Pamiętnik księgarza

2017-09-28
9788366071919
Dorota Malina
Insignis
antykwariat humor książka literatura pasja księgarnia księgarstwo księgarz księgarnie
The Diary of a Bookseller
Insignis
biografia, autobiografia, pamiętnik
9788366071919
Dorota Malina

Oficjalne recenzje i

Nie pamiętam tytułu, ale okładka była kolorowa

Link do recenzji

Książka o niczym. Nudna, a dodatkowo autor (tym samym bohater) był tak arogancki i chamski, że to się w głowie nie mieści. Każdego traktuje z góry, ma pretensje, że ktoś nie kupił nic, że ktoś coś kupił, że ktoś chciał rabat, a kogoś innego nie stać. Nie mówiąc już o komentowaniu wyglądu innych, które autor usprawiedliwia, że jest właścicielem antykwariatu i ma do tego...

Cudowna książka. Śmiałam się prawie przy każdym wpisie, a najbardziej doceniam to, że poczułam się jakbym faktycznie była w Wighton, małym szkockim miasteczku i w tym wspaniałym antykwariacie, o którym marzy każdy miłośnik książek. Autor (i właściciel tego antykwariatu) ma świetne, sarkastyczne poczucie humoru, a jego zmysł obserwacji i inteligencja pozwoliły stworzyć ten...

Książka niekiedy wciągająca, ale miejscami nudnawa. Bardzo nie podobało mi się promowanie zwiększania bezdomności zwierząt (rozmnażanie kota jednej z sezonowych pracowniczek) oraz wypuszczania kotów na zewnątrz. Nie dość, że koty wychodzące narażone są na krzywdę ze strony ludzi i
śmierć pod kołami samochodu (jak kotka ww. pracowniczki), są one odpowiedzialne za spadek...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wielce nierówna, co logiczne gatunkowo. Istotnie zaciekawia przede wszystkim sarkastyczny styl Bythella, galeria klientów. Ciekawostka raczej

Interesuję się zawodami, które są ściśle związane z książkami. Dlatego była to obowiązkowa pozycja na mojej liście.
Autor prowadzi dziennik, w którym dzień po dniu opisuje swoją pracę antykwariusza. Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Niestety jest dosyć monotonna, przez co w pewnym momencie traci się zainteresowanie. Doceniam niektóre pomysły na rozkręcenie biznesu i...

Dziennik szkockiego księgarza. Strasznie się uśmiałem. Humor przypomina ten z serialu Księgarnia Black Books.

Spodziewałam się powieści. Fabularyzowanej historii o przygodach w księgarni. Okazało się, że to jest prawdziwy dziennik antykwariusza. Nie powiem pełen zabawnych przygód, opis trosk oraz wielu ciekawych pomysłów na utrzymanie biznesu. Czytało mi się to bardzo fajnie. Jest to świetna ciekawostka ze świata księgarskiego.

Wynudzilam sie podczas tej lektury, rzadko daje takie slabe opinie, ale w tym przypadku na wiecej nie moge pozwolic.

Moje rozczarowanie i jednocześnie DNF. Totalnie nie polubiłam się z bohaterem, arogancki i zarozumiały, gadał ciągle o ambitnej literaturze, chełpił się tym co czyta i z góry patrzył na tych, co czytają rozrywkę. Miał jakieś bardzo nieprzyjemne podejście do klientów, a większość opisanych tam dni była zwyczajnie nudna, nic nie wnosząca. Było to takie "no, dziś przyszedł...

Wredny księgarz :) nie lubi klientów ( a zwłaszcza
bibliotekarzy), których jak sam mówi zbyt pochopnie ocenia, ale uwielbia powieści, które przenoszą czytelnika do innego świata. Antykwariat, w którym jest kot i taka persona jak Nicky to ciekawe miejsce. Oby Amazon ich nie wykończył.

1 213
    1 115