IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia

Okładka książki IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia
Data 1. wydania:
2017-09-18
Katarzyna Mojkowska
Japonia Japończycy Okinawa ikigai styl życia szczęście

Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Ocena 8,4
Opowieści dla ... Francesc Miralles C...
Okładka książki Trening ikigai. Japońska sztuka codziennej radości Hector García-Molina, Francesc Miralles Contijoch
Ocena 6,5
Trening ikigai... Hector García-Molin...

Oficjalne recenzje i

Dogonić długowieczność

Link do recenzji

123 7 19

Warto zapoznać się z tematem ikigai. Ta książka to fajne wprowadzenie.

Warto zapoznać się z tematem ikigai. Ta książka to fajne wprowadzenie.

Książka jest ciekawym wprowadzeniem do tematu ikigai. Idealna dla kogoś, kto dopiero zetknął się z tym pojęciem.

Ciekawa, inspirująca, część faktów wydaje się powszechnie znana więc mało odkrywcza.

Bardzo dobra pozycja dla wszystkich, którzy szukają inspiracji do zmian w swoim życiu. Książka skłania do refleksji. Polecam.

Książka czerpie z innych źródeł jak "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Frankla i zbiera całość w parę przykazań na długie i dobre życie.

Poradnik o tym jak żyć długo i szczęśliwie ale mam mieszane uczucia.
Spoko spędzanie czasu z ludźmi i ciągły ruch, dobra dieta, to standard, dużo książek i lekarzy o tym mówi, ale wolała bym aby skupili się bardziej jak znaleźć swój sens życia, o którym piszą w tej książce. Po lekturze mam jedno pytanie"Jak znaleźć nasze "flow" to coś co pcha nas do przodu a zarazem daje nam tyle szczęścia?" Po lekturze dalej tego nie wiem :/
Szybko się słucha sama książka też nie jest długa.

Poradnik o tym jak żyć długo i szczęśliwie ale mam mieszane uczucia.

Książka wciągająca, lekka, szybko się czyta. Wiele rad, jednak czegoś mi brakowało. Być może czytałam lepsze poradniki i ten był zbyt oczywisty.

Książka warta przeczytania. Autorzy skupiają się głównie na umówieniu zasad życia stulatków na wyspie Okinawa, a głównie ze wsi Ogimi. Przedstawiają ich sposób na zachowanie długiego życia przez ich mieszkańców. Omawiają zarówno sposób na spędzanie wolnego czasu, dietę, ich motta życiowe jak i zajęcia zawodowe. To nie jest lektura podobna do, np. "Człowiek w poszukiwaniu sensu" V. Frankla. Ja tak myślałem o niej. To jest trochę inne podejście do tematu szczęśliwego życia. Nie wiem czy mogę, ale chyba napiszę, że podejście do tematu sensu czy szczęścia jest w tej książce trochę przyziemne, ale może to tylko moje wnioski po przeczytaniu niedawno dzieła, o którym wspomniałem wyżej. Pomimo wszystko warto zajrzeć.

Większość powie że Książka jest oczywista I dużo tam ogólników I powszechnie znanych rad jednak Czy faktycznie każdy z nas stosuje te wszystkie prawdy w praktyce? Sam sposób narracji: rad przeplatanych z opowieścią o Okigimi i ważnej roli pasji i celu w zyciu jest dla mnie wciągający, ciekawy I działał trochę jak taki balsam dla duszy. Książka w pewnien sposób zmobilizowala mnie do powrotu do swoich pasji i uporządkowania życia na nowo. I na pewno wrócę do niej jeszcze w chwilach zagubienia. Ale teraz zabieram się za drugą część 🌞😊

Lekka, łatwa i przyjemna lektura. Pobieżnie omówiony temat. Inspiruje, ale także też trochę naiwne. Książeczka na wakacje, relaks.

Dodaj cytat z książki IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia