Czerwień

Okładka książki Czerwień Małgorzata Oliwia Sobczak
Okładka książki Czerwień
Małgorzata Oliwia Sobczak Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kolory zła (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kolory zła (tom 1)
W.A.B.
2019-09-04
2019-09-04
Sopot morderstwo zabójca morderca literatura polska

Trójmiastem wstrząsa brutalne morderstwo młodej dziewczyny, jej śmierć to ogromna tragedia, jednak opinią publiczną najbardziej wstrząsa sposób, w jaki ktoś okaleczył jej twarz. Podobieństwa do zbrodni sprzed lat nasuwają się same, zbrodni za którą nikt nie został ukarany…
Prokurator Leopold Bilski z uporem brnie przez śledztwo, które przynosi więcej pytań niż odpowiedzi i wbrew sobie zaczyna angażować się emocjonalnie. Jednak wszystko ma swoje konsekwencje a Leo nie zdaje sobie sprawy, jak paskudne finalnie mogą się okazać. Niestety tylko schwytanie mordercy i odkrycie prawdy może sprawić, że nie pojawią się kolejne okaleczone ciała a rodziny zaginionych kobiet odzyskają spokój.
Czerwień to pierwszy tom serii Kolory zła i choć na rynek trafił już ładnych parę lat temu to jest to zdecydowanie pozycja po którą warto sięgnąć. Małgorzata Oliwia Sobczak zdecydowanie wie, jak przyciągnąć czytelnika i zatrzymać go na dłużej. Jej powieść ma w sobie dokładnie to, co powinien mieć dobry kryminał: tajemnicę sprzed lat, niewyjaśnioną zbrodnię, kłamstwa, emocje i odrobinę nadziei, że na koniec wszystko się ułoży.
Lubię kryminały ale byłam wręcz zaskoczona tym, jak bardzo spodobała mi się Czerwień. Z miejsca polubiłam prokuratora Bilskiego i jego współpracowników i bez zbędnej zwłoki przyłączyłam się do ich śledztwa. A i tak najlepsze było zakończenie! Takie nieoczywiste, długo wahałam się przy typowaniu mordercy, książka kluczyła tak, że co kilka stron zmieniałam zdanie bo nagle mój wybór wydawał się niewłaściwy, a na koniec i tak czekało mnie zaskoczenie.
Jedynym minusem tej pozycji jest pewien… nazwijmy to chaos narracyjny. Autorka przeskakuje między teraźniejszością a przeszłością a także między bohaterami… Helena, Monika, Leo, Tadeusz… momentami musiałam mocno się skupić, żeby się nie pogubić.
Jednak plusy tej pozycji zdecydowanie przeważają. Daje jej zasłużone 9/10, czytając bawiłam się świetnie i wiecie, co jest najlepsze? Na drugi tom nie trzeba czekać latami i można po niego sięgnąć od razu! Co też właśnie zamierzam zrobić ;D

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu W.A.B
#współpracarecenzencka
#współpracabarterowa
#współpracareklamowa

Po książkę Małgorzaty Sobczak sięgnęłam dosyć niechętnie, myśląc sobie "Kobitka ze wsi postanowiła wydać własną książkę." (P. Małgorzata aktualnie mieszka dosłownie łąkę ode mnie). Jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Wiele autorów próbowało akcję książki poprowadzić w dwóch liniach czasowych, lecz mało kto poradził sobie tak świetnie jak P. Małgorzata. Fabuła jest poprowadzona bardzo dokładnie i nie posiada rażących w oczy błędów. Co bardzo sobie cenię, czytelnik nie posiada wiedzy większej niż Leopold Bilski, który wraz z innymi bohaterami prowadzi nas do zaskakującego z zarazem nienaciąganego zakończenia.

Ta książka przeleżała u mnie na półce dobre 4 lata. To był duży błąd. Bardzo fajnie prowadzony kryminał, z bohaterami, których momentalnie polubiłem. Pozostałe części tej trylogii już zakupione

Szukając kryminału, którego akcja rozgrywa się w Trójmieście natrafiłam na "Czerwień".
Książkę czyta się bardzo dobrze, akcja jest prowadzona sprawnie.
Przeplatanie bieżących wydarzeń z tymi sprzed lat nie jest czymś niezwykłym w tego typu literaturze. Tutaj jest to zrobione w bardzo przyjemny i przystępny sposób.

Historia jest spójna, bez zbędnych opisów, przy jednoczesnym dobrym przedstawieniu bohaterów i ciągu zdarzeń.
Zakończenie nie jest zaskoczeniem, ale zupełnie mi to nie przeszkadza w pozytywnej ocenie pozycji.

Myślę, że w przyszłości sięgnę po inne książki autorki.

Książkę czyta się bardzo dobrze, akcja jest prowadzona sprawnie.

Historia jest spójna, bez zbędnych opisów, przy...

Nie jestem pewna co o niej myśleć. Nikomu nie będę odradzać, ale była mocno przeciętna, przez pół książki nie wiedziałam co się dzieje, myliłam bohaterów, lekko mówiąc nie nadążałam za autorką (może winny był audiobook nie wiem). W każdym razie nic nowego dla mnie to nie było, jeśli ktoś nie czyta dużo kryminałów to może sie wciągnąć, ale tu trzeba zaznaczyć, że książka jest naprawdę bardzo brutalna, jeśli chodzi o traktowanie kobiet

Typowy kryminał z plot twistem na końcu, nic odkrywczego, ale czyta się bardzo dobrze. Zabieram się za drugą część i z niecierpliwością czekam na ekranizację, która już w tym roku!

Bardzo, bardzo dobrze się to czytało. Fajnie napisana historia prowadzi nas przez światek mafijny, powiązania w małej społeczności, zależności. świetnie splecione wątki sprzed lat i obecnie. To wszystko prowadzi do raczej zaskakującego zakończenia. Na pewno sięgnę po następną część.

Nie porwała mnie,cięzko szło czytanie rozwleczona akcja,ale może drugi tom będzie bardziej wciągający,

Całkiem niezła historia, dość makabryczna. Chyba inspirowana kilkoma prawdziwymi wydarzeniami i bohaterami, z dodatkowo rozbudowanymi wątkami. Zakończenie zaskakujące, takiej opcji nie przewidziałam. Ale niektóre zachowania bohaterów (policjantów, prokuratorów, itp.) tak irracjonalne i bezsensowne, że trochę to psuje efekt całości. Z ciekawości sięgnę po kolejne tomy z tej serii. Efektu wow się nie spodziewam, ale też nie uznam tego czasu za stracony.

Naprawdę dobra książka. Trzyma w napięciu. Do końca brak jest oczywistych odpowiedzi. Na pewno sięgnę po pozostałe części tej serii.