Tron z żelaza

Angus Watson Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Czas żelaza (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Reign of Iron
Reign of Iron
Czas żelaza (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
czas żelaza żelazo tron powieść fantasy fantazy fantastyka

Ciekawa trylogia o czasach podbojów Rzymskich pokazana z punktu broniących się pełna przemocy i poczucia humoru

No to koniec! Jaki jest morał (przynajmniej dla mnie)? Jeśli za dużo osób chce Ci zabić to duża szansa, że zaczną sobie wchodzi w drogę!
A z innej beczki - liczyłam na odkupienie pewnego osobnika i bardziej łzawe zakończenie - tyle jeśli, koniecznie, musiałabym się do czegoś przyczepić.
Fabuła i zwroty akcji super, i naprawdę ciężko się było oderwać od połowy książki -...

W końcu dobrnąłem do końca. Nie tego spodziewałem się po finale całego cyklu. Pierwszy ton był bardzo dobry, drugi niewiele mu ustępował, natomiast tutaj czytanie szło bardzo opornie. To nie jest zła książka, tylko strasznie rozwleczona, przez co brak w niej jakiegoś napięcia czy dramaturgii.
Początek dawał radę, ale z czasem zaczęła mnie strasznie nużyć i tylko starałem...

Watson nie jest może największym mistrzem gatunku, ale cała trylogia, włącznie z jej kulminacją, co bardzo fajne. Akcja wciągnęła mnie na tyle, że całość połknąłem dość szybko i ani razu nie poczułem znużenia.

Trylogia bardzo przypadła mi do gustu. Trzecia część spełniła moje oczekiwania - było trochę magii, niezłe tempo i dobre zakończenie, na które czekałem z zapartym tchem.

Polecam trylogię

Przez pierwszą część książki bardzo powolna i nuda akcja,za to później się bardzo rozkrecila.

Pierwsza część dobra, druga "obleci", a trzecia.... o Przodkowie, jaki gniot. Licznik amerykańskich "prawie-zgonów",kiczowatej epickości, bezsensownych zwrotów akcji i zdarzeń na siłę ciągnących historię do przodu osiągnął masę krytyczną zanim na dobre zacząłem czytać.Im bliżej końca tym gorzej. Lwia część zdarzeń ma miejsce z powodów tak głupich, nielogicznych i...

Trudno się oderwać.

od biedy, jeśli nie miałbym nic innego do roboty, a innej literatury zabrakło. Nie tego się spodziewałem, najsłabsza część ze wszystkich, nawet w Harrym Poterze dało się wykrzesać więcej dramaturgii i poczucia epickości. Miałkie, bez wyrazu i pomysłu na siebie, nieudolnie próbujące udowodnić że jest czymś innym niż bajką.

Na borsucze jaja i cycki Danu! 😁😁😁😁
Mogę jedynie żałować, że seria się skończyła. Było bardzo krwawo, trochę magicznie i całkiem zabawnie. Bardzo polubiłam rubaszne poczucie humoru autora. Bohaterowie z krwi i kości. Mają wady i zalety, i żaden z nich nie jest mdły ani bezbarwny. Wręcz przeciwnie, każdy ma niepowtarzalny charakter. Często trudny... 🙃😈
Ostatni tom, to lata...

Dyskusje

• Fantasy
  • Fantastyka
  • 2016
  • Chcę w prezencie
  • 2019

Dodaj cytat z książki Tron z żelaza

Video

Video