Eileen Gray. Dom pod słońcem

komiks architektura modernizm

Oficjalne recenzje i

Zapomniana architektka

[ 2 ] Link do recenzji

Moja ocena pewnie nie jest obiektywna, bo uwielbiam powieści graficzne i opowieści o projektantach, architektach. A ta pozycja łączy oba te aspekty. Do tego jest delikatna w narracji i rysunku.

Ładnie narysowana powieść. Tyle. Nie podobało mi się.

1906

Na półkach: , , , ,

Eh, szkoda, że nie mogę dać więcej gwiazdek :( Temat świetny, bohaterka fascynująca, rysunek piękny, ale scenariuszowo komiks zupełnie poległ... Mimo wszystko warto zajrzeć!

Chyba mój pierwszy zawód od "Marginesów". Ważna historia nie uczyni komiksu dobrym, kiedy scenariusz jest suchy, stricte informatywny, pozbawiony struktury i dramaturgii. Oprawa graficzna za to miodna - i tylko stąd te pięć gwiazdek.

instagram.com/polishpopkulture

Ojej, rysunki przepiękne, ale fabuła sklecona w bardzo nieciekawy, łopatologiczny sposób. Podejrzewam, że rysowniczka zrobiła z takim materiałem, co mogła, : (

Choć Eileen była odważna jak na swoje czasy, to i tak żyła w cieniu mężczyzn. Mimo, iż nie stroniła od bardzo bliskich i intymnych relacji z niektórymi kobietami ze świata paryskiej bohemy. Głównym wątkiem komiksu, a zarazem jej życia, była znajomość z Jeanem Badovicim, w którym dzieliła jakiś czas życie. Niemniej to jednak Le Corbusier, francuski architekt, urbanista,...

Wyjście z cienia Corbu

Eileen Gray do dzisiaj pozostaje w cieniu wielkiego architekta (i dewastatora ;-) - jak pokazuje ten komiks, niesprawiedliwie.

BIOGRAFIA E-1027

Wydawnictwo Marginesy w swojej krótkiej karierze publikowania komiksów, przyzwyczaiło nas, że w swojej ofercie posiada głównie pozycje biograficzne. Nic więc dziwnego, że dwa rzucone właśnie na rynek albumy zaliczają się do tego grona. Na początek jednak przyjrzę pierwszemu z nich, zatytułowanemu „Eileen Gray: Dom pod słońcem”, tytułowi ciekawemu nie tylko...

Dyskusje

• Komiksy