Terapeutka

Okładka książki Terapeutka
Bev Thomas Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
A Good Enough Mother
Filia
2019-09-18
2019-09-18
trauma terapeuta pacjent

Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami o tej książce.
Dla mnie - wciągająca, wstrząsająca i poruszająca...
Świat psychoterapii, bardzo obrazowo podany (no ale, w końcu, autorka 25 lat pracowała w tym zawodzie)...
Ta książka porusza bardzo ważne tematy.
Uważam, że powinien ją przeczytać każdy, a zwłaszcza ktoś kto ma dzieci...i kto pracuje z ludźmi...

Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami o tej książce.
Dla mnie - wciągająca, wstrząsająca i poruszająca...
Ta książka porusza bardzo ważne tematy.

Zaskoczeniem była dla mnie ta lektura,bardzo dobrze mi się czytało książkę,dająca do myślenia i zastanowienia się nad swym życiem.
Wiele się działo w książce,fabuła dobra ciekawie skonstruowana od początku mnie interesowała,wciągnęła mnie akcja,w mrocznym klimacie napisała ją pisarka i to genialnie,uwielbiam thrillery psychologiczne o tematyce psychologii pasjonuje mnie bardzo.
Trzymała mnie w ciągłym napięciu ta książka.
Przepadłam z tą lekturą,że ciężko było mi się oderwać,pochłonięta byłam tym wciągającym,świetnym i rewelacyjnym thrillerem.

Są książki świetne, ale są też takie, które w ogóle nie powinny powstać. Tak, jak ta. Terapeutka. Bev Thomas. Miałam dostać wstrząsającą historię o psychoterapeutce, która w jednym ze swoich pacjentów widzi swojego zaginionego syna i której chęć pomocy doprowadza do tragedii. A co dostałam? Beznadziejny, nudny gniot z debilnym zakończeniem. Nie czytajcie, nie warto.

Nie ukrywam, że podczas czytania bardzo się męczyłam. Pojawia się mnóstwo nie potrzebnych momentów, sytuacji, opisów nic nie wnoszących i które z pewnością można by pominąć. Odnoszę wrażenie, że powieść jest mocno naciągana.

Na pewno nie jest to thriller !

Powieść obyczajowa, dramat psychologiczny jak najbardziej tak. Ktoś kto sięgnie po tę powieść, która wg okładki sklasyfikowana jest jako thriller może być mocno zawiedziony. Tu nie ma akcji, tu jest masa przemyśleń, niewiele dialogów.

Powieść, którą najlepiej czytać w spokoju, kiedy mamy więcej wolnego czasu, aby móc naprawdę ją zrozumieć.

Głównie skupia się na bólu, stracie bliskiej osoby i tęsknocie, która ma odzwierciedlenie w życiu codziennym.

Polecam !

Na pewno nie jest to thriller !

Książka mnie wymęczyła. Dawno nie miałam w ten sposób, że czytam historię i tak naprawdę nie wiem o co w niej chodzi. Na pewno nie powinna być zakwalifikowana do grupy thrillerów. Niestety w moim odczuci jest to książka po prostu nudna. Pomysł na historię, rozterki głównej bohaterki nawet fajny ale ubrany w kiepskie, ciągnące się rozdziały. Brak większych emocji, historia opowiedziana jedynie oczami matki, brak drugiej strony, brak w tym wszystkim emocji.

Książka o niczym. Brak wyraźnie zarysowanego wątku przewodniego. Trochę o tym, trochę o tamtym, a do końca nie wiadomo o co chodzi. Bohaterka się męczy, ja się męczyłam. W zasadzie tyle.

Miało być bardzo ciekawie, jednak czegoś zabrakło. Za dużo opisów myśli i przeszłości bohaterki. Ogólnie może być, ale można było jakoś lepiej przedstawić tę historię. Brakowało akcji i pazura.

W bibliotece znalazłam ją na półce "kryminały i thrillery". Być może moja ostateczna ocena wynika z błędnego katalogowania ale bardzo mnie ta książka rozczarowała.
Mnóstwo przemyśleń, wspomnień, analiz a brak akcji, zaskoczenia, o kryminalnej stronie nie wspomnę.
Gdybym miała ogromną ochotę na dramat psychologiczny może ocena byłaby nieco lepsza (choć niewiele) jednak nastawiając się po opisie na coś nocnego można się jedynie rozczarować.

Czegoś mi brakowało, wiekszej akcji....

Czegoś mi brakowało, wiekszej akcji....