Gruffalo

Julia DonaldsonAxel Scheffler Wydawnictwo: Tekturka Cykl: Gruffalo (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
The Gruffalo
opowieści dla młodszych dzieci
2013-01-01
Michał Rusinek
gruffalo dziecko dzieci bestseller

Historia prosta i dość zabawna. Synkowi (lat 4 z kawałkiem) musiałam wytłumaczyć, co właściwie się stało. Starsze dziecko pewnie zrozumie samo i może się śmiać. Mój synek jakoś nie ma zbytniej ochoty, by do "Gruffalo" wracać.

Cudo, synek mi przeczytał uśmialiśmy się. Kupiłam jako taaaaki hit, to spodziewałam się więcej tekstu ale tak pomysłowa, że można 3 razy w koło czytać.

Piękne ilustracje, krótka, a zaskakująca i zabawna historyjka. Syn zachwycony.

Hmm chyba jestem za stara, żeby taka historyjka mnie zachwyciła, ale skoro kierowana jest do dzieci to im ma zapewniać rozrywkę ;)

Książka jest znakomita. Trzeba przyznać, że autor zrobił to po mistrzowsku :)

Zaskakujące! Zabawne! Pouczające! Tak w trzech słowach można byłoby opisać „Gruffalo”.

Mała myszka idzie przez las. Jest zupełnie sama. Na swej drodze napotyka kolejno lisa, sowę i węża. Wszystkie zwierzęta są w porze jedzenia i czują głód. Mała myszka sprytnie i z pełną gracją odmawia zaproszeń na wspólny posiłek tłumacząc, że właśnie czeka na Gruffalo. Zwierzęta nie...

Czy w głębokim, strasznym lesie grasuje potwór Gruffalo? Właśnie takie książki dla dzieci należy wydawać i kupować! Przepiękne ilustracje, zabawna, pisana rymowanym wierszem opowieść o małej sprytnej myszce bawi zarówno dzieci jak i rodziców. Na plus również twarda okładka i strony z papieru kredowego. Z dzieckiem czytamy z podziałem na wersy :)

To jest mistrzostwo! Zabawna i z przesłaniem. Wciąż podziwiam autora, że coś takiego wymyślił :)

Zaczęłam czytać tę książkę, gdy mój synek miał troszkę ponad 1,5 roku. Zainteresowały go piękne ilustracje z mnóstwem szczegółów, ale książka była jedną z wielu oglądanych. Teraz, mając niespełna dwa lata, to zdecydowanie jego ulubiona pozycja (wraz z „Dziecko Gruffalo”). Czyta się świetnie, płynnie. Rymowanki są tak melodyjne, że aż się prosi, by dziecko dokańczało wybrane...

Oczywiście polecam czytać w oryginale, bo nie wydaje mi się, że polski odpowiednik jest w stanie dorównać zwinnym angielskim rymom... choć rozumiem, że to dzieci mają być odbiorcami, więc i polski się przyda. Najlepiej mieć na półce i taki i taki i sobie porównywać.
Zupełnie nie dziwi mnie fakt, iż ta historia oczarowała świat i stała się bestsellerem. Julia Donaldson...

• Dla dzieci
  • 2020