Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej

Courtney Carver Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poradniki
Soulful Simplicity: How Living with Less Can Lead to So Much More
poradniki
Agnieszka Sobolewska
minimalizm Project 33

🌸 Książka oparta o doświadczenia autorki. Praktyczna dla mnie. Autorka w umiejętny sposób wprowadziła mnie w świat wrażliwości.

🌸 W ramach zakończenia rozdziałów proponuje rytuał i zadaje pytania, które ułatwiają zindywidualizowanie opinii i odczuć na tematy, które porusza.

🙂 Najbardziej skorzystałem z tej książki, dzięki temu że wprowadziłem jeszcze więcej minimalizmu w...

W sumie nic nowego się z niej nie dowiedziałam, trochę drażniło mnie ciągłe powtarzanie tego samego przez autorkę. Dla osób które dopiero wchodzą w tematykę upraszczania życia oraz minimalizmu jak najbardziej będzie ok, jednak dla osób już z tym tematem zaznajomionych będzie to stratą czasu.

Książka ta pomogła mi zdecydować że jednak minimalizm jest dla mnie i dzięki niej czuje się lepiej na duszy.

Nie mogłabym nie zostawić mojej opinii pod tą pozycją.

To książka w której warto używać zaznaczeń i wracać wiele razy do najważniejszych momentów.
Autorka pokazuje w jaki sposób odkryć prawdziwą wartość i jakość życia. To MUST HAVE ludzi w 21. wieku!

Książkę należy czytać w spokoju i bez pośpiechu. Otwiera oczy na pewne sprawy, uświadamia istotne sprawy, przewartościowuje. Mi osobiście pomogła pozbyć się kilku zbędnych "ważnych" rzeczy z domu. Polecam ją szczególnie osobom, które lubią gromadzić różne rzeczy na wszelki wypadek bądź "to się jeszcze kiedyś na pewno przyda" :)

Książka Ameryki nie odkrywa. Niemniej jednak kilka ciekawych uwag jest do przeniesienia i odgracenia chałupy i mam nadzieje po części życia. Jednak niestety, albo i stety (zależy, z której strony patrzeć) trochę bawi minimalizm w wersji USA... te ich małe mieszkania i ubrania zmieniane w szafie co kwartał. Ale cóż, jaki kraj, taki minimalizm...

Na półkach: , , , ,

Tak bardzo trudno jest odmówić nam sobie wiele czynności, z którymi jesteśmy związani na co dzień. Przykładem tego może być pogoń za pracą, która tak naprawdę nie czyni nas do końca szczęśliwymi.

Gdy usłyszymy, diagnozę choroby na samym początku to zaczynamy powoli inaczej patrzeć na nasze życie. Zadajemy sobie mnóstwo pytań typu:

Dlaczego to ja muszę znosić ten ból?,...

Przyzwoita książka o życiowym minimalizmie, choć momentami mało odkrywcza i w mojej opinii dość mocno przeciągnięta (powtarzanie tych samych wskazówek, czasem w innych słowach). Poleciłbym ją tym, którzy jak dotąd nie mieli jeszcze styczności z książkami o tej tematyce.

2049

Czasami trzeba dostać ostry łomot od życia, aby je całkowicie przemeblować i przeanalizować wartości, którymi do tej pory się kierowaliśmy, by w końcu odetchnąć i prowadzić szczęśliwsze życie. Nic nie działa tak ożywczo jak zimny prysznic w postaci diagnozy. Tak było też w przypadku Courtney Carver, która pewnego dnia usłyszała, że ma stwardnienie rozsiane (SM), które miało...

Tytuł książki Courtney Carver może i brzmi nieco infantylnie i może wydawać się zbyt natchniony. Po angielsku brzmi zdecydowanie lepiej.

Autorka książki od lat prowadzi jednego z bardziej poczytnych blogów na temat minimalizmu na świecie. Be more with less to bardzo prosta strona z ogromnym przekazem i naładowaną emocjami treścią. W książce Courtney opowiada czytelnikowi...

Dyskusje

• 2019
  • Poradniki
  • Psychologia
  • 2020
  • Minimalizm
  • Rok 2020

Dodaj cytat z książki Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej