Klątwa

Okładka książki Klątwa
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 5) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 5)
Mroczna strona
Filia
2019-10-16
2019-10-16
literatura polska

Okładka książki Rozdzieliła nas wojna Max Czornyj, Joanna Jax, Agnieszka Lis, Maria Paszyńska, Sylwia Winnik, Barbara Wysoczańska, Bogna Ziembicka
Ocena 7,7
Rozdzieliła na... Max Czornyj, Joanna...
Okładka książki Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Max Czornyj, Marcel Moss, Ewa Przydryga, Alicja Sinicka, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 7,1
Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Ma...
Okładka książki Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 7,2
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...

Ocena 6,4
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni: Portret kobiety nad brzegiem morza Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Michał Fajbusiewicz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Marta Guzowska, Michał Kuźmiński, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska
Ocena 7,1
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...

Oficjalne recenzje i

Zemsta

533 74 418

Piąta część z Erykiem Deryło (coś nie pasuje mi odmienianie tego nazwisko przez przypadki i nie ukrywam, że trochę mnie to irytowało podczas czytania).
Oj ciężko mi szło... Jakoś nie mogłam wczuć się w ten górski klimat, gdzie za oknem halny i deszcz, a w odciętym od świata hotelu dochodzi do morderstw ( dodam, że dziwnym zbiegiem okoliczności komisarz tam również jest). Akcja powoli się rozkręca… dla mnie za wolno. Rozwiązanie całej zagadki : nagłe i -dla mnie- mocno naciągane. Za to sama końcówka ciekawa i już teraz/ natentychmiast chciałabym chwycić za 6 tom.
Ocena 6/10.

jak dla mnie świetne, kryminał w stylu A.Christie albo Joe Alexa. baardzo dobrze się to czytało.

Chyba jak na razie najgorsza część przygód Deryły. Kojarzy mi się z takim filmem co byli w hotelu i chyba tam grał Bruce Willis 🤔
Jest oczywiście tajemnica, morderstwo i makabra, ale to wszystko wydaje mi się takie naciągane. Trochę tak nie w stylu Pana Maxa i stąd chyba takie, a nie inne zakończenie 😉
Oczywiście nie porzucam komisarza i kiedyś poznam dalsze jego losy 😀

Oczywiście nie porzucam komisarza i kiedyś poznam dalsze jego losy 😀

* "Wspomnienia były niczym rana, którą nieświadomie rozdrapywał. Mimo że tego nie chciał, powracały i przytaczały go w niespodziewanych momentach."

* " ciało może funkcjonować bez obecności duszy, świadomości i wszystkiego tego, co tworzyło."

Max Czornyj
"Klątwa"

Klątwa to niesamowicie mroczny i zupełnie nieprzewidywalny thriller, który odcina czytelnika od rzeczywistości. Buzi grozę, ale i fascynację. Deryło po raz kolejny musi zmierzyć się z wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercą, ale również ze swoimi demonami.

Hotel zostaje odcięty od reszty świata tworzy się mroczny klimat, w którym dzieją się straszliwe rzeczy. Eryk Deryło i Tamara Haler. Muszą złapać kogoś kogo nie widać, nie słychać. On zostawia po sobie tylko śmierć.

Z zapartym tchem śledziłam poczynania mordercy, to jak to się stało, że był tym kim się stał. Naprawdę bardzo dobrze uakazane zostały przemiany. Tego jaki wpływ ma przeszłość na naszą przyszłość. Komisarz i jego przeszłość też nie daje o sobie zapomnieć i sam musi walczyć z tym oraz z niewidzialnym złem.

Podsumowując jest to książka ociekająca grozą, obrzydzeniem, strachem i niezrozumieniem. Zakończenie, które wywołuje drżenie serca. Historia o dzieciństwie, sile, cierpliwości, zakrzywionek logice, szaleństwie, sprycie, ale również strachu, gniewie, panice i irytacji.

