Cynamon, sekrety i ja

Okładka książki Cynamon, sekrety i ja Dagmar Bach
Okładka książki Cynamon, sekrety i ja
Dagmar Bach Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Cynamon (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Cynamon (tom 3)
Zimt und ewig
Media Rodzina
2020-03-06
2020-03-06
Anna Urban

Ostatni tom serii „Cynamon”, w którym to
poznanym m.in. przyczynę przeskoków Vicky do alternatywnych rzeczywistości oraz powód rozstania jej rodziców.
Będziemy również kibicować wielu związkom (w tym Vicky😬).

Kurczę, no szkoda, że to już koniec zwariowanych perypetii tej 15-latki i jej najbliższych😥 Jest mi smutno, jest mi źle… .
Podsumowując całą serię: było miło, przyjemnie i zabawnie. Wszyscy bohaterowie przesympatyczni (no, może oprócz Burmistrza 😅). Fenomenalna fabuła, która za sprawą swojej oryginalności- przeskoków do alternatywnych rzeczywistości głównej bohaterki, sprawiła, że ciężko było się rozstać z lekturą (a nawet serią!, bo przypomnę, że wszystkie trzy części „wciągnęłam” jedna po drugiej, a rzadko mi się to zdarza, by czytać serię „od deski do deski”😅). A w ogóle to … ja pochłonęłam tę serię w zastraszajacym tempie!!!😵‍💫😱 patrząc na daty recenzji poszczególnych części! No ale … to dlatego, że te książki się „same czytają”😉
Do tego styl autorki: lekki, prosty, taki, jaki - moim zdaniem- powinna mieć dobra młodzieżówka👍
Końcówka satysfakcjonujaca, autorka połączyła wszystkie wątki, które śledziliśmy od samego początku historii.
I taka moja rada: czytajcie po kolei, ponieważ wszystkie puzzle układanki doskonale wskakują na swoje miejsce w trakcie czytania kolejnych tomów 👍
Ja zdecydowanie polecam i oceniam trzeci-decydujący-tom na 9/10👍😉

Ostatni tom serii „Cynamon”, w którym to
Będziemy również kibicować wielu związkom (w tym Vicky😬).

Podsumowując całą serię: było miło,...

DLACZEGO TAK MAŁO OSÓB SIĘGA PO TĄ KSIĄŻKE? Ta książka jest TAK ciepła i lekka, a zarazem niesamowicie wciągająca. Sama fabuła również super. IDEALNA na lato!!!I ci bohaterowie!!! Kocham

Rewelacyjna - jak cała seria, choć pomysł na zakończenie trochę dziwaczny...

Rewelacyjna - jak cała seria, choć pomysł na zakończenie trochę dziwaczny...

Wspaniala, jak i inne z serii.
Troszkę mniej urocza i wciągająca, ale wielki plus za to że wszystko się pięknie łączy i wyjaśnia.
Polecam!

Wspaniala, jak i inne z serii.
Polecam!

Zapach cynamonu zapowiada międzyświatowe turbulencje!
No, trochę przesadziłam ;-)
Turbulencje nie dotyczą całych światów, tylko kilku osób.
I nie są to turbulencje, tylko przeskoki pomiędzy światami.
Przeskoki pomiędzy światami równoległymi.

Na każdej okładce cynamonowej trylogii są dwie dziewczyny,
a może tylko jedna? ;-)
To 15-letnia Vicky przemieszczająca się pomiędzy alternatywnymi światami.
Zawsze zamienia się miejscem ze swym paralelną odpowiedniczką.
Niestety żadna z nich nie ma wpływu ani na czas, ani na miejsce przeskoku.

A co ma na to wpływ?
Dlaczego to się w ogóle odbywa?
Wyjaśnienie znajduje się dopiero w ostatnim tomie ;-p

Trylogię z cynamonem postanowiłam przeczytać dawno temu,
zachęcona jakąś internetową recenzją. Ale chyba upłynęło zbyt wiele czasu
i zbyt daleko odsunęłam się od nastoletniego targetu tych powieści,
bo miałam poważne problemy z przebrnięciem pierwszego tomu....
Po przeczytaniu ponad stu stron byłam do książki bardzo zniechęcona.
Wtedy zerknęłam na opinie na portalu lubimyczytac.pl,
i postanowiłam dać trylogii jeszcze jedną szansę ;-)

Wszystkie książki napisała Dagmar Bach.
Nie dziwię się, że podobają się nastolatkom;
opowiadają o przyjaciołach, zakochaniu, niepewności.
Wątki miłosne, perypetie szkolno-koleżeńskie, światy równoległe
to jest to, o czym młodzież chętnie czyta :-)
Wszystko to jednak można by skrócić i przyspieszyć ;-)

Pierwszy tom "Cynamon, chłopaki i ja" jest najsłabszy, ale w drugiej połowie dałam się wciągnąć ;-)
Akcja niespieszna, przeskoki kilkusekundowe, Vicky myśli głównie o chłopakach i strojach.

Drugi tom "Cynamon, kłopoty i ja" jest nieco lepszy, wiemy już o co chodzi,
znamy lepiej bohaterów, przeskoki są dłuższe, Vicky skupia się na jednym chłopcu.
Nie wiem, po co w książce pojawia się pewna specyficzna matrona i jej gwarek.
Niby ubarwia, wprowadza chaos, ale nic z tego nie wynika. Ta strzelba nie wypaliła...

Tom trzeci "Cynamon, sekrety i ja" jest najlepszy, chociaż turbulencji u mnie nie wywołał ;-)
Pojawiają się podejrzenia i wyjaśnienia, zarówno dotyczące przeskoków, jak i rodzinnych tajemnic.
Mój analityczny umysł nieco zawył, gdy okazało się, że sprawę rozwodu rodziców Vicky można było
tak łatwo wyjaśnić już 10 lat temu, ale sam wątek konfliktu pomiędzy tymi dorosłymi jest intrygujący.

Czy warto przeczytać?
Zdecydujcie sami ;-)

Zapach cynamonu zapowiada międzyświatowe turbulencje!
No, trochę przesadziłam ;-)
Turbulencje nie dotyczą całych światów, tylko kilku osób.
I nie są to turbulencje, tylko przeskoki pomiędzy światami.
Przeskoki pomiędzy światami równoległymi.

Na każdej okładce cynamonowej trylogii są dwie dziewczyny,
a może tylko jedna? ;-)
To 15-letnia Vicky przemieszczająca się pomiędzy...

Ah co to była za przygoda! Seria cynamonowa już od samego początku zagościła w moim sercu, a to wszystko za sprawą fantastycznego humoru i niezwykłej wyobraźni Dagmar Bach. Dzisiaj więc chcę wam opowiedzieć o moim ostatnim spotkaniu z Victorią i Konstantinem z "Cynamon, sekrety i ja", bo jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po całą serię to ja ciągle będę wam o tym nawijać, że wręcz musicie ją poznać.

W tym tomie, w końcu, wyjaśnia się sekret tajemniczych przeskoków Vicki do pararelnej rzeczywistości. Najlepsze jest to, że od pierwszego tomu zastanawiałam się, jak mogło do tego dojść, a nie od razu wpadłam na rozwiązanie, które wydało się wręcz oczywiste. Trzeci tom to jak przejażdżka kolejką górską - ciągłe zmiany w życiu Vicki, wciąż nowe wątki i co rusz jedno wielkie zaskoczenie i do tego ten humor, to wspaniałe poczucie humoru... Uwielbiam! Nawet nie wiecie, jak bardzo chciałabym się przenieść do świata z książek autorki.

Co więcej powiedzieć - polecam, polecam i jeszcze raz POLECAM!!!

