Kup teraz - 12 ofert w cenie od 5.03 zł do 7.08 zł

Kicia Kocia gra w piłkę

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 28) opowieści dla młodszych dzieci
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci zabawa gra w piłkę piłka nożna równość
Kicia Kocia (tom 28)
opowieści dla młodszych dzieci
2019-03-11

Książkowi bohaterowie tym razem grają w piłkę. Wszyscy dobrze si bawią.Wkrótce poznają nowego kolegę, który jest niepełnosprawny. Dzieci nie zważają na jego niedyspozycję i dalej wspólnie się bawią.
Książeczka uwrażliwia na osoby niepełnosprawne. To, że ktoś nie potrafi chodzić nie znaczy, że nie może się bawić. Dzieci szybko znalazły nowy pomysł na zabawę tak, żeby i...

W bardzo dobry sposób pokazano, że zarówno dzieci pełnosprawne jak i niepełnosprawne mogą się razem bawić, grając piłką :)

Córce bardzo się książeczka podobała, co odzwierciedla moja ocena :) Historia jest prosta, ale z morałem. Zarówno tematycznie jak i pod względem ilustracji jest to typowa pozycja tej udanej serii.

Na świeżym powietrzu.

Coś w sam raz do zainspirowania dzieci do wyjścia na dwór ;) Gra w piłkę - i z piłką - to coś, co każdemu sprawia frajdę. Kicia Kocia i jej przyjaciele nie są tutaj wyjątkiem - podobnie jak ich nowy, niepełnosprawny kolega.

Bardzo fajnie i trochę sprytnie przemycono w tej prostej i nieskomplikowanej opowieści ważne przesłanie: ktoś na wózku...

Piękna opowieść o tym, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.

• Dla dzieci
  • 2021