Komornik 2 - Rewers

Krew i ciemność wylewają się wręcz z tej książki...! Do momentu wyjścia z Rewersu, ma się rozumieć. Wtedy ciemność zastępują bluzgi i groteska, ale taka faktycznie śmieszna. Niewygórowana, ale bardzo przyjemna lektura.

Bardzo podoba mi się sposób opisywania podróży. Nie jest to tylko podróż od punktu A do B, ale autor ciekawie pokazuje co czekało Komornika po drodze, jakich ludzi spotkał i co przeżył. To sprawia, że sama podróż jest dla mnie dużo ciekawsza.

Poznajemy w tej części drugą stronę świata czyli Rewers. Ciemny, mroczny i niebezpieczny. Dowiadujemy się też jak to było naprawdę...

Kontynuacja przygód Komornika na usługach anioła śmierci. Klimatyczny groteskowy świat przyciągnął mnie ponowie. Nie żałuję. Przypadła mi do gustu ta historia i biorę się za kolejną część.

Solidna kontynuacja tomu poprzedniego. Dostajemy to samo, absurdalny świat Przed Po, Ezekiela VII - i jego przygody. Wątek osobisty Ezekiela VII z tomu pierwszego w tomie II się rozwija, potem pojawia się zupełnie nowy wątek.
Zarówno Tom I i Tom II szybko się czyta.

Kolejna odsłona post-apo przygód komornika Ezekiela Siódmego.
Ta podzielona jest na dwie części. Pierwsza opowiada o zemście, druga, w tym dziwnym świecie, o ponownym przyjściu Zbawiciela.

Wysłuchałem audiobooka czytanego przez Grzegorza Pawlaka - panie Grzesiu czapka z głowy. Mistrz.
Polecam gorąco.

Trochę inne podejście do tematu po apokalipsie.
Przerażające momentami.. Daje do myślenia.
Fragmentami nie spójna, niektóre wątki trafiają w próżnię. Według mnie niedopracowana. Fajny pomysł, ale chyba trochę pisany na kolanie. Trochę wulgaryzmów, może miejscami za dużo.

Czytając długie serie, liczące po kilka czy nawet kilkanaście tomów, ciężko być obiektywnym przy ocenie każdego kolejnego. Wiedza uzyskana po przeczytaniu poprzednich tomów się kumuluje, poszerzamy zakres widzenia całej historii, rozumiemy coraz więcej. Znamy lepiej relacje panujące między bohaterami. Dlatego pod tym względem ciężko jest ocenić każdy kolejny tom powieści....

Do połowy bardzo udana, potem czułem spadek jakości, jakby zaczynało pomysłu brakować.

Czytałam w wersji papierowej, słuchałam audiobooka – wybieram tę drugą opcję. Nagrany jest rewelacyjnie, aż chce się słuchać. Pan Grzegorz Pawlak po tej lekturze znalazł się w czołówce moich ulubionych lektorów. Jeśli zaś mam się wypowiedzieć na temat treści to po pierwsze nie ma sensu zaczynać od tego tomu. Umęczycie się strasznie. I nie będziecie mogli się odnaleźć w...

Intrygujące rozwinięcie akcji z pierwszego tomu.

1 173
  • Fantastyka