Gruffalo

Okładka książki Gruffalo
Julia DonaldsonAxel Scheffler Wydawnictwo: Tekturka Cykl: Gruffalo (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
28 str. 28 min.
Michał Rusinek
gruffalo dziecko dzieci bestseller

Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 0,0
Superrobak Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Najelegantszy olbrzym w mieście Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 10,0
Najelegantszy ... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Ścisk i ciasnota Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 8,0
Ścisk i ciasnota Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Zog Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 7,7
Zog Julia Donaldson, Ax...

Okładka książki Miejsce na miotle Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 8,4
Miejsce na miotle Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Niedźwiedź łowca motyli Susanna Isern, Marjorie Pourchet
Ocena 8,2
Niedźwiedź łow... Susanna Isern, Marj...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Ocena 7,7
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Mały Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 8,2
Mały Gruffalo Julia Donaldson, Ax...

Gruffalo to rewelacyjna książka. Genialnie wymyślona historia o sprytnej myszce. Lekko się czyta, jest zabawna. Morał cudowny! :)

Rymowana, z pomysłem i humorem! Świetna!!!

Rymowana, z pomysłem i humorem! Świetna!!!

Świetna! Czytaliśmy z dwulatką, bardzo jej się podobała. Ładne obrazki, ciekawa historia i śmieszne zakończenie. Polecam.

Rozumem i sprytem można zdziałać więcej niż mięśniami – o tym przekonuje nas mała bohaterka książki Juli Donaldson „Gruffalo”. Mysz jest jednym z tych zwierząt, na które z każdej strony czyhają różne niebezpieczeństwa. Zwłaszcza, kiedy musi samotnie przemierzać przez las. Na szczęście ma w sobie dużo sprytu i potrafi wyprowadzić w pole nawet najsprytniejsze i najmądrzejsze zwierzęta. Mała bohaterka spotyka lisa, sowę i węża. Wszystkie akurat szukają czegoś do jedzenia i najchętniej zjadłyby gryzonia. Mysz natomiast tłumaczy, że niestety nie może udać się z nimi na posiłek, bo właśnie czeka na Gruffalo, który je takie zwierzęta jak oni. Każdy nagle zaczyna się spieszyć, uciekać. Najzabawniejsze jest to, że nasza mała bohaterka wymyśliła sobie tego stwora, ale ku jej zaskoczeniu spotyka także i jego. Pechowo okazuje się, że i Gruffalo jest głodny. W jaki sposób jego uda się jej przekonać do tego, że nie warto jej jeść? Przekonajcie się sami sięgając po książkę. Zapewniam Was, że uśmiejecie się razem ze swoimi dziećmi.
„Gruffalo” to opowieść o tym, że czasami warto skłamać, aby uchronić siebie. Autorka przekonuje, że nie każdemu napotkanemu można ufać, bo zaproszenia niektórych mogą źle się dla nas skończyć. I wcale wówczas nie trzeba mieć wyrzutów jeśli za mocno pofantazjujemy. Liczy się osiągnięty cel, czyli ocalona skóra.
Opowieść wzbogacono ilustracjami Axela Schefflera. W jego wizji straszny stwór jest naprawdę straszny i warto przed czytaniem pokazać dziecku ilustrację, aby przekonać się, czy się nie boi, czy już jest na tyle dorosłe emocjonalnie, że chętnie wsłucha się w tekst. U nas o dziwo lektura od razu chwyciła, chociaż obawiałam się paszczy stwora i reakcji córki na nią. Jak widać czytane ostatnio lektury i oglądane filmy o dobrych potworach zrobiły swoje i zamiast strachu było zainteresowanie i dużo śmiechu. Świetne tłumaczenie autorstwa Michała Rusinka sprawia, że lektura jest bardzo przyjemna.
Jest to ciekawa opowieść o strachu, sile wyobraźni, sprycie, o tym, że kłamstwo czasami jest potrzebne i udowadnia, że nie zawsze siła mięśni ma znaczenie, bo silniejszego można przechytrzyć. Młody czytelnik uświadamia sobie, że czasami dobry fortel może sprawić, że będzie inaczej postrzegany w otoczeniu. Lektura może być też punktem wyjścia do rozmów o manipulacji, tworzeniu wizerunku, niedopowiedzeniach. Zdecydowanie polecam.

Świetny tekst, wpadający w ucho, rymowany, idealny do czytania na głos, zawierający powtórzenia.
Ilustracje bardzo ładne, wspaniale współgrają z treścią.

Ciekawa i oryginalna publikacja, która mówi o strachu. Jak sobie z nim radzić?
Książka pokazuje młodemu czytelnikowi, że strach ma wielkie oczy, próbuje zarazić dzieci odwagą. Jeżeli taka mała myszka dzięki fortelowi potrafiła sobie poradzić z tyloma niebezpiecznymi zwierzętami w tym ogromnym, ciemnym lesie, to ja też sobie poradzę na co dzień, nie będę się już bał!
Polecam!

Ilustracje bardzo ładne, wspaniale współgrają z treścią.

Ciekawa i oryginalna publikacja, która mówi o strachu. Jak sobie z nim radzić?

Piękna, kolorowa, z zabawnym twistem ;)

Piękna, kolorowa, z zabawnym twistem ;)

Zabawna i bardzo ładnie zilustrowana historia dla małych i dużych.

Zabawna i bardzo ładnie zilustrowana historia dla małych i dużych.

Dla 5+ lub 7+ do nauki czytania.

Dla 5+ lub 7+ do nauki czytania.

Historia prosta i dość zabawna. Synkowi (lat 4 z kawałkiem) musiałam wytłumaczyć, co właściwie się stało. Starsze dziecko pewnie zrozumie samo i może się śmiać. Mój synek jakoś nie ma zbytniej ochoty, by do "Gruffalo" wracać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudo, synek mi przeczytał uśmialiśmy się. Kupiłam jako taaaaki hit, to spodziewałam się więcej tekstu ale tak pomysłowa, że można 3 razy w koło czytać.

Dodaj cytat z książki Gruffalo