Źródło

Okładka książki Źródło Jędrzej Pasierski
Okładka książki Źródło
Jędrzej Pasierski Wydawnictwo: Czarne Cykl: Nina Warwiłow (tom 7) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Nina Warwiłow (tom 7)
Ze Strachem
Czarne
2024-02-14
2024-02-14
9788381918381
literatura polska

Schronisko

Mam słabość do komisarz Niny , jest moją ulubioną Panią komisarz zaraz obok Julli Zawadzkiej (partnerka Igora Brudnego P.P ). Cudowny klimat gór do tego zbrodnia , komisarz Nina , zmowa milczenia i mamy całkiem ciekawą historię. Jedyne do czego mogłabym przyczepić to troszkę za wolna akcja i niepotrzebne usmiercenie jednego przyjaciela... Zakończenie jak w każdej części zaskakuje . Gorąco polecam :)

Podwójne morderstwo pośród górskich szlaków i maleńki chłopiec znaleziony na miejscu zbrodni. Ten widok zapowiada śledztwo skrojone na miarę błyskotliwej i niezawodnej komisarz Niny Warwiłow. Tym razem, dzięki powieści autorstwa Jędrzeja Pasierskiego pt. „Źródło”, wydanej nakładem Wydawnictwa Czarne, odkryjemy, kto stoi za makabryczną zbrodnią dokonaną na turystach eksplorujących uroki Beskidu Sądeckiego.
🗻🏔️⛰️
Nieopodal miejsca zbrodni pozostały nietypowe ślady, które czytelnicy odkrywają wertując kolejne karty książki. Niczym rasowi śledczy, bierzemy udział z gromadzeniu dowodów, przesłuchaniu świadków a nawet rekonstrukcji zdarzeń. Przede wszystkim zaś, jako czujni obserwatorzy, z wielką uwagą przyglądamy się lokalnej społeczności zamieszkującej Rytów i okolice, by móc wytypować mordercę, a to okazuje się wyjątkowo trudnym zadaniem.
🗻🏔️⛰️
Pasierski z dużą swobodą pisarską tworzy kryminalną opowieść ukrytą między wzgórzami. Dzięki temu, nawet ci czytelnicy, którzy nie należą do miłośników gór, odkryją nie tylko magię opisywanych miejsc i ich naturalne piękno, ale również niebezpieczeństwa czyhające na śmiałków, którzy zechcą się mierzyć z potęgą gór. Jeśli dodamy do tego całe mnóstwo tropów wiodących czytelnika na manowce i zaskakujące rozwiązanie śledztwa, to otrzymamy przemyślaną i kompletną powieść, która pozwala zanurzyć się w lekturze niczym w górskim strumieniu i spędzić długie godziny w urokliwych miejscach, i w dodatku, w doborowym towarzystwie.
🗻🏔️⛰️
Miłośnicy górskich wędrówek i znawcy Beskidu Sądeckiego pokochają powieść Pasierskiego za rozległe opisy wyjątkowych miejsc, w których żyją bohaterowie powieści, zaś fani przygód Niny Warwiłow będą zachwyceni kolejnym dochodzeniem prowadzonym przez tę wyjątkową spostrzegawczą bohaterkę. Dla jednych i drugich lektura „Źródła” może stać się inspiracją - do przemierzania kolejnych górskich szlaków lub do zwiększenia uważności, by móc dostrzegać wokół siebie to, co zwykle niezauważalne.

P.S. Dla mnie „Źródło” stało się przyczynkiem do przeczytania całej serii kryminalnych przygód komisarz Niny Warwiłow, co też niezwłocznie uczynię.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jędrzeja Pasierskiego. No i całkiem udany ten debiut. Wydawało mi się, że coraz trudniej zaskoczyć czytelnika dobrym kryminałem, a jednak można. Ciekawie zbudowaną fabuła, akcja która trzyma w napięciu do samego końca a do tego ciekawie osadzona w historii i tradycji regionu. Czytało się wyśmienicie. Polecam.

słabo, coraz słabiej… sporo akapitów brzmi jak pisane po ciemku na kolanie, a sama intryga dość sztampowa jak na kryminał dziejący się w pewnym oddaleniu od wielkomiejskiego zgiełku. przydałaby się również ponowna korekta, bo błędy językowe bolą.

Bardzo dobry kryminał, wciągający, z zapętloną intrygą. Spodziewałam się, że Autor wodzi mnie jak tę ślepą Mańkę, ale akurat tego mordercy nie oczekiwałam:) Motyw był bardziej przejrzysty, ale samo rozwiązanie mnie zaskoczyło.

Mam słabość do tego cyklu a szczególnie do Niny Warwiłow. Mimo że dwie ostatnie części oceniłam zdecydowanie słabiej niż początek cyklu, z ciekawości co u Niny, sięgnęłam po kolejny tom i nie żałuję. 'Źródło' to dobra powieść. Cykl trochę stracił tempo a historie kryminalne nie są już tak misternie przemyślane jak te z pierwszych tomów, ale jest to zjawisko typowe, więc nie jestem zaskoczona. Cieszę się, że autor odbił się i po zaliczeniu delikatnego dołka wyraźnie zwyżkuje. Pozostaje z niecierpliwością czekać na kolejny tom.

Jeśli czekasz już na następną to znakiem tego Źródło to bardzo udana część. 🙂

Jeśli czekasz już na następną to znakiem tego Źródło to bardzo udana część. 🙂

Znam opisywane okolice i chciałem znaleźć sądeckiego Gortycha, ale nie, zdecydowanie nie... To inna bajka - regionalizmy dodawane na siłę, lokalności - często sztucznie. I język bez płynnej melodii, przynajmniej mnie się to źle czytało. Zagadka kryminalna wciąga, chce się poznać rozwiązanie i jest ono nieoczywiste, ale nitki powiązań czasem nie dość umotywowane psychologiczne i charakterologiczne, dziwię się odkrytym motywacjom i intencjom. Myślę, mimo wszystko, że książka może się spodobać; akurat ze mną i moimi oczekiwaniami się nie zgrała, a żałuję...

Genialna poraz kolejny sięgając po książkę Jędrzeja zostałam przez niego czytelniczko dopieszczona. Smaczku dodaje to że autor umieścił akcje w moim rodzinnych stronach wiele razy bywałam w tych miejscach Doliny Popradu. Polecam serdecznie i czekam na dalsze losy Niny bo robi się coraz ciekawiej

Dobra książka, ale gdyby nie Nina Warwiłow byłaby nudna.

Dobra książka, ale gdyby nie Nina Warwiłow byłaby nudna.

• Przeczytane 2024
  • Kryminały