Vademecum złego ojca - 1

Guy Delisle Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Vademecum złego ojca (tom 1) komiksy
Le guide du mauvais père - 1
Ada Wapniarska
Kultura Gniewu
Delcourt francuski komiks humor tacierzyństwo
Le guide du mauvais père - 1
Vademecum złego ojca (tom 1)
komiksy
Ada Wapniarska
Delcourt francuski komiks humor tacierzyństwo

Bardzo lubię styl Delisle. Tutaj to drobnostka na 15 minut, niezbyt odkrywcza i umiarkowanie zabawna. Idealna na wypożyczenie z biblioteki:)
Dla fanów, ale do kolekcji nie warto.

Na półkach: , , , ,

Krótkie historyjki o relacjach ojca z dziećmi, to bardziej takie sceny-gagi, a nie stricte komiks. Jak dla mnie za tę cenę zbyt krótkie, czyta się ekspresowo i szkoda, bo po innych komiksach autora człowiek oczekiwał czegoś innego.
Ale sam humor i teksty są fajne.

Można przeczytać, ale nie jest to nic specjalnie śmiesznego, ani nawet ciekawego. Tytuł ciekawszy niż sam komiks.

Krótkie, prawdziwe, zabawne. Jako rodzic znalazłam tam wiele z mojego życia. Polecam!

Jestem mamą, dlatego tak doskonale rozumiem humor zawarty w komiksie. Tak bardzo rozumiem... Bezdzietni odbiorą ten komiks inaczej, mogą ocenić nieco surowiej, ale wybaczmy im, oni jeszcze nie wiedzą... :-)

Jestem pełna podziwu za ujęcie tego "smaczku", puenty chwili. Autor to mistrz. Choć gdybym takiego tatę miała w domu, to nie miałby lekko :-)

Czekam na część drugą,...

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Naprawdę! Albo chociaż prawdopodobnie, bo nikt nie potwierdza ani nie zaprzecza prawdziwości. Tyle, że to nie jedna historia, a cały zbiór drobnych codziennych zdarzeń, jakie miały (prawdopodobnie) miejsce w domu zapracowanego rysownika, ojca dwojga dzieci, uroczej córki i ciekawskiego syna. To on, ojciec, uczy dzieci prawdy o życiu,...

Lektura na raz, mogliby to za darmo dodawać do magazynu "Beznadziejni rodzice" albo coś. Jakoś specjalnie się nie uśmiałem, w Internecie bez problemu znajdziemy wiele ciekawszych i śmieszniejszych historyjek i to za darmo. Komiks chętnie bym oddał do sklepu, ale rozfoliowałem i przeczytałem to chyba nie wypada ;)

Co można zrobić w pół godziny czasu wolnego? Może obejrzeć kolejny odcinek „Klanu”, wskoczyć pod prysznic, zajrzeć do internetowego sklepu i pomyśleć co warto kupić, nakarmić ptaszki lub wypielić chwasty? W sumie, czemu nie. Ale można też przeczytać Vademecum złego ojca, do czego będę Was zachęcał.

Przede wszystkim, komiks Guya Delisle jest wartościowy dlatego, że został...

szkoda że tak krótkie

OJCEM BYĆ

Guy Delisle to autor kojarzony głównie ze swoich świetnych powieści graficznych traktujących o życiu w obcych krajach. Już tytuły jego czołowych pozycji, takich jak Pjongjang, Kroniki jerozolimskie czy Kroniki birmańskie mówią wszystko. Teraz nadszedł czas na nowe dzieło, o wiele lżejsze, zabawniejsze i bardziej zwyczajne niż wspomniane dokonania (jakkolwiek by...

• Komiksy
  • 2019