Ryngraf z trupią czaszką

Okładka książki Ryngraf z trupią czaszką Feliks Sikorski
Okładka książki Ryngraf z trupią czaszką
Feliks Sikorski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Żółty Tygrys powieść historyczna
powieść historyczna
Żółty Tygrys
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1984-01-01
1973-01-01

Czytałem 38 lat temu. Jako dziecko, nie miałem pojęcia o historii, propagandzie czy polityce.
Jeżeli przeczytam ponownie, może zweryfikuję swoją ocenę.

Jeżeli przeczytam ponownie, może zweryfikuję swoją ocenę.

Ohydny komunistyczny paszkwil skierowany przeciwko żołnierzom podziemia antykomunistycznego.

Książka koncentruje się wokół osoby „Burego” oraz jego oddziału. Jest to postać kontrowersyjna ale sposób w jaki opisywane są polskie oddziały jest co najmniej paskudny.

Żołnierze nazwani są bandami, oficerowie - bandytami, hersztami, watażkami; przypisywane są im wszystkie najgorsze cechy, jak okrucieństwo i sadyzm.
Przeciwstawione im są szlachetne oddziały Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Autor naturalnie nie zapomniał dodać, że są wśród nich radzieccy towarzysze, a żołnierze podziemia, którzy ujawnili się podczas amnestii zostali zabici. Co naturalnie autor usprawiedliwia.

Ta książka to po prostu paskudny paszkwil. Brak jest słów w słowniku cywilizowanego człowieka, aby opisać to paskudztwo.

Warto jedynie przeczytać, aby nie zapomnieć, jak działała propaganda komunistyczna i co zgotowali nam towarzysze dostarczeni do Polski na ruskich tankach!

Propaganda w wersji ekstremalnej. Paszkwil jakich mało, momentami zupełnie alternatywna rzeczywistość, jaką kreuje autor opracowania. Nijak ocenić tego się nie da. Sięgnąłem tylko i wyłącznie dlatego, że badam temat skażenia tygrysów pod kątem "utrwalania władzy ludowej". Tutaj peanów na cześć utrwalaczy nie brakuje = zohydzania partyzantki antysowieckiej pod dostatkiem. Jeden z najpaskudniejszych tygrysów. Polecam jedynie zapaleńcom, czytelnikom "normalnym" (że się tak wyrażę) stanowczo odradzam. Szkoda czasu na tego typu gnioty.

Niewielka książeczka opisująca dokonania kilku Żołnierzy Wyklętych m.in. "Wiktora", "Burego", "Młota", "Rekina", rozgromienie ich oddziałów przez KBW oraz okoliczności ich późniejszego schwytania. Niestety dla mnie książka mało wiarygodna, przypomina bardziej komunistyczną propagandę niż opis prawdziwych wydarzeń.

Świństwo wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego, czytałem jeszcze za komuny. Szkoda czasu i nerwów.Propaganda komunistyczna w najohydniejszym wydaniu.

• Z polecenia
  • Żółty tygrys
  • Żółty Tygrys

Dodaj cytat z książki Ryngraf z trupią czaszką