Maresi

Maria Turtschaninoff Wydawnictwo: Pushkin Children's Books Cykl: Kroniki Czerwonego Klasztoru (tom 1) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
Pushkin Children's Books
Silne kobiety wyspa boginie śmierć
Maresi
Kroniki Czerwonego Klasztoru (tom 1)
literatura młodzieżowa
angielski
Silne kobiety wyspa boginie śmierć

"Maresi" to bardzo zgrabna opowieść o sile kobiet. Jest to książka dedykowana do młodszych czytelników i to niestety widać podczas lektury.

Początek historii bardzo się ciągnie mimo, że książka jest cieniutka. Ostatnie 1/3 książki bardzo bardzo dobre.

Piękna, pełna współczucia i mądrości, ciepła, przyjaźni i wiedzy. Akcja "rozpędza" się stosunkowo późno, jednak zdecydowanie warto przeczytać, szczególnie dla młodszych czytelników :)

Maresi to prawdziwa bomba wydawnicza, która na Instagramie robi fuforę od długiego czasu. Naczytałam się naprawdę sporo zachwytów nad feministycznym wydźwiękiem całości, a według wielu miałaby to być jedna z najlepszych współczesnych młodzieżówek. Jak to często w takich przypadkach bywa, oczekiwania były ogromne, a wrażenie pozostało miałkie.

Pomysł na całość był dobry i...

Bardzo przyjemna i wciągająca książka. Świetnie ukazuje oddanie grupie, zżycie się bohaterek ze sobą. Jednocześnie jest niekiedy brutalna i szokująca. Jestem ciekawa kolejnych części po które na pewno sięgnę :)

2061

Na półkach: , , , , ,

Powiem tak: po przeczytaniu tej książki nabyłam Naondel i Listy Maresi. Listów jestem nawet bardziej ciekawa niż Naondel, ale oczywiście z chęcią poznam historię założenia Czerwonego Klasztoru.
Bardzo się cieszę, że autorka potrafiła w tej niewielkiej książeczce zawrzeć wszystko to, co jest wartościowe, nie przeładowując jej szczegółami. Podoba mi się, że skupiamy się na...

"Maresi" to pierwsza część Kronik Czerwonego Klasztoru autorstwa Marii Turtschaninoff. Opowiada ona o czasie, gdy na wyspę Menos przybyła Jai - skrzywdzona dziewczynka, która szuka schronienia. Jest to historia opisywana przez tytułową bohaterkę przez co mamy wrażenie jakbyśmy brali czynny udział w akcji.
Przede wszystkim jest to pozycja niezwykła, oryginalna. Czytam...

Byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej książki widząc liczne pozytywne opinie na jej temat.
Czyta się ją bardzo przyjemnie, ma prosty ale bardzo ładny język, przez który płynie się z łatwością. Autorka użyła ciekawej gry barw w opisach, co pozwoliło mi bardzo wyraźnie wyobrazić sobie wyspę, na której dzieje się akcja. Mimo, że mamy tu kolorowy świat podobny do wyspy...

Bardzo przyjemna książka, polecam

Na półkach: , , , ,

Byłam tej książki bardzo ciekawa i nie zawiodłam się. Jest to bardzo urokliwa, wzruszająca, piękna, ale też brutalna i straszna historia z cudowną główną bohaterką, która skradła moje serce od pierwszych stron. Oryginalna fabuła i cały świat przedstawiony, wątki poruszane w tej historii są przedstawione świetnie. Moim zdaniem zarzuty co do tej książki o feminazizm są...

1 308
  • 2019