A królik słuchał

Mamania
The Rabbit Listened
opowieści dla młodszych dzieci
Zofia Raczek

Oszczędna w słowach, ale bogata w treści książka o radzeniu sobie z negatywnymi emocjami, o przepracowywaniu ich. Pisanie o takich trudnych zagadnieniach dla dzieci jest sztuką. I trzeba przyznać, że Autorka świetnie sobie z tym poradziła.

Mądra, wartościowa książka.

Najpiękniejsza.
Niewypowiedziana głębia otwiera umysł i serce.
Pokazuje jak silną mamy potrzebę bycia wysłuchanym.

Wzruszy niejednego dorosłego, bo to tak naprawdę książka dla rodziców. Zmusza do zatrzymania, usłyszenia siebie i przyjrzenia się naszym potrzebom. Pozwala też przejrzeć się w oczach dziecka.

Obowiązkowa lektura w każdym domu, gdzie są dzieci.
Idealna na...

Bardzo mądra, pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych czytelników.
Minimalistyczna jeśli chodzi o słowa, a przy tym bogata w treść.
Poznajemy w niej małego chłopca, który mierzy się z przykrymi emocjami, jakimi są smutek i złość. W tym trudnym momencie zjawia się królik, którego cicha obecność, uważne słuchanie, pomaga chłopcu samodzielnie poradzić sobie w kryzysowej...

Książeczka o emocjach. Kilkadziesiąt zdań. Proste ilustracje. Proste zdania.

Do czytania dziecku, opowiadania historii Taylora, do rozmów. I do przemyśleń.

Dla kogo?

Sądząc po ilustracjach, prostocie zdań i długości (czy raczej: krótkości) treści typowałabym, że adresatem tej książeczki są najmłodsi czytelnicy (1,5 - 3 lata). Z kolei, jeśli weźmiemy pod uwagę słownictwo...

Najlepsza książka zasypiajka uwielbiamy ją czytać znamy na pamięć.Pouczająca,zabawna i uczy jak sobie radzić ze swoim emocjami.

Taka...po prostu. Że czasem wystarczy tylko być. I wysłuchać. Ładna.

Dostaliśmy tę książkę w prezencie na 3 urodziny i jak dobrze, że znalazła się w naszej domowej biblioteczce właśnie teraz, kiedy mamy w domu buntującego się trzylatka. Ta książka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale według mnie powinien ją przeczytać każdy rodzic.

Całą recenzję znajdziecie tutaj: https://matkawberku.pl//?s=A+kr%C3%B3lik+s%C5%82ucha%C5%82

Super Książka z mądrym przesłaniem. Mój syn ją uwielbia. Pokazuje jak można na różny sposób radzić sobie ze złością i że prawdziwa przyjaźń polega na akceptacji. Ilustracje są proste tak że dziecko może skupić się.

Piękna historia, przystępnie napisana, daje do myślenia zwłaszcza rodzicom. Czasem nie trzeba od razu rozwiązywać problemu, wystarczy dać dziecku czas.

Książeczka opisuje jak ważne jest zrozumienie własnych potrzeb i uczuć Oraz jak ważne jest słuchanie drugiej osoby

• Dla dzieci
  • 2019
  • Dziecięce
  • 2020
  • Literatura dziecięca
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki A królik słuchał