Lista Lucyfera

Okładka książki Lista Lucyfera
Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Adam Berg (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Adam Berg (tom 1)
Skarpa Warszawska
2019-04-03
2019-04-03
9788366195042
literatura polska morderca dziennikarz kryminalna zagadka morderstwo tajemnica
Inne

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Książka wysłuchana w formie audiobooka. Fabuła ciekawa Adam Berg znany dziennikarz staje się łącznikiem między seryjnym zabójcą a policją. Przelanie akcji na papier też w miarę ok, minus za dłużyzny które okropnie spowalniały akcje, dziwne i nużące przemyślenia totalnie nie pasujące do opisywanego momentu.

Bardzo dobra historia. Akcja toczy się w Polsce co dało mi jako czytelnikowi mało czytającemu polskich pisarzy nowe doznania. Można też sporo dowiedzieć się o twórczości pewnego artysty. Wszystko jak trzeba, polecam.

Dobrze napisana, czytało się gładko. Ale to wszystko. W ogóle mnie nie wciągnęła. Może fabuła zbyt rozwlekła, a może dlatego że nie lubię w kryminałach rozwleczonych wątków miłosnych. Nie wiem, ogólnie znudzilam się i nie sięgnę po kolejne części

Moja pierwsza styczność z tym autorem. Zdecydowanie nie ostatnia! <3

Adam Berg to główny bohater serii, dziennikarz, a do tego kobieciarz, na szczęście przystojny :D Wg mnie bardzo ciekawa postać, zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Gdy w Trójmieście ktoś zaczyna brutalnie mordować ludzi, to właśnie Berg doświadcza jednego z największych, wydawać by się mogło, zaszczytów. Morderca kontaktuje się z nim telefonicznie. Berg zostaje łącznikiem miedzy Lucyferem, bo tak właśnie karze się nazywać dzwoniący, a policją/ludnością miasta. Przekazuje wskazówki odnośnie kolejnych morderstw, naucza, krótko mówiąc bawi się. Kim jest? Dlaczego to robi?

Powiem szczerze, że po przeczytaniu tylu kryminałów w życiu, myślałam, że nie czeka mnie już nic nowego. Zwykle jest podobny schemat. Ta książka jest inna. Taki powiew świeżości w świecie kryminałów. Styl bycia Berga to jedno, lubię gościa, ale fabuła! Tu się cały czas coś dzieje! Osobiście pierwszy raz spotykam się również z tym, że zagadka 'kto jest mordercą' zostaje rozwiązana już w połowie książki, a dopiero potem próbujemy się dowiedzieć dlaczego, co się wydarzyło w jego przeszłości, wręcz następuje próba zrozumienia/usprawiedliwienia ! Do tego zemsta, próba schwytania, kolejne tajemnice! Nawet wątek wojenny! Ja jestem zachwycona <3 Już nawet zaczęłam czytać drugą część i widzę, że jest równie dobra!

Na pewno zostanę z tym autorem na dłużej <3

Moja pierwsza styczność z tym autorem. Zdecydowanie nie ostatnia! <3

Książka ciekawa, z ciekawym wątkiem, z czego bardziej podobał mi się ten drugi, historyczny.

Ależ to się czyta! Przeczytane nie w kolejności, ale nie odebrało mi to przyjemności z lektury. Intrygujący bohater, ciekawa fabuła, zwroty sytuacji. Fajna mieszanka sensacji i faktów historycznych - to zresztą patent tego autora na dobrą książkę.

Bardzo filmowe, nawet hollywoodzkie., postacie takie na polskie warunki nierealne, ale chyba przez to uniwersalne, a już na pewno rozrywkowe. Intryga świetna. Audiobook czytany przez Szymona Bobrowskiego bardzo przyjemnie zrealizowany.

Lista Lucyfera" jest książką przegadaną i za długą.

Głowny bohater to oczywiście niesamowicie przystojny dziennikarz Adam Berg, który jest po prostu najmądrzejszy, a już w szczególności mądrzejszy od policji, która to w tej książce w ogóle nie ma pojęcia co robi.

Ogólnie pomysł był fajny i naprawdę ciekawie się zapowiadało, ale niestety wyszło słabo. Poza tym autor gubi się w tym co pisze... Jak można napisać, że kobieta ma skrępowane ręce i jest przywiązana do fotela, uświadamia sobie że jest rozebrana i rękoma zasłania sobie piersi?? Ciekawe🤔

Lista Lucyfera" jest książką przegadaną i za długą.

Domyślam się , że Berg miał być reinkarnacją radcy Ablla (lub Abella jak kto woli) , jednak przy pierwowzorze wypada dość blado . Autor nawet bezpośrednio nawiązał do postaci policjanta z "wolnego miasta" Gdańsk , ale to już nie to . Sam pomysł na intrygę kryminalną , też nie zachwyca : Jakiś czub morduje i nawiązuje kontakt z dziennikarzem , to przecież już wielokrotnie wykorzystany motyw . Postać Berga również budzi wiele moich zastrzeżeń : młody , wysportowany , przystojniak , odnoszący sukcesy i niezależny nonkonformista , to przecież nic oryginalnego . Tempo jeszcze do połowy książki nie jest złe , ale druga część zwalnia . Zakończenie choć dramatyczne , wypada sztucznie , jest takie sobie i rozczarowuje . Sceny erotyczne , to osobny temat , moim zdaniem są nieudolne . Panie autorze czasem "mniej" daje więcej . Lepiej pobudzić tylko wyobraźnię czytelnika , niż opisywać zbliżenie z detalami .
Summa summarum ; jestem rozczarowany "Listą Lucyfera" , książka jest zaledwie przeciętna . Oczywiście dam jeszcze szansę Bergowi licząc , że następne tomy będą lepsze .

W Trójmieście giną osoby pozornie niezwiązane ze sobą. Ich ciała zostają ułożone na wzór obrazów Beksińskiego. Do dziennikarza śledczego Adama Berga odzywa się Lucyfer, zabójca. Jako ostatnią ofiarę wymienia jego. Adam musi zawalczyć o siebie. Mamy tutaj też miłość i to, co najbardziej lubię: tajemnicę historii. Chodzi o kradzież ukrytych dzieł sztuki z okresu II wojny światowej. Jak poradzi sobie Adam Berg?