Polecam ❤️

A ja zabieram się za kolejny tom 🤭

Max Czornyj
"Klątwa"

Lektura trudna do oceny, hm początek mnie zaciekawił, środek był conajmniej dziwny, ale za to ostatnie sto stron wszystko wynagrodziło... Co do samej intrygi to była całkiem interesująca i naprawdę fajny pomysł na głównego negatywnego bohatera miał Czornyj, także ogólnie całkiem spoko książka ale bez jakiegoś błysku.

Dostałam to czego się spodziewałam , dobra kontynuacja serii.

Dostałam to czego się spodziewałam , dobra kontynuacja serii.

Trzymający w napięciu, przypominający Morderstwo w Orient Expressie lub Śmierć na Nilu. Nie mogłam się oderwać, dopóki nie poznałam prawdziwego zabójcy. Do końca nie jest pewne, kto może nim być. Bardzo polecam ten tom jak i całą serię o komisarzu i ekipie śledczych z pięknego miasta Lublin.

Czapki z głów! Najlepsza część! Zdecydowanie w stylu Agathy Christie ( co uwielbiam nade wszystko! ). Wszyscy uwięzieni w jednym miejscu, a wśród nich morderca. Wytypujesz kto nim jest?

Z każdym kolejnym tomem losy komisarza Deryły coraz bardziej mnie wciągają! Różnie bywa z wielotomowymi historiami. Czasami, tak jak z filmami, kolejne części są nieco naciągane. Ale nie w tym przypadku. Nie licząc kilku wpadek w postaci totalnie seksistowskich opisów postaci i obsesji autora na punkcie słowa "rachityczny" 🙈, to naprawdę dobra książka.

Eryk Deryło trafia do położonego w odludnym rejonie Słowacji hotelu. Zachęcony wizją spotkania z ukochaną córką, decyduje się rzucić wszystko i spędzić czas pośrodku niczego. Zaniepokojona jego stanem psychicznym współpracownica, znana nam z poprzedniego tomu Tamara Haler, rusza śladem komisarza. Na miejscu okazuje się, że wykupili dwa ostatnie wolne miejsca na pobyt w Tatra Elegance. Poza nimi w hotelu znajduje się jedynie sześć osób, które przybyły tu na specjalne zaproszenie tajemniczego sponsora.

Nikt z gości nie spodziewa się, że kapryśna pogoda przerodzi się w powalającą największe drzewa wichurę i ulewę blokującą wszystkie drogi do hotelu. Para policjantów, goście specjalni i dwie osoby z personelu, zostają odcięci od świata w starym hotelu w samym sercu słowackich gór. To jednak okazuje się być ich najmniejszym problemem. Makabra rozpoczyna się, kiedy w jednym z hotelowych pokoi znajdują zmasakrowane zwłoki młodej aktorki. Na miejscu nie ma żadnych śladów, które mogłyby rzucić choćby cień podejrzeń na którąkolwiek z postaci. Tajemnicze wskazówki pozostawione przez sprawcę, zamiast pomóc, jeszcze bardziej komplikują sprawę.

Atmosfera zaczyna się zagęszczać. Fala wzajemnych podejrzeń przybiera coraz groźniejszą formę. Świadomość gości, że są zamknięci z dala od świata, pod jednym dachem z psychopatyczny zabójcą, może być opłakana w skutkach. Czy morduje ktoś z gości hotelu? A może morderca czai się w doskonałej kryjówce i czeka na kolejne ofiary?

Książka trzyma w napięciu, makabryczne opisy są rzeczywiście poruszające, nawet dla kogoś, kto, jak ja, spodziewa się krwi i trzewii na wierzchu. I nawet udało się autorowi mnie na koniec zaskoczyć, co w poprzednich tomach wcale nie było takie oczywiste. Tak, sięgam natychmiast po kolejny tom.

Eryk Deryło trafia...

Co tu dużo pisać. Kolejne części robią się coraz bardziej makabryczniejsze. Niektóre opisy były tak szczegółowe, że chyba nie chcę znać źródła ich wiedzy🤣