Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.47 zł

Terapeutka

Bev Thomas Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
A Good Enough Mother
Filia
trauma terapeuta pacjent
A Good Enough Mother
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
trauma terapeuta pacjent

Plus za wzbudzanie we mnie dużych emocji. Fabuła sprawna, chociaż bez skoków w akcji. Napisana trochę nieproporcjonalnie jak na thriller, zdecydowanie dominuje dramat rodzinny.

Ostatnio bardzo upodobałam sobie thrillery psychologiczne, które wciągają mnie o wiele bardziej niż standardowe kryminały. Może to przesyt? Ciężko powiedzieć, ale w moim przypadku bardzo ważna jest różnorodność czytanych książek, bo inaczej bardzo szybko się nudzę, a czytanie staje się torturą. Bev Thomas stworzyła powieść bardzo ciekawą, ale nie wolną od wad.

Ruth Holand...

1928

Bardzo dobry, psychologiczny thriller. Mocno trzyma w napięciu, chociaż nie każdemu przypadnie do gustu.
Ruth, jest terapeutką, specjalizuje się w traumie. Ale w pracy przeszkadza jej własna trauma. Niedawno zaginął jej nastoletni syn Tim. To wszystko sprawia, że Ruth traci kontrolę, za bardzo zbliża się do swojego pacjenta i w konsekwencji dochodzi do tragedii.
Mi...

Odkładałam czytanie ze względu na słabe oceny i komentarze o wielkiej nudzie. Niepotrzebnie... Chciałabym podkreślić że owszem jest to thriller ale PSYCHOLOGICZNY i mimo, że nie jestem znawczynią gatunku taka ta książka właśnie była. Analiza ciemnych zakamarków psychiki osób po traumie w tym przypadku pacjentów jak i samej terapeutki. Dużo opisów i przemyśleń ale do...

Niestety. Poddałam się.
Nudne opisy psychologiczne . Dla wytrwałych albo fanów tego gatunku

"Terapeutka'' to nie pozycja (według mnie) dla fanów thrillerów; mam wielkie wrażenie, że mogą się takie osoby sporo zawieść. Tak samo miałam właśnie ja.

Niestety odniosłam wrażenie, że cała akcja zaczyna się tak naprawdę dziać po 290 stronie, nie trwa ona długo, a miała ona wielki potencjał, który według mnie został bardzo zmarnowany.

Ostatnie 40 stron książki nie...

Jakoś od początku w ogóle mnie nie przyciągnęła. Czytałam ją tylko po to aby skończyć, czegoś mi w niej brakowało, ale wciąż nie wiem czego. Na szczęście od połowy już wciągnęłam się bardziej I czytałam z mniejszym przymusem, a zwrot akcji na końcu książki zszokował mnie bardzo, naprawdę nie spodziewałam się tego.

Wymęczyła mnie ta książka. Jest obszerna i głównie skupia się na uczuciach, w których specjalizuje się tytułowa terapeutka. Wybitna doktor, która nie radzi sobie z własnymi uczuciami. Utrata syna utrudnia jej kontakt z pewnym specyficznym pacjentem, w ktorym bohaterka chce zobaczyć swojego syna. Usilnie stara się mu pomóc, dając wciągnąć się w niezdrową relacje. Wkrótce...

Szczerze mówiąc długo męczyłam tę książkę. Strasznie się ciągnęła, chociaż pod koniec stwierdziłam, że fabuła była dobrze zbudowana. Jednak niektóre tematy były dla mnie zbyt ciężkie.

Czytam, ale jakoś opornie mi idzie. Czekam na rozwój akcji.
Akcja niby jest, ale mnie nie porywa.
Niby z ciekawości czekasz końca, ale jakoś nie urzekła.

• 2019
  • 2021