Złączeni obowiązkiem

Okładka książki Złączeni obowiązkiem
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 2)
Bound by Duty
NieZwykłe
2019-11-27
2019-11-27
Data 1. wydania:
2015-02-10
Anna Kuksinowicz
Dante i Valentina żona wdowa strach szacunek pożądanie mafia rodzina miłość śmierć zaufanie seks gangster władza

Oficjalne recenzje i

Miłość z obowiązku

Link do recenzji

376 11 27

Książka "Złączeni obowiązkiem" przypadła mi do gustu minimalnie mniej niż pierwszy tom tej serii. Wynikało to z doboru głównych bohaterów, między którymi nie odczułam dostatecznej chemii. Z drugiej strony jednak, ta oschłość i chłód w głównej mierze kształtowały klimat tej książki, więc nie jest to ogromny mankament.

Muszę przyznać, że ten tom wypada gorzej niż poprzedni. Mam wrażenie, że akcja pędzi tutaj za szybko i nie ma w niej żadnych zaskoczeń i zwrotów akcji. To na pewno nie jest dobra kontynuacja, bo autorka spartoliła ją głównymi bohaterami. Ona łudząca się, że on ją pokocha i zafiskowana na punkcie seksu, a on zimny, zdystansowany i kompletnie nią niezainteresowany. Może gdyby było tu więcej ikry między bohaterami to ta część byłaby lepsza, a tak "Złączeni obowiązkiem" są dość przewidywalną historią, która nie wzbudza w czytelniku większych emocji. Liczę, że trzecia część będzie lepsza.

Według mnie ta część lepsza od poprzedniej. Polecam 😉

Według mnie ta część lepsza od poprzedniej. Polecam 😉

Druga książka w papierze jaką kiedykolwiek przeczytałam. Jeśli mam być szczera, to ta historia była dla mnie ciężka do przebrnięcia, ponieważ dość spora różnica wieku mnie zniechęcała. Nie byłam przekonana co do niej. Ale jeśli patrzę na to z perspektywy czasu, to ta pozycja mi się podoba. Nie jest moją ulubioną ale także nie jest najgorsza. Co do różnicy wieku zaczęłam czytać więcej książek z taki wątkiem i się przyzwyczaiłam, nawet mi się to spodobało, więc może dlatego moje podejście do tej książki się zmieniło.

Valentina to silna postać kobiety, wie co chce. Jest odważna, czego bardzo jej zazdroszczę. Zamierza walczyć o swoje szczęście i miłość, której nie doświadczyła w pierwszym małżeństwie.

Dante stracił swoją ukochaną żonę, którą zabrała choroba. Nie zamierza ułatwić Valentinie osiągnięcia jej celu. Jest oschły, zamknięty i nie pozwala się zbliżyć innej kobiecie do siebie.

Głównymi emocjami jakie mi towarzyszyły czytając tę pozycję to zdziwienie, niechęć, radość i odrobina żalu.

Jeśli ktoś lubi książki z różnicą wieku, oschłym, niedostępnym mężczyznom i kobietą, która zrobi wszytsko aby osiągnąć swój cel, to idealna propozycja.

Momentami naprawdę mnie zaskakiwała. Dobrze się ją czytało.

Momentami naprawdę mnie zaskakiwała. Dobrze się ją czytało.

Kolejny tom z serii, który mi się podobał! Jednak nie przebił pierwszej części.
Podczas czytania tak się wkręciłam. Miałam niedosyt i z chęcią zaraz zabrałabym się za kolejną część.
Historia trudna, przepełniona bólem, tęsknota i Nadzieją.
Początkowo miałam problem z tą dwójką, ale ostatecznie mnie kupili, polecam.

Kolejny tom z serii, który mi się podobał! Jednak nie przebił pierwszej części.
Historia trudna, przepełniona bólem, tęsknota i Nadzieją.
Początkowo miałam problem z tą dwójką, ale ostatecznie mnie kupili, polecam.

Na półkach: , , , ,

Pochłonęła mnie od pierwszej strony. Zarwana nocka a to oznacza, że książka godna uwagi j polecenia. Tak jak i w przypadku poprzedniej części. Autorka jest jedna z moich ulubionych, ponieważ z pod jej ręki wychodzą same perełki.

Jeszcze raz polecam!
Udanej lektury :)

Jeszcze raz polecam!
Udanej lektury :)

Już wiem dlaczego nie lubię książek o tematyce mafijnej. Ponieważ kobiety są tam traktowane przedmiotowo. Jakby nie miały wolnej woli. Dają sobą pomiatać, płaszczą się o chwilę uwagi i zainteresowanie mężczyzn. Zupełnie jakbym cofała się w czasie. Tak było i tutaj. Gdyby bohaterka szanowała się bardziej, nie miałabym zarzutów, ale straciła dużo w moich oczach, kiedy prosiła się o seks. No ale takie były okoliczności i zamysł autorki.
Co kto lubi 🙂

Toż to tylko erotyk.
Resercz - leży.
Pióro... Jako-tako.
Fabuła - można zasnąć.
Aranżowane małżeństwa w mafii?
Pani autorko, mam nadzieję że żaden żyjący jeszcze mafiozo z Cosa Nostry w US tego nie przeczyta , bo się przekręci ze śmiechu.

Toż to tylko erotyk.
Resercz - leży.
Pióro... Jako-tako.
Fabuła - można zasnąć.
Aranżowane małżeństwa w mafii?

Każdej osobie,która lubi tematy romansu i mafii bardzo polecam.Myślę,że utwory tej autorki są tak świetne,że nie potrzeba więcej słów.
Polecam !

Polecam !