Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.34 zł

Trup w sanatorium

Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
literatura polska
Kryminał pod psem (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Kolejny tom przygód Gucia. Sympatyczna, pełna humoru lektura.

Zaskakująco dobra lektura. To było moje pierwsze spotkanie z Różą Kwiatkowską i Szymonem Solańskim. Ale wrócę do ich przygód bardzo chętnie.

Bardzo się starałam, ale nie dałam rady przeczytać. Robiłam ze trzy podejścia do książki, niestety nie zdzierżyłam. Postacie jakieś takie nieciekawe, humoru zero, albo go nie dostrzegam. Tej serii mówię nie.

Przeczytałam kilka stron. Miałam wrażenie, że to literatura skierowana do nastolatków.

Świetna !!!

Coraz mniej zagadkowo, coraz mniej śmiesznie. Ale czytam dalej.

Po raz enty powielony ten sam schemat. Humoru coraz mniej, przygody coraz bardziej wtórne. Główni ludzcy bohaterowie coraz mniej strawni. I nawet Gucio już nie ratuje tych opowieści. Szkoda. Obawiam się, że na tym kończę śledzenie perypetii tria śląskich detektywów. A na pewno robię sobie dłuuuuuuuuuuuugą przerwę.

Subiektywnie rzecz biorąc - chyba "przejadły" mi się perypetie Kwiatkowskiej i Solańskiego, bo ciężko było dobrnąć do końca tej części. Postaci przerysowane, wręcz groteskowe, z infantylnymi przemyśleniami i zachowaniem. Róża tu przeszła samą siebie! Najciekawszy był wątek z 1977 roku i odniesienia do znanych i lubianych artystów i piosenek :) Intryga kryminalna też...

Lekka lektura na letnie leniuchowanie na plaży. Spośród przeczytanych 4 książek autorki w tej najbardziej odnalazłam się jeśli chodzi o wątek. Poza tym oczywiście znowu turlałam się ze śmiechu na piasku...... Ruszam do biblioteki po kolejne 2 pozycje.

Ech.... ja rozumiem, że kryminał na lato ma być lekki ale bez przesady... Jakiś minimalny poziom żartu wypadałoby zachować. A tu co drugi bohater przewraca się, potykając się o własne nogi, wszystkie postaci są przerysowane do tego stopnia, że stają się płaskie i przewidywalne. Główni bohaterowie są infantylni i irytujący do granic. Nie dałam rady niestety dotrwać do końca.

• 2019
  • 2020