Złączeni honorem

Okładka książki Złączeni honorem
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 1)
Bound by Honor
NieZwykłe
2019-04-17
2019-04-17
Data 1. wydania:
2014-12-14
Izabela Żukowska
romans mafia rodzina miłość śmierć strach zaufanie pożądanie seks ślub gangster władza

Romanse mafijne, tak bardzo naiwne, tak bardzo przewidywalne to jest moje prawdziwe guilty pleasure literackie. Od tych książek nie oczekuję niczego, naprawdę niczego. Wiem, że to nie są wyżyny literackie, nie jest to wybitny pomysł na fabułę, dialogi też nie są porywające, a mimo to te książki mają coś w sobie, że czytam je jednym tchem i tę serię (7 tomów) skończyłam w trzy dni...
Złączeni honorem to pierwsza część serii skupiona na Arii i Luce. Aria, przepiękna dziewczyna, w wieku 15 lat zostaje zaręczona z przyszłym nowojorskim capo - z Lucą, który jest oczywiście szalenie przystojny, bogaty i tajemniczy. Trzy lata po zaręczynach nadchodzi ten dzień, w którym Aria i Luca ślubują sobie miłość i szacunek. I ten dzień zmienia ich życia, czy tego chcą czy nie.
Dużo wulgaryzmów, dużo scen seksu, dużo naiwności, ale przede wszystkim dużo rozrywki, a ja tego chcę od książek. Bawiłam się doskonale i być może, ale to być może, zaczynam drugą serię tej autorki 🤭.

Zasadniczo cała książka polegała na dążeniu do sceny seksu między głównymi bohaterami. Jednak scena ta była jedną z najbardziej realnych, jeśli chodzi o pierwsze razy jakie czytałam. Bardzo podobały mi się relację łączące główną bohaterkę z rodzeństwem, zwłaszcza z siostrą Gianną.

Fajna książka przeczytana w jeden dzień.
Prosty język, dobrze się czyta.

Fajna książka przeczytana w jeden dzień.
Prosty język, dobrze się czyta.

Jedna z moich ulubionych książek, to właśnie z nią rozpoczęłam przygodę z mafijnymi romansami. Wspaniała!

To fajny romans powiązany z mafią. Potrafiłam bardzo dokładnie wyobrazić sobie bohaterów i wraz z nimi przeżywać każdą chwilę. Mimo momentów, które były w miarę do przewidzenia, często mnie zaskakiwała. Polecam szczególnie osobom, które tak jak ja lubią nietypowe romansidła.

Ja mam małe pytanko, co do tej książki :D Czym się tu tak zachwycać?
Słyszałam wieeele ochów i achów na temat tej książki, opis sam w sobie jest ciekawy i nie było bata, żebym tego nie przeczytała. Miałam naprawdę sporą nadzieję, że w końcu przeczytam dobry romans mafijny. I co? No i tak nie było.
Cała książka była bardzo spokojna, jedynie na początku się trochę działo, przed i w trakcie ślubu, a później dostałam słodziutką mafijną historyjkę, która na koniec stała się już nudna całkowicie. I - sama nie wierzę, że to mówię, ale tutaj jest to sporym minusem - większość książki to seks, seks i jeszcze raz seks... To jest romans mafijny, przydałoby się choć troszkę akcji ;)
Główni bohaterowie byli... nudni i oklepani :/ Luca miał fajne teksty, ale to tyle, jego fikcyjna osoba nie porwała mojego książkowego serducho. Aria na początku historii była bohaterką pasująca do tej historii, lecz później stała się napaloną, nieśmiałą dziewczynką, która "wie jak wygląda życie w mafii dla kobiet", a w końcu odwala takie sceny jak dziecko i/lub zakochana głupiótka nastolatka :)
Na szczęście styl autorki jest prosty i książkę bezproblemowo łyknęłam w krótkim czasie.
Jeżeli nie patrzeć na moje oczekiwania stworzone przez opinię wiele osób, które bardzo zachwalają tą historię to nie było takiej maskary. Było miło, przyjemnie, lecz bez żadnego "wow".

Ja mam małe pytanko, co do tej książki :D Czym się tu tak zachwycać?
Cała książka była bardzo spokojna, jedynie na początku się trochę działo,...

7,5/10
Po świetnym prequelu "Luca Vitiello" nadszedł czas na tom pierwszy. I... zawiodłam się lekko. Była... nudna. To chyba najlepsze słowo. Okej, mieliśmy to, czego trochę brakowało mi w tomie 0,5 - czyli przemyślenia Arii i niektóre dopowiedzenia historii. Ogólnie dla mnie była zbyt "ułagodzona". Prequel był ostry, wartki i trzymał w napięciu, a tu co chwilę wspominała o jego poprzednich kobietach i znajdowała kolejne wymówki na odmównie mu obowiązków małżeńskich. Stara, nie chcesz go, ale jesteś zazdrosna! Ogarnij się, laska, i zdecyduj! Takie trochę płytkie, moim zdaniem. Czasem miałam wrażenie, że ona nie ma 18 lat, a góra 12. To już Gianna była bardziej dojrzała, a przecież była młodsza. Plus taki, że mamy tu wyjaśnione kilka niejasnych relacji rodzinnych z poprzedniego tomu(a przynajmniej niejasnych dla mnie).

Z jednej strony cieszę się, że nie było to tak wtórne jak Grey, ale z drugiej brakowało mi jakiegoś punktu zaczepienia. Kolejny raz potwierdza to, że jednak chyba najlepsze książki są te pisane naprzemiennie - jeden rozdział z perspektywy kobiety, a drugi z mężczyzny. Wtedy mamy jakiś równoważnik. A tu... Prawdopodobnie gdybym zaczęła czytać od tego tomu, to może bardziej by mi się spodobało. A tak, to... bez szału. Mimo to wiem, że to nie całość historii i będę czytała kolejne tomy, bo naprawdę jestem ciekawa dalszych losów bohaterów, a szczególnie Matteo i Gianny.

7,5/10

Wreszcie romans mafijny, który da się czytać, choć niemal cała druga połowa opierała się jedynie na s€ksie, a przyznam, że liczyłam na coś więcej.

Przeszkadzał mi nieco wiek bohaterów. Troszkę zbyt młodzi. I irytujące siostry bohaterki, ale rozumiem, że tak miało być.

Hmm zaczęłam tę serię, bo wpadła mi w ręce już jakiś czas temu. I powiem, że po pierwszym tomie się nie zawiodłam.
Fajnie napisana, szybko się czyta, jedzie trochę stereotypami (czyli dobra dziewczyna, bardzo zły chłopiec - i ona ostatecznie go zmienia) - ale to nie przeszkadza.
Przyjemna lektura na wakacje.
PS. Powiem tak - siostra głównej bohaterki ma niezły charakterek i już ją bardzo lubię. Obstawiam, że któraś z książek w tej serii będzie jej historią - naprawdę nie mogę się doczekać :)

Przyjemna lektura na wakacje.
PS. Powiem tak - siostra głównej bohaterki ma niezły charakterek i...

Super

Super