W Imię Natury

Okładka książki W Imię Natury Jędrzej Pasierski
Okładka książki W Imię Natury
Jędrzej Pasierski Wydawnictwo: Czarne Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Ze Strachem
Czarne
2019-06-19
2019-06-19
literatura polska kryminał zniknięcie przeszłość tragedia

Okładka książki Mara Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Mara Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Śleboda Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Śleboda Małgorzata Fugiel-K...

Trupy w szafie

Nie jest to już niestety Pasierski ze znakomitej serii z Niną Warwiłow, swoją drogą czytając książkę (e-book),myślałam, że to Chmielarz. Niestety od Pasierskiego wymagam więcej niż dostałam w tej książce. Początek naprawdę dobry i wciągający, choć bardziej obyczajowy niż kryminalny. Niestety potem jest już tylko gorzej. Czegoś tu zabrakło, jakby autor sam stracił serce do tej historii. Ze strony na stronę książka robi się coraz bardziej nieprawdopodobna i naciągana, a niezniszczalny i irracjonalnie zachowujący się bohater, w akcjach jak z amerykańskich pościgów po prostu nie przekonuje. Nie uwierzyłam też w końcową rozkmnnę i wywody majaczącego w gorączce faceta z rozwaloną nogą. Happy end w Szwajcarii - dla mnie moralnie nie do przyjęcia. Nie lubię kryminałów, gdzie krzywdzi się dzieci, tutaj nawet źli bohaterowie mają takie straszne historie za sobą, że jest nam ich żal. Opowieść o dzieciństwie Żeni przelatywałam tylko wzrokiem, żeby nie musieć zatrzymywać się na tych ohydnych fragmentach. W sumie nie wiem dlaczego wg autora tak szczegółowa opowieść była konieczna w książce. Czytało się dobrze, ale szybko zapomnę o tej pozycji. Zbędna książka w portfolio autora.

Wtórny, sztampowy i słabo napisany kryminał w typie „zabili go i uciekł”, mix „Suits” dla ubogich, „W głębi lasu” Cobena i tanich filmów akcji.

"W imię natury" Jędrzej Pasierski
Wspaniała przygoda 😊 nie mogłam się oderwać. Może początek ciut zbyt opisowy, niemniej potrzebny, aby mój odnaleźć się w błyskawicznej akcji.
Dużo w tej pozycji cierpienia; różnorodnego cierpienia...
#jędrzejpasierski #wimięnatury #wydawnictwoczarne #niejestemstatystycznympolakiemlubięczytaćksiążki #mojepsyczytajazemna #czytamwszędzie #polskiekryminały #portalkryminalny #zbrodniczesiostrzyczki #zbrodniawbibliotece

"W imię natury" Jędrzej Pasierski
Dużo w tej pozycji cierpienia; różnorodnego cierpienia...

Dochodzę do wniosku, że ja już sama nie wiem czego oczekuję od książek tego typu. Te hollywoodzkie rozwiązania zupełnie mnie nie bawią, właściwie to słuchałam jej po to żeby skończyć a nie dowiedzieć się co faktycznie się wydarzyło. Nawet te plot twisty które fundował autor, nie spowodowały u mnie żadnej reakcji. Oczywiste nawiązania do jednego z polskich milionerów - okej tak sobie autor wymyślił, ale po co? Nierealistyczne sytuacje, pościgi, zachowania ludzi (nawet, a może w szczególności, tych przypadkowych). Wyolbrzymianie tragedii i wyciskanie co się da z historii bohaterów, chyba tylko po to żeby pożerować na czytelniku, ale te postacie naprawdę nie nabierają przez to charakteru. W pewnym momencie to już w ogóle jest bieganina bez ładu i składu. Chyba nie lubię stylu tego autora, ale pewnie dalej będę słuchać do sprzątania.

Bardzo dobra książka ,ciekawi bohaterowie i treść ,wartka akcja ,niezły styl ; bardzo lubię książki Pasierskiego i długo się zastanawiałam czy sięgnąć po ten tytuł z uwagi na dość niskie oceny czytelników ; zupełnie się z nimi nie zgadzam ; książka wg mojej oceny podobna trochę do "Wyrwy" W.Chmielarza ; ginie kobieta- żona ,matka a ułożony meżuś w gajerku zaczyna jej szukać i odkrywa skrywane przez żonę sekrety ,w tle opieka nad dziećmi ;
Polecam ,przeczytałam w 1 dzień

Pierwszy raz książkę w "W imię natury" zobaczyłam na półce w Empiku, by 30 sekund później stać z nią przy kasie. Wcześniej nie widziałam ani jednej reklamy/wzmianki na temat tego tytułu, więc byłam dość mocno zaskoczona, szukając czegoś spod pióra Jędrzeja Pasierskiego tak na szybko.

Ale cieszę się, że właśnie ten tytuł znalazłam.

Choć Autor jest najbardziej znany z serii z komisarz Niną Warwiłow, to cieszę się, że sięgnęłam po coś spoza serii, po pozycję samodzielną. Nie była to może książka mojego życia, ale czas przy lekturze spędziłam naprawdę przyjemnie.

Dobrze poprowadzona narracją pierwszoosobowa nawet bez przesadnie szybkiej z początku akcji wciąga czytelnika. Rozsądnie wykreowany główny bohater, od którego od pierwszych zdań bije autentyczność - człowiek, który prawie zniszczył swoje życie, i to dosłownie, pracą w wielkiej korporacji, z niewielkimi problemami rodzinnymi, musi zmierzyć się z czymś innym. I to mi się podobało, choć bardziej w pierwszej części Mateusz zbierał moje wsparcie. Po mniej więcej połowie książki chciał się stać kimś, kim nie był- superbohaterem. To mnie odrobinę raziło, ale szybko przyzwyczaiłam się do tego, jaką metamorfozę przeszedł w trakcie fabuły założyciel fundacji ekologicznej.

Po zakupie książki poczytałam kilka recenzji na LubimyCzytać i właśnie druga część książki rozczarowała najbardziej czytelników, a zakończenie to już najbardziej. A mi się wydaje, że to był jak najbardziej przemyślany zabieg, w takim dynamicznym, nieco przerysowanym stylu. Czułam, co się szykuje praktycznie od połowy książki i byłam jednocześnie zaskoczona i niezaskoczona tym, jak finalnie potoczyła się fabuła.

Czasu spędzonego przy książce nie żałuję, bo wciągnęła mnie od początku i aż do ostatniej strony nie chciałam wypuścić jej ze swojej strefy zainteresowań.

Ale cieszę się, że właśnie ten tytuł znalazłam.

Choć Autor jest najbardziej znany z...

Dobry kryminał, chociaż czegoś mi w nim zabrakło... Moim zdaniem seria z komisarz Niną Wawrilow jest jednak ciekawsza.

Dawno już nie czytałam książki w pierwszej osobie, z małą ilością dialogów, ale podobała mi się, chociaż na początku lekko nie było. Wartka akcja, cały czas coś się dzieje, świetny pomysł na książkę.

Bardzo interesująca, intrygująca,szalone tempo akcji,wiele tajemnic,warto przeczytać.

bardzo dobra książka, dał bym więcej gwiazdek gdyby brak ciągu przyczynowego dlaczego w ostatnim rozdziale pojawia się policjant, który przewijał się w całej książce i nagle chce wszystkich zabić? przecież rozpoznana tożsamość Mai to jeszcze nie powód żeby wszystkich mordować. Mogło być lepiej bo książkę dobrze się słuchało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki W Imię Natury

Video