Makani

Katarzyna Jasińska Wydawnictwo: SELF-PUBLISHER fantasy, science fiction
SELF-PUBLISHER
2019-06-01
2019-06-01

Fantastyczna, wciągająca opowieść! Intrygująca od pierwszych stron, z ciekawą fabułą i zaskakującym zakonczeniem. Czyta się lekko, z zapartym tchem, skończyłam czytać w ciągu dwoch dni. Z niecierpliwością czekam na kolejne wydanie, z tego słyszałam z profilu autorki, będzie więcej się działo w nowej części. A to tylko na duży plus!

Jak dla mnie bomba 😉 serce włożone w publikację wylewa się gołym okiem poza sztywne ramy codzienności, dając powiew świeżości dla osób lubiących wyrafinowaną narrację w połączeniu z niespotykaną naturalnością. Krótko mówiąc Pani Kasia narzuciła na siebie niewidzialną presję kontynuacji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej twórczości!

Jakiś czas temu otrzymałam w prezencie książkę Kasi, już sama okładka była zachęcająca aby otworzyć i przeczytać. Było w niej coś magicznego, No i się nie zawiodłam! Jest to książka z gatunku fantasy, opowiada o młodej dziewczynie i jej przygodach, bardzo szybko wciąga i czułam jakbym to ja była główną bohaterką, chciałabym poznać ciąg dalszy, bo przyznam szczerze, że czuję niedosyt… Jeśli ktoś tak jak ja lubi magię to polecam w 100% aby przeczytać tę książkę.

💎
Jakiś czas temu dostałam do zrecenzowania książkę @katarzyna_jasinska_photography za co bardzo dziękuję <3
💎
Autorka w swojej książce pokazuje coś, czego brakuje nam w obecnym świecie z powodu internetu. Ludzie uważają, że nie trzeba się ze sobą spotykać, rozmawiać, gdyż można pisać z nimi przez neta … Patrząc z perspektywy czasu, jak jest teraz, a jak było, gdy ja chodziłam do szkoły, to zdecydowanie uważam, że byłam szczęśliwsza niż obecna młodzież. W dobie komputerów, smartfonów, tabletów i tego całego gó*na zapominamy o prawdziwych relacjach takich, jak przyjaźń czy miłość do bliskich. Oczywiście, nie można tego podciągać pod każdą relację, gdyż czasami ograniczają nas kilometry, różne godziny pracy czy inne obowiązki. Jednak jak tylko jest to możliwe, to warto i tę internetową przyjaźń zrobić realną.
💎
Wracając do książki, Kasia wprowadziła mnie w świat fantasy, ale również lekkiego realizmu. Bohaterowie stworzeni przez autorkę są wspaniale wykreowani, charakterni i dobrze się z nimi współpracuje podczas czytania tej pozycji. Tytułowa bohaterka, Makani, uwielbia czytać książki, jej marzeniem jest zostać pisarką. W szkole nieźle jej idzie nauka, choć matematyka kuleje. I tu pojawia się Adam. Chłopak, który podobał się dziewczynie już od długiego czasu. Jednak Makani nie miała wiele odwagi, żeby zagadać do Adama. Ich relacja staje się głęboka, lecz to wszystko nie trwa długo. Pewnego razu pod drzwiami domu, Makani znajduje pakunek, a w nim … Czy los uśmiechnie się do dziewczyny z powrotem? Czy uda jej się przeciwstawić losowi? Czy jej bliscy będą bezpieczni?
💎
Nie zawiodłam się na tej książce, choć nie powiem, czytałam lepsze, ale jak na debiut pisarki, to jestem mile zaskoczona. Lektura lekka, bardzo przyjemna na chłodne wieczory, można przy niej miło spędzić czas. Mam nadzieję, że mimo małego rozgłosu, książka kiedyś zagości na półkach w księgarniach i będzie pozycją, po którą będziecie często sięgać, ponieważ każdemu trzeba dać szansę.

💎

Powiem Wam szczerze i bez bicia, że kiedy pisze do mnie indywidualny autor, czuje się wzniesiona na piedestał. Chciałabym, żebyście mogli widzieć moja minę kiedy Kasia napisała do mnie czy nie zechciałabym przeczytać jej powieść. Oczy miałam jak talerze, a gdyby nie uszy to uśmiech miałam wokoło głowy. A co mnie spotkało? Same dobrości!

