamian za to mamy historie o zmaganiach brytyjskiej służby zdrowia z rządem i NHS.

No niestety jestem rozczarowany. Gdyby gdzieś na książce był napis ze autorka bardziej opisuje stan medycyny w UK wiedziałbym ze jest to książka nie dla mnie. Przypadków jest tyle ile kot napłakał, a to dlatego chciałem kupić te książkę

Opis książki przekłamany. Cała książka opiera się na narzekaniach autorki na NHS. Nie polecam nikomu kto spodziewał się przeczytać relacje z życia lekarza i jego pacjentów

Książka jest interesująca gdy autorka opisuje medyczne sytuacje, jednak przez wątki polityczne ledwo przebrnęłam.

Książka głównie traktuje o służbie zdrowia UK, opisów przypadków niezwykle mało jest po prostu nudno. Nie polecam.

Porzuciłam w połowie. Bardzo nietrafiony tytuł. Jeśli oczekujesz na "dramatyczne historie z sal szpitalnych" to srogo się zawiedziesz. To raczej klasyczne narzekanie jak źle i fatalnie jest w służbie zdrowia. Jak bardzo personel jest zmęczony itd. itp - tylko, że w warunkach UK.

Podzielę się z wami pewną paradoksalną historią. Byłam w ciąży, a poród zbliżał się wielkimi krokami. Jak wiadomo, nie ma wybacz, może przyjść w każdej chwili. Jakie było moje zdziwienie, gdy dwa miesiące przed rozwiązaniem szpital zastosował dziwną taktykę, że na poród trzeba się wcześniej zapisać. 🙈😂 Myślałam, że padnę ze śmiechu. Koniec końców ten pomysł bardzo szybko zlikwidowano. Wracając więc do książki. Jest naprawdę fantastyczna. Wiele osób ma problem z empatią. W rzeczywistości niewielu z nas potrafi postawić się w czyjejś sytuacji. Choć autorka przyznaje, że dostęp do leczenia w Polsce jest lepszy, to doskonale zdajemy sobie sprawę z wielu niedociągnięć. Korzystałam z dziećmi z leczenia na pediatrii, gdzie pielęgniarki były niesamowite. Podczas trzeciego i czwartego porodu byłam w szoku, że tak dobrze traktuje się pacjentów. Wszyscy o nas dbali włącznie z lekarzami. Dopytywali się i służyli radą, czy wyjaśniali wątpliwości. Od tego czasu zamknięto pediatrię, a oddział położniczy przeszedł rewolucję na gorsze - pacjenci czują się jak zło konieczne. Książka przypomina mi niedawny strajk nauczycieli i brak zrozumienia. Naczytałam się i nasłuchałam w ich kierunku wielu obelg. To jak waleniem grochem o ścianę. Nauczyciele mówią, że program nauczania musi się zmienić, a rząd mówi - nie mamy pieniędzy. Nauczyciele nadal mówią, że jest zbyt dużo programu, a rząd dalej swoje. Najgorsze, że związki zawodowe wypaczają oczekiwania danej struktury. Kończąc te swoje rozważania muszę przyznać, że jako reportaż jest świetnie napisana, wciągająca, pełna ciekawych historii, a przede wszystkim warta przeczytania. Polecam wam gorąco.

Książka o wprowadzającym w błąd tytule i podtytule, co pewnie sprawia, ze ma ona tak niskie notowania. Proponuję raczej o polityce w służbie zdrowia w UK. Wtedy nikt nie kupi i nikt nie będzie rozczarowany.

• Medyczne

Dodaj cytat z książki Z ręką na pulsie