W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł

Linda Geddes Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa
Chasing the Sun: The New Science of Sunlight and How it Shapes Our Bodies and Minds
9788366071926
Andrzej Wojtasik
Insignis
popularnonaukowa
9788366071926
Andrzej Wojtasik

Naukowe treści podane w bardzo przystępny sposób. Książka daje do myślenia, czasami nie trzeba dużo, żeby nasze życie było lepsze, żebyśmy się w tym świecie i sami ze sobą lepiej czuli.
"Zrodziliśmy się z wirującej planety, którą ukształtowało światło gwiazd. I chociaż obecnie tworzymy nasze własne elektryczne gwiazdy, które rozświetlają noc, nasza biologia pozostaje...

Książka budzi we mnie chęć powrotu do korzeni. Życia w zgodzie z rytmami przyrody, a głównie Słońca. Zwraca moją uwagę na jego wręcz boskość, ile jest od niego zależne. Wszystko poparte niesamowicie dociekliwie zebranymi badaniami i ciekawostkami. Ach, gdyby tylko to było tak proste w dzisiejszym świecie...

Dużo różnych, przydatnych ciekawostek/informacji (niektóre zostały bardziej rozwinięte, ale wciąż w sposób nie nużący i nie "suchy") dotyczących czynności życiowych, w których w głównej mierze, ważną rolę odgrywa Słońce.

Dawno nie czytałam książki popularnonaukowej, która będzie tak przystępnie i ciekawie napisana, że się przez nią płynie! Niezwykle mnie zainteresowała i napakowana jest dużą ilością przydatnych w życiu codziennym informacji i ciekawostek. Mega polecam, pozytywne zaskoczenie :)

Gorąco polecam. Na deszcz i na pogodę.

Strasznie krótka ta książka, przyzwyczaiłem się do tego, że zwykle czytam książki w 20h+ a tu proszę zaledwie 8-9h i to w moim powolnym tempie, i czuję niedosyt.

Książka zdecydowanie nie wyczerpała tematu, co najlepiej obrazuje cytat autorki w epilogu, gdzie dziękując swoim korektorkom, napisała: „Wiele drzew zasłaniało widok lasu; karczując je, wykonałyście świetną...

Autorka w bardzo klarowny i sensowny sposób wyjaśnia jaki wpływ na nasze życie ma słońce. Początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona co do tej pozycji, jednak uświadamia ona czytelnikowi, dlaczego odpowiednia dawka światła jest tak kluczowa dla naszego prawidłowego samopoczucia. Tytuł ten odpowiedział na wszelkie pytania jakie nasunęły mi się podczas czytania. Dodatkowo...

Warto przeczytac & polubic slonce jeszcze bardziej! ☀️

„(...) światło NIE TYLKO pozwala nam widzieć.” - słowa, które możemy znaleźć na jednych z ostatnich stron książki. Niby tak niewiele, ale jak zastanowimy się głębiej to dociera do nas ogromna rola światła w naszym życiu... i nie chodzi tu tylko o światło słoneczne, ale także o wszystkie rodzaje światła sztucznego, które mogą okazać się lekarstwem dla naszego zdrowia...

Nigdy nie zastanawiałam się jaki wpływ na moje życie ma słońce. Jak się okazuje duży! Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest rytm dobowy. Zawsze wiedziałam, że warto przebywać dużo na świeżym powietrzu ale nigdy nie łączyłam tego z słońcem. Ciekawa pozycja, sporo się z niej dowiedziałam.

• 2020
  • 2019
  • 2020
  • Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
więcej mniej

Linda Geddes W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł Zobacz więcej