Kicia Kocia gra w piłkę

Okładka książki Jadzia Pętelka idzie spać Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Nie chcę jeść! Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część treścią przypomina historyjkę ,, Kicia Kocia na placu zabaw’’. Dotyczy zabaw w gromadzie, ale już nie na placu ,gdzie są drabinki, karuzele, zjeżdżalnie. Tym razem dzieci grają w piłkę w parku. Spotykają chłopca niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. Chodzi o to by nikogo w zabawie nie odtrącać. Integrować się ze wszystkimi dziećmi. Będąc na wózku ma się ograniczone możliwości ruchowe, ale też można się dobrze bawić i śmiać się ze wszystkimi, o czym przekonuje się Kicia Kocia. Wszystkie dzieci są równe i trzeba je należycie z szacunkiem traktować.

Polecam całą serię!

Ciekawa historia o znakomitej Kici koci, która zakłada strój sportowy i biegnie z przyjaciółmi grać w piłkę nożną w bliskim parku. Tam oczywiście spotykają Kubusia, który porusza się na wózku inwalidzkim. Dobry moment by zwrócić dzieciom uwagę na niepełnosprawność. Moja 3 latka bardzo lubi Kicie Kocie, historie z życia wzięte z małą ilością tekstu.Polecam bardzo.

Seria o Kici Koci ogólnie jest bardzo dobra. Tę książkę szczególnie jednak doceniam, za normalizowanie niepełnosprawności. Uważam, że jest to bardzo ważne w wychowywaniu dzieci. Podoba mi się to, jak została tu przedstawiona niepełnosprawność - bez szczególnego podkreślania, chłopiec po prostu powiedział, że nie może ruszać nogami ale może robić inne aktywności.
Dla mnie super!

Dla mnie super!

Książkowi bohaterowie tym razem grają w piłkę. Wszyscy dobrze si bawią.Wkrótce poznają nowego kolegę, który jest niepełnosprawny. Dzieci nie zważają na jego niedyspozycję i dalej wspólnie się bawią.
Książeczka uwrażliwia na osoby niepełnosprawne. To, że ktoś nie potrafi chodzić nie znaczy, że nie może się bawić. Dzieci szybko znalazły nowy pomysł na zabawę tak, żeby i niepełnosprawny kolega mógł w niej uczestniczyć.
Dzieciom o wiele łatwiej przychodzi zwalczenie "inności".

2062

W bardzo dobry sposób pokazano, że zarówno dzieci pełnosprawne jak i niepełnosprawne mogą się razem bawić, grając piłką :)

Córce bardzo się książeczka podobała, co odzwierciedla moja ocena :) Historia jest prosta, ale z morałem. Zarówno tematycznie jak i pod względem ilustracji jest to typowa pozycja tej udanej serii.

Na świeżym powietrzu.

Coś w sam raz do zainspirowania dzieci do wyjścia na dwór ;) Gra w piłkę - i z piłką - to coś, co każdemu sprawia frajdę. Kicia Kocia i jej przyjaciele nie są tutaj wyjątkiem - podobnie jak ich nowy, niepełnosprawny kolega.

Bardzo fajnie i trochę sprytnie przemycono w tej prostej i nieskomplikowanej opowieści ważne przesłanie: ktoś na wózku inwalidzkim wcale nie jest kimś gorszym i może bawić się z innymi tak samo fajnie jak ktoś, kto nie ma żadnego problemu ze swoją sprawnością. Miło, że Anita Głowińska pomyślała i o takiej odsłonie książeczkowej serii uwielbianej przez dzieci :)

Oczywistym plusem książeczki jest także wspomniane już przeze mnie zachęcenie najmłodszych do aktywności na świeżym powietrzu. Wiosna w toku, lato za pasem - najfajniejsze zabawy możliwe są właśnie na zewnątrz, a nie w czterech domowych ścianach :)

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Na świeżym powietrzu.

Piękna opowieść o tym, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.

Piękna opowieść o tym, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.

• Dla dzieci
  • Dziecięce