Historia Kasi wstępnie zbiła mnie z pantałyku. Dlaczego? Właśnie o wspomnianych w opisie winach matki, które miała odkupić córka. W pierwszym rzucie pomyślałam sobie „co ma piernik do wiatraka, to nie miała być fantastyka”!? A potem z kubkiem cappuccino, pod kocysiem i z kocurem u boku zasiadłam do lektury. Miałam przyjemność dać ponieść się w świat fantasy. W świat gdzie z dnia na dzień życie młodej Makani zmienia się o 180 stopni.

Od czego powinnam zacząć? Na pewno od faktu, że w całej historii autorka znalazła miejsce na to, by wyeksponować ludzkie relacje – przyjaźń tytułowej bohaterki z Emmą – nasuwa mi się tutaj porównanie jak ogień i woda, chodź wiadomo, że oba żywioły mają podwójne oblicze (o czym też będzie dane się przekonać podczas czytania),jak i bezgraniczną miłość dziadków do nastolatki, która uważała się za szarą myszkę. Lubię takie wstawki, bo w dobie dzisiejszej mechanizacji i komputerów oraz nowoczesności, napomknięcie o relacjach między ludzkich jest bardzo ważne.

Całość jest podzielona na dwie części oraz rozdziały. Akcja jest warta i energiczna, ale nie nachalna i nie plątamy się w tym co w danej chwili się dzieje. Ogromnie lubię kiedy fabuła płynie swoim tempem, kiedy wszystko jest po kolei, kiedy możemy się wyciszyć lub odpocząć przy przygodach naszej bohaterki. Oczywiście zwrotów akcji też nie brakuje, bądź co bądź, mamy tu do czynienia z powieścią fantastyczną, ale wszystko jest idealnie skomponowane, a Kasia piszę przyjaznym językiem co zdecydowanie jest ogromnym atutem. Bohaterowie, których pani Jasińska stworzyła, są normalni i wiarygodni, charakterni, więc nie gubią się w masie innych bohaterów, których znamy z jakichkolwiek książek.

Nie ukrywam, że czekam na kontynuację (!). Polubiłam się z tytułową Makani, a i ciekawość jak potoczą się jej losy są dla mnie interesujące, więc zacieram dłonie, by móc przekonać się jak to dalej będzie. Ja namawiam Was na tę powieść. Mnie ogromnie ona przypadła do gustu, liczę, że i Wam się spodoba!

Historia Kasi wstępnie zbiła mnie z...

Nie. Po prostu nie. Słaba pozycja, czas stracony. Chyba tu nie ma do konca talentu, ale może komuś będzie się podobać.

Przeczytałam jakiś czas temu i uważam, że pozycja zasługuje na uwagę. Jest to debiut autorski i niestety trochę zawiodła tu redakcja, niemniej jednak i tak polecam z czystym sumieniem.
Ciekawy pomysł. Świat Królestwa Adira przedstawiony w fajny sposób, dzięki któremu łatwo sobie wszystko wyobrazić.
Zawarte jest również przesłanie dotyczące przyjaźni, a także rodziny, dlatego myślę, że warto zwrócić na niego uwagę.
Słyszałam też, że autorka pracuje nad poprawą powieści, także trzymam za nią kciuki.

Zawarte jest również przesłanie dotyczące przyjaźni, a także rodziny,...

Może i potencjał gdzieś tam głęboko jest, ale schował się daleeeeko za niedopracowaniem. Widać brak redakcji, błędy stylistyczne walą po oczach, postacie są płaskie, a fabuła przewidywalna. Może to za szybko na debiut? Może autorka powinna poczekać kilka lat i popracować nad stylem? Obecnie nie ma w tej pozycji nic, co mogłoby zachęcić po sięgnięcie po kolejne. Może poza okładką - ta jest całkiem przyjemna i chętnie ustawiłabym ją na półce.

Jak najbardziej polecam książkę. Historia bardzo mnie wciągnęła. Książkę czyta się bardzo przymnie. Czekam na jej kolejny tom aby dowidzieć się o dalszych losach bohaterów.

Super książka polecam.

Super książka polecam.

• Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Makani