Rzeka kłamstw

Okładka książki Rzeka kłamstw
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Grzechy młodości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Grzechy młodości (tom 1)
Replika
2019-08-20
2019-08-20
literatura polska

więcej Więcej

Autorka z pewnością jest w czołówce Królowych Polskich Sag. Już wypatruję kolejnej :)

Kiedyś czytałam cykl tej autorki "Spacer Aleją Róż". I bardzo mi się podobały te książki. Z wielkim zaciekawieniem sięgnęłam więc po "Grzechy mlodosci". Po przeczytaniu pierwszego tomu mogę stwierdzić, że powieść spełniła moje oczekiwania.
Jest to saga rodzinna zawierająca obyczajowe historie dotyczące codziennego życia Polaków w latach siedemdziesiątych. Autorka...

Bardzo fajnie jest zobaczyć rodzinne miasto, osiedle, a nawet ulicę z czasów dzieciństwa. A wręcz sprzed swojego urodzenia. Mimo, że z przyjemnością śledziłam losy bohaterów, to jednak nie udało mi się żadnego z nich polubić.

Ja to mam słabość do długich historii, sagi rodzinnej. Dodatkowym atutem jest charakterystyka czasów powojennej Polski. Losy rodziny Trzeciaków pochłonęły mnie bez reszty.

Wciągnęła mnie historia rodziny Trzeciaków i zapewne sięgnę po kolejne części.

Książkę wybrałam wspominając Spacer Aleją Róż. Dotrwałam do końca, po następne tomy nie sięgnę. Bohaterowie nakreśleni bardzo schematycznie, brak postaci z krwi i kości. Losy bohaterów można przewidzieć z dużym wyprzedzeniem, też według stereotypu. Dużo uproszczeń.

Słabe. Nie przebrnęłam. Wróciła do biblioteki

Jakoś mnie nie wciągnęła

Oceniam wszystkie 5 tomów na raz ponieważ każda zasługuje na tą samą wysoką oceną. To już nie pierwsza saga którą czytałam pani Świętek i oczywiście świetna. Pisanie ich wychodzi pani Edycie wyjątkowo dobrze. Opowieść o zwykłych ludziach jednak ze skomplikowanymi problemami. Książki napisane prosto przez co czyta sie je płynnie i bardzo szybko. W opowieść wplątane są też...

Pierwszy tom sagi o rodzinie Trzeciaków. Czasy głębokiej komuny a trzeba jakoś żyć. To książka o zwykłych ludziach, ich problemach, codziennych zmaganiach z losem. Dużo przemyśleń bohaterow, zwykłych ludzi.

• 2020
  • 2021
  • 2019
  • 2020
  • Legimi
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Rzeka kłamstw