Kicia Kocia na lotnisku

Okładka książki Kicia Kocia na lotnisku Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na lotnisku
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 29) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 29)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-09-01
2019-09-01
24 min.
kicia kocia kotka lotnisko anita głowińska

Okładka książki Czy mogę się przytulić? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Czy mogę się p... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część poświęcona jest podróży samolotem z Gdańska do Warszawy. Przedszkolaki wyruszają po raz pierwszy w podniebną podróż wraz Kicią Kocią. Mamy pakowanie, pożegnanie z zabawkami w domu i pierwszy kontakt z portem lotniczym. Sklepy, kawiarenki, duży ruch i pełno bagaży oraz przemieszczających się podróżnych, stanowisko odprawy pasażerów biletowo - bagażowe, punkt informacyjny, tablica odlotów i przylotów, skaner bagażowy i bramka, hala odlotów, taśmociąg do ładowania bagaży, komunikaty o odlotach, pracownicy w słuchawkach wyciszających, powtórna kontrola dokumentów i autobus dowożący do samolotu. Wreszcie start. Dzieci z tej książeczki jak widzicie bardzo wiele się dowiedzą i przy pierwszym takim przeżyciu nie będą zagubione.
Nie jest to tylko suchy opis. Kicię Kocią spotka mała przygoda na lotnisku, o której dowiecie się po przeczytaniu lektury.

Polecam całą serię!

Coraz bardziej lubię serię o Kici Koci. W każdej książeczce znajdują się jakieś ciekawe wskazówki praktyczne na temat życia, które nas otacza. Tym razem rodzice Kici decydują się na podróż samolotem – stąd możemy się dowiedzieć jak lotnisko wygląda, jak jest zorganizowane, po co są kontrole bezpieczeństwa, czemu walizki wjeżdżają do samolotu po taśmociągi i dlaczego pracownicy lotniska noszą słuchawki na uszach. Za każdym razem kiedy czytamy dzieciaczki mnie pytają kiedy to znowu wybierzemy się w podróż samolotową.

Super książka do samolotu dla 2 latki. Historia Kici Koci w samolocie, rozmowa z panem niewidzącym i jego psem pomocnikiem oraz zgubiony Króliczek. Milo się czyta !

Tym razem Kicia Kocia jest na lotnisku. Dzieci dowiadują się jak rzeczone lotnisko wygląda, co tam można znaleźć, jak wyglądają wszelkie kontrole, co się dzieje z walizkami i gdzie one lądują, oraz w jaki sposób można dostać się do samolotu. Przy okazji dzieci mają okazję poznać osobę niewidomą oraz jej psa-przewodnika. No i dowiadujemy się, że Kicia Kocia mieszka w Gdańsku ;)

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

Tuż przed wyprawą na wakacje przeczytaliśmy z córką tą książkę, dało nam to super przygotowanie. Dziecko nie było przestraszone i wiedziało co robić. Jesteśmy zadowoleni z całej serii uczy i bawi.

Lubimy całą serię o Kici Koci, jednak uważam, że zabrakło scenki w samolocie, pojazania że żeby nie bolały uszy trzeba pić / żuć gumę /ssać pierś itd. Niby przygotowuje dziecko do lotu a zabrakło tak ważnej informacji. Zawsze łatwiej wytłumaczyć dziecku że musi np. pić wodę z bidonu jak jego ulubiona bohaterka. Natomiast zamiast tego 2bzdurne strony, że zgubiła pluszaka...

Tym razem polecimy z Kicią Kocią do Warszawy. Zwiedzimy port lotniczy. Zobaczymy jak działa lotnisko, na czym polega odprawa biletowo- bagażowa, po co jest kontrola dokumentów i jak działa taśmociąg. Kicia Kocia to seria książeczek dla dziewczynek w wieku kilku lat, która bawi i edukuje , pokazuje jak funkcjonuje świat. Z Kicią Kocią można wybrać się wszędzie. Do biblioteki i do przedszkola, na basen i w kosmos. Dzieci uczą się jak się zachowywać, co wypada a czego nie wypada. Krótkie teksty uczą empatii i tolerancji, bo nasza rezolutna bohaterka nigdy nikomu nie odmawia pomocy. Tym razem spotyka niewidomego pana, któremu opowiada co widzi na lotnisku. Kicia Kocia to nie tylko książeczki do czytania, ale także do bazgrania i kolorowania oraz książeczki z otwieranymi okienkami, które polecam szczególnie młodszym czytelnikom!

Podróż z dzieckiem samolotem, wyprawa na lotnisko? Kicia Kocia chętnie służy pomocą. Kolejna mądra, prosta i ucząca tak mimochodem. To mnie chyba najbardziej urzeka w tej serii. Dzieci zakochują się w kociaku, czytają o jej przygodach a potem mają szeroką wiedzę na konkretne tematy, np. jak zachować się w samolocie, pociągu. Co więcej Kicia Kocia, jej rodzice są spokojni, wszystko tłumaczą, po prostu dają dobre wzorce.

My należymy do fanów Kici Koci, tzn. mój syn, bo ja już nie chętnie czytam mu te książki (ile można w kółko to samo?),ale dzieci tak mają, jednego wieczoru usiedliśmy i czytaliśmy wszystkie, a mamy ich ponad 30 w domu. Na blogu znajdziecie pełną recenzję: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia