ROZWIŃ ZWIŃ

Pajęczyna

Okładka książki Pajęczyna
Ewa Cielesz Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Pochyłe niebo (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pochyłe niebo (tom 2)
Axis Mundi
2019-05-17
2019-05-17
literatura polska

więcej Więcej

Miło się czyta. Zawsze takie "obyczajówki" do tego z lat , które przeżyłam, bardzo mnie wciągają. Trudno potem jest mi się rozstać z bohaterami, dlatego już pożyczyłam "Ważkę". Mnie osobiście bardziej się podoba trylogia "Pochyłe niebo" od "Córki cieni".

Znów miło się "przebywało" w towarzystwie Anity i jej bliskich i choć akcja w drugiej części sagi zwolniła, tocząc się leniwym rytmem małego miasteczka lat osiemdziesiątych z zaciekawieniem sięgam po ostatnią część.

Szybko przeczytałam i wzięłam się za ostatnią część. Miło spędziłam czas z tą lekturą.

W „Pajęczynie” autorka przedstawia nam dalsze losy Anity i Michała, którzy po utracie domu w Samotworze, zamieszkali w Kozinkach – małym miasteczku położonym w Beskidach. Michał od pierwszego dnia poczuł się tam, jak ryba w wodzie, ale Anita długo nie mogła przywyknąć do nowego miejsca. Nie potrafiła się odnaleźć w tej sennej i spokojnej miejscowości i cały czas tęskniła za...

1964

Autorka świetnie tu oddała klimat polskiej, głębokiej prowincji lat 80-tych.

Główna bohaterka książki Anita, choć nie traktuje na poważnie obecnego miejsca zamieszkania to jednak wciągnęła się bez reszty w życie i problemy mieszkańców Kozinek, gdzie trafiła gdyż jej pazerna i chciwa siostra po raz kolejny pozbawiła ją mieszkania..
Anita poznaje w Kozinkach nowych...

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja trylogii "Pochyłe niebo". W drugim tomie główna bohaterka Anita, niegdyś podejmująca trudne i nie przez wszystkich akceptowane decyzje, samotna matka walcząca o miejsce do życia dla siebie i córki Soni, jest teraz żoną Michała - artysty po ASP. Kiedy zaczyna cieszyć się stabilizacją, przez niespodziewany splot wydarzeń, w którym maczała palce jej siostra Regina...

2026

13/2021 (A)

"Pajęczyna" to druga część znakomitej serii "Pochyłe niebo", której bohaterką jest Anita- młoda kobieta, która mierzy się z konsekwencjami swoich wyborów życiowych. Z powodu intryg swojej siostry traci możliwość mieszkania w domu pod Wrocławiem i wraz z niewidomym mężem i córką przenoszą się do maleńkiego miasteczka u podnóża gór, aby stworzyć nowy dom w starej chałupie po...

Nasza bohaterka Anita znowu na wygnaniu. Tym razem trafia do małej miejscowości w górach gdzie od nowa próbuje stworzyć dom i rodzinę. Ta część nie jest tak burzliwa jak pierwsza, ale czyta się fajnie i zachęca do poznania dalszych losów mieszkańców.

Dalsze życie Anity w małym miasteczku dalekie jest od oczekiwań bohaterki. Z czasem jednak odnajduje swoje miejsce w małomiasteczkowej społeczności i zostaje zaakceptowana w niej. Od czasu do czasu dopadają ją demony dawnego życia. Polecam.

• 2020
  • 2020