W Imię Natury

Jędrzej Pasierski Wydawnictwo: Czarne Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Czarne
literatura polska kryminał zniknięcie przeszłość tragedia
kryminał, sensacja, thriller
Ze Strachem
literatura polska kryminał zniknięcie przeszłość tragedia

Oficjalne recenzje i

Trupy w szafie

Link do recenzji

Bardzo mi się podobała książka, świetna akcja, mogło naprawdę się tak zdążyć, polecam

Książka akcją nie powala. Momentami nawet przynudza ale bez tragedii za to język pisarski bardzo ładny i przyjemny. Jako audiobook, lektor bardzo dużo uatrakcyjnia swoich czytaniem. Myślę, że dzięki temu książka dużo zyskuje.

Wcześniejsze książki pana Pasierskiego bardzo mi się podobały, więc sięgnęłam po "W imię natury". Początek ok, a potem tylko gorzej. Taki sobie kryminał, niby ciekawa zagadka, a książka rozczarowuje. Niby są zaskoczenia, ale jakoś tak w splocie dziwnych i nierealnych wydarzeń są niewiarygodne i naciągane. A już końcówka to naciągnięcie na maksa, kto wyjeżdżał do Szwajcarii...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra, ciekawa historia. Napisana sprawnie. Zachęcający styl. Ciekawie mi się ją czytało. Na plus zasługuje według mnie temat, bo jest zupełnie inny niż w przytłaczającej większości kryminałów. Bohaterowie też są nietuzinkowi. Trochę wrażenie zepsuła mi końcówka, bo była odrobinę naiwna, ale przy naprawdę dobrej całości można to wybaczyć.

Książkę czyta się szybko. Początek zapowiada się ciekawie, środek jest bardzo ok, niestety im bliżej końca, tym bardziej absurdalnie zaczyna się dziać. Nagle jest wszystkiego za dużo, za szybko, za chaotycznie...Miałam wrażenie,że autor na raz pragnie pozbyć się wszystkich niepotrzebnych już bohaterów...Za dużo wątków,które może i nachodziły na siebie, ale w gąszczu...

Jest dobrze, ale bez szału.

Początek dość mocno się ciągnie i bywa nudnawy, ale gdzieś tak w połowie akcja przyspiesza, czasem nawet podchodzi pod sensacyjną. Wątki ekologiczne zupełnie mi nie podeszły, nie moja tematyka. Zakończenie mało prawdopodobne.

Mateusz Chabrowski ma dobrą żonę Maję, dwójkę wspaniałych dzieci - Igę i Stasia, oraz spore oszczędności, no i oczywiście kredyt na domek. Pracuje, a raczej haruje, w renomowanej kancelarii. Jego dzień pracy liczy ostatnio średnio 14 godzin. Do czasu aż pewnego dnia traci przytomność. Spędza w szpitalu kilka dni, później wykorzystuje zaległy urlop i wraca do pracy, ale już...

Bardzo dobrze słuchało się, zakończenie jakies za szybkie. A może czepiam się. Lubię książki pana Pasierskiego

Czytałem z przyjemnością i zainteresowaniem. Kilka elementów trochę naciąganych, ale jakoś mi to nie przeszkadzało.

• 2019
  • 2020