77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

Okładka książki 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie Marek Skała
Okładka książki 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie
Marek Skała Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
77 historii które mogą dać ci kopa w życiu i biznesie
Onepress
2019-04-16
2019-04-16
biznes poradnik

Dla mnie koszmarna książka. Pierwsza część opowieści o życiu autora jest dla mnie nie do przyjęcia. Koszmarnie nudne. Tak naprawdę żaden wyjątkowy życiorys, który by miał dać do czegoś kopa. Wydaje mi się, że są zupełnie nie na czasie. Znam prywatnie ludzi, którzy mogą super historie opowiadać. Tu jest nudno i banalnie. W dniu dzisiejszym mają się nijak do biznesu i pewnie dziś na takich „pierdołach” pieniędzy by już nie zrobił. Jak to często piszę, że peron współczesność odjechał. Bardzo mnie te wypociny zmęczyły..

📚 "77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie" 📚

Czy znasz to uczucie, gdy uczestniczysz w wykładzie czy szkoleniu, pełen zapału i gotowy wchłonąć wiedzę? Na początku wszystko wydaje się obiecujące - prowadzący ma ciekawą osobowość, przedstawia praktyczne informacje poparte danymi i przykładami z biznesu. Jednak po pewnym czasie uczestnicy zaczynają odczuwać zmęczenie, a entuzjazm zanika.

W tym właśnie momencie pojawia się ta jedna historia. Opowieść, która może być na pierwszy rzut oka niezwiązana z tematem szkolenia, ale wciągająca i intrygująca. Płynie wartko, prowadząc słuchaczy przez nieoczekiwane zwroty akcji, aż dochodzi do zaskakującego zakończenia. I właśnie w tej opowieści kryje się morał, który okazuje się zadziwiająco zbieżny z tematem, o którym wcześniej mówiono.

Takie historie są skarbem trenerów, coachów, sportowców, menedżerów, pisarzy i dziennikarzy. Marek Skała zebrał 77 takich opowieści, lekkich w formie, ale znaczących w treści. Książka ta jest pełna intrygujących i zabawnych historii, które skrywają wartościowe wnioski. Czytając je, możesz się śmiać, ale także czerpać inspirację i wyciągać wnioski.

📚 "77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie" 📚

Moja ocena książki to wypadkowa dwóch jej części. W pierwszej swoje historie wraz z płynącymi z nich lekcjami bądź morałami przedstawił sam autor. Są naprawdę wciągające, napisane lekko i z humorem. Autor nie popisuje się, wręcz przeciwnie, wydaje się umniejszać niektóre swoje osiągnięcia aby skupić się na tym, czego nauczyły go życiowe perypetie.
Druga część to historie zaproszonych do współpracy osób. Są one wyraźnie słabsze, mało uniwersalne, w niektórych przypadkach sprawiają wrażenie wymuszonych. Do tego każdemu wpisowi towarzyszy notka biograficzna, które sztucznie zwiększają objętość książki.
Zainteresowanym książką proponuję przeczytać tylko pierwszą jej część. Pominiecie tylko słabe historyjki pełne coachingowego bełkotu oraz mnóstwo informacji o tym, że autor danego fragmentu jest coachem, trenerem i mentorem, działa w jakimś stowarzyszeniu i ma ogromne doświadczenie w jakichś procesach.

Druga część to historie...

Podszedłem do książki trochę sceptycznie, obawiałem się "kołczingowych" bredni, ale ona mnie pozytywnie zaskoczyła. Najlepsze scenariusze pisze życie, a pomysł by zaprosić osoby znane, by opowiedziały historie ze swojego życia, które według nich są najgodniejsze podzielenia się, sprawia, że książka jest ciekawa, inspirująca i dająca do myślenia.

O ile pierwsza część książki ciekawa i wciągająca, o tyle druga to zupełnie taka nie jest. Pan Skała bardzo interesująco snuje opowieść o swoim życiu, przeplatając historię anegdotami i celnymi radami, które istotnie można wykorzystać, czemuż by nie.

Jednak koncepcja drugiej części książki z tymi wszystkimi "gośćmi", to już rozczarowanie. Odnoszę wrażenie, że autor zrobił z tą całą ferajną, która dołożyła swoje pięć groszy do książki, jakiś deal. Takiej zbieraniny "kołczów", trenerów, mówców motywacyjnych i guru jeszcze nie spotkałem. Nawet każdy z nich miał okazję się zareklamować, z kim pracował, dla ilu osób palnął mówkę, do jakich stowarzyszeń należy. Jak dla mnie - porażka. Uczulony jestem na ten cały "kołczing", a tutaj proszę, towarzystwo wzajemnej adoracji - ja ciebie zareklamuję w swojej książce, ty mi załatwisz intratne szkolenie, może z kimś innym założę agencję, która będzie uczyła, jak żyć, tych którzy jeszcze tego nie potrafią. Kończę, ponieważ wpadam w ton, który nie za bardzo mi się już podoba.

Podsumowując: początek dotyczący samego autora i jego życia ciekawy i pouczający. Na tym można skończyć czytanie/słuchanie. Pytanie tylko, czy warto wydawać pieniądze na "pół książki"...?

Motywacja, to zgodnie z definicją, którą podaje Wikipedia „stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian”. Jeśli jest wystarczająco silna, może przenosić przysłowiowe góry. Jedno jest pewne – chcemy odnaleźć niewyczerpane źródło motywacji i nieustannie z niego czerpać.
Czy nowa publikacja „77 Historii (..)” okaże się jej kopalnią?
Pomysłodawca książki, to prawdziwy człowiek renesansu – z pewnością nie można odmówić mu doświadczenia. Marek Skała jest dziennikarzem, autorem, konsultantem biznesowym z zakresu PR oraz coachem. Tak wiele specjalizacji – jeden człowiek. Lista jego osiągnięć jest naprawdę pokaźna i nie starczyłoby dnia, aby wymienić je wszystkie... WIĘCEJ NA https://booknieci.pl/77-historii-ktore-moga-dac-ci-kopa-w-zyciu-i-biznesie/

Wystawiam opinie mimo iż nie wysłuchałem całego audiobooka a jedynie około 10%, ale życie jest za krótkie żeby czytać/słuchać tak słabe książki.

Skończyłem czytanie po tym, jak autor lizał dupe Gorbaczowowi xD To historia sukcesu, do ktorego dochodzi się znajomościami. Eh, p00lskie realia

• Audiobooki
  • Biznes