Od początku wakacji pochłonęłam całą serię. Nie zwiodłam się, trzecia część wciągnęła mnie równie mocno, jak dwie poprzednie. Szkoda, że nie ma części czwartej :( Muszę znaleźć dla siebie nową serię do czytania w letnie wieczory. Historie Vicky polecam każdemu marzycielowi, który lubi odpływać do innych światów....

Czas na wielki finał. Historia już w pełni się rozwija a Vicky i Konstantyn dalej podróżują do paralelnych światów. Tym razem coś się zmienia, ponieważ ich drugie ja zaczyna buszować w ich życiu i ważnych miejscach. Bohaterowie muszą gęsto się tłumaczyć z nieswoich win. Jednak wszystko zmierza do rozwiązania zagadki, dlaczego ta dwójka zyskała taką możliwość. Jaka była tego przyczyna? Czego szukali bohaterowie z innego świata? Jak to się wszystko potoczy? Czy bohaterowie dalej wytrwają razem, czy jednak się rozdzielą?

Wielkie zakończenie, które naprawdę mi się podobało! To jedno z lepszych finałów jakie ostatnio miałam okazję poznać. Ta część była pełna akcji, zagadek, niedopowiedzeń i wszystko sprowadziło się do rozwiązania wszystkiego.

Vicky oprócz tego by rozwikłać zagadkę dlaczego się przenośni do swoich innych wersji, stara się rozwiązać starą sprawę swoich rodziców, ponieważ coś jej się nie zgadzało. Autorka zgrabnie poruszała kilka wątków, by na samym końcu wszystko rozwiązać. To było świetne. Koniec wszystko wyjaśnia i czytelnik nie pozostaje z pytaniami, dlaczego to nie zostało wyjaśnione?

Bohaterowie w tej części mają ciężki czas, przeskoki, sprawa rodziców Vicky i rozterki miłosne głównej bohaterki i jej przyjaciółki. Obie są młode, nie mają doświadczenia i po prostu nie wiedzą jak się zachować. Jednak mimo wszystko dało się zrozumieć ich postępowanie i przemyślenia. Dużo się dzieje i nie miały czasu na chwilę dla siebie i na przemyślenia. Mimo wszystko oni dorastają, podejmują coraz dojrzalsze decyzje i zachowują się bardziej rozsądniej. Nie macie się też czym martwić, bo nagle nie stała się to poważna lektura, nadal są komizmy sytuacyjne i śmieszne dialogi, które nieraz wywołują uśmiech na twarzach.

Styl pisania kompletnie się nie zmienił. Dalej książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Strony uciekają w zawrotnym tempie i ciężko się od niej oderwać, bo naprawdę dużo się dzieje!

Podsumowując to naprawdę jest dobra seria. Może jest skierowana dla nastolatków, jednak i starsi będą czerpać z niej przyjemność. To zabawna seria o podróżach do paralelnych światów owiana nutą cynamonu i dużą dawką śmiechu. Zdecydowanie to będzie świetny wybór na ten ponury czas, który nas nastał i wzrosła potrzeba by się pośmiać i uciec do innego świata. A jak jesteście fanami kultury angielskiej to tym bardziej powinniście po nią sięgnąć, ja jak najbardziej polecam!

Z wypiekami na twarzy czekałam na ostatnią odsłonę cudownej, cynamonowej serii Dagmar Bach. Dlatego też, gdy tylko ostatnia odsłona cyklu pod tytułem Cynamon, sekrety i ja „wpadła” w moje ręce byłam zachwycona i od razu przystąpiłam do czytania. :)

Była dziewczyna Konstantina i paralelny koszmar. ;)
Victoria King, która zaczęła się umawiać z najfajniejszym chłopakiem w szkole, do zwyczajnych nastolatek nie należy. Wszystko przez jej nietypową umiejętność podróżowania między paralelnymi światami, którą zawsze sponsoruje unoszący się w powietrzu zapach cynamonu. Zapach, który tym razem przynosi ze sobą również pierwsze problemy zakochanych, ujawnienie najpilniej strzeżonego rodzinnego sekretu, trochę wredniejszą paralelną Victorię i rozwiązanie zagadki podróży do innych światów na wyciągnięcie ręki!

Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania…
Znowu „utonęłam” w oparach cynamonu i książkę przeczytałam w jedno popołudnie i wieczór. :D

Wszystko przez fantastyczne połączenie podróży między światami, dynamikę akcji i bardzo powolne uchylanie rąbka tajemnicy na pytania, które kłębiły się (chyba nie tylko) w mojej głowie już od pierwszego tomu serii.

Do tego bohaterowie stanęli jak zawsze na wysokości zadania. Są tacy normalni, wręcz namacalni ze swoimi młodzieńczymi problemami, że ciężko nie przeżywać całego tego zamieszania wraz z nimi. Szczególnie gdy autorka wprowadza na scenę jeszcze taką „Pocahontas”, której zapędy sama miałam ochotę ostudzić dopiero co przygotowaną lemoniadą. ;)

Jeżeli do tego wszystkiego dorzucimy jeszcze dziadków, którzy nie tylko nie zawodzą, ale jeszcze „dolewają oliwy do ognia”, paralelną Victorię, z której jest całkiem niezłe ziółko, rodziców i oczywiście zakochaną do szaleństwa ciotkę, to nie sposób się nie uśmiechnąć i cieszyć tymi wszystkimi perypetiami, które momentami potrafiły rozbawić mnie do łez.

Podsumowując. Cynamon, sekrety i ja Dagmar Bach, to chyba najlepszy tom całej serii, a jednocześnie świetne zakończenie zabawnej i lekkiej trylogii. Jeżeli macie ochotę na odrobinę zapomnienia i oderwania się od codzienności, to koniecznie zapoznajcie się bliżej z panną King i jej zwariowaną rodzinką. Polecam każdemu nie zależnie od ilości świeczek na urodzinowym torcie. :D

P.S. Już tęsknię za bohaterami.

Była dziewczyna Konstantina i paralelny koszmar. ;)
Victoria King, która zaczęła się umawiać z najfajniejszym chłopakiem w...

Vicky zdążyła przyzwyczaić się do odwiedzin w paralelnych światach, choć nadal nie są dla niej łatwe, to tym razem ma powód, który umili jej ten czas. Sekrety rodzinne się nagromadziły i wszystko zaczynają komplikować, a dodatkowo paralelna Victoria nie jest ideałem.
Trzecia część Cynamonu to odpowiedź na pytania, które towarzyszyły nam od samego początku serii, ale nie dowiemy się wszystkiego bez pewnych komplikacji.
Byłam przeogromnie ciekawa i czekałam na moment, gdy na jaw wyjdą wszystkie sekrety, oczywiście snując przy tym własne teorię. Czekałam z utęsknieniem na kolejny tom i nie spodziewałam się, że wywoła we mnie tak sporo emocji. A wszystko za sprawą nowej postaci, która skutecznie komplikowała Vicky jej i tak już skomplikowane życie oraz wniosła do powieści coś nowego, a i tak miałam ochotę chlusnąć jej w twarz sosem waniliowym. Miło było mi spędzić czas z postaciami, które znam od samego początku, bo swoimi perypetiami potrafią rozbawić czytelnika do łez. Dziadkowie również mnie nie zawiedli, a ich postacie wniosły do powieści element, który mnie zaskoczył.
Fabuła jest dynamiczna, wszystko dzieje się szybko, a problemy głównej bohaterki oraz jej bliskich się namnażają przez co nie można się nudzić.
Przyszedł również czas na rozwiązanie sprawy z tajemniczymi przeskokami Vicky i tu Dagmar Bach mnie nie zawiodła. Moja teoria się sprawdziła, ale nie do końca, bo przecież w tej serii nie można spodziewać się oczywistych rozwiązań dlatego jest ona dla mnie taka fantastyczna.

• 2020 ✩
  • Recenzentki
  • Romans

Dodaj cytat z książki Cynamon, sekrety i ja