Cynamon, chłopaki i ja

Okładka książki Cynamon, chłopaki i ja Dagmar Bach
Okładka książki Cynamon, chłopaki i ja
Dagmar Bach Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Cynamon (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Cynamon (tom 1)
Zimt und weg
Media Rodzina
2019-02-13
2019-02-13
Anna Urban
dziewczyna fantasy dla młodzieży humor literatura dla młodzieży literatura niemiecka nadprzyrodzona moc nastolatka pierwsza miłość podróż w czasie i przestrzeni sobowtór zazdrość

Gdzie jesteś, kiedy cię nie ma?

Ale fajna młodzieżówka! 😀
Super mi się ją czytało. Mamy tu ukazane dwa równoległe światy, między którymi nasza główna bohaterka lawiruje. Wystarczy jak tylko delikatnie poczuje cynamon, a następuje przeniesienie do alternatywnej rzeczywistości, w której m.in. ma inną przyjaciółkę, chodzi na inne fakultatywne przedmioty szkolne, uprawia inny sport.
Mocno zakręcona ta historia i przyznam się szczerze, że w niektórych momentach już sama nie wiedziałam, czy Vicky jest w swoim czy w tym drugim świecie😅
Oczywiście, jak na 15-latkę, ma typowe nastoletnie problemy, czyli zagwozdki miłosne 😅 albowiem kręcą się wokół niej przystojni David i Konstantin.
Na uwagę zasługuje również jej przyjaciółka Pauline oraz szalona rodzina : dziadkowie, mama oraz ciocia Polly- ich po prostu nie da się nie lubić 😀
Polecam i oceniam 8/10.
P.s. Jak dobrze, że to I część serii o cynamonie 😁 Zaraz biorę się za kontynuację😎👍

Ale fajna młodzieżówka! 😀
Mocno zakręcona ta...

Najpierw wypowiem się na temat okładek. Są one dość nietypowe, składają się tak jakby z dodatkowej nakładki, co ładnie wygląda w całokształcie, ale w praktyce jest to uciążliwe, bo ta nakładka jest śliska i ciągle mi zjeżdżała. Ale to tylko taka moja uwaga, nie mająca wiele do rzeczy.

Zacznę dziś omawiania serii od końca, a mianowicie od zakończania trzeciego tomu. Jest to podobno ostatni tom serii, ale jak dla mnie autorka zostawiła sobie otwartą furtkę, do napisania w razie czego kolejnych tomów, bo niektóre sprawy spokojnie można by dalej pociągnąć. Ale ja osobiście właśnie nie lubię takich kwestii, które nie są do końca zamknięte na tip top i jeśli to rzeczywiście jest koniec serii, to brakło mi puenty i zakończenia na amen wszystkich spraw, bo kończąc fajną serie lubię poczuć, że to naprawę koniec i wszystko dobrze się kończy, a bohaterowie żyją dalej miło i spokojnie, a nie że są takie niepewne kwestie. Ale to tylko zakończeniu, więc zajmijmy się ważniejszą główna treścią.

Seria jest ciekawa, dobrze i miło się ją czyta, bo książki są lekkie i przyjemne. Lektura wciąga i jest sympatyczna w odbiorze, a same wydarzenia są interesujące. Fajna, spokojna seria na odpoczynek po ciężkiej lekturze.

Super książka. Bardzo wciągająca, przeczytalam ja w jeden dzień. Zaskakujące momenty dodają uroku, a cała książka jest niemal równie wyśmienita jak "Basniobor" mimo że fabula jest całkiem inna te książki pozostaną moimi ulubionymi.
Polecam każdej nastolatce :)

Polecam każdej nastolatce :)

Myśleliście kiedyś o tym, czy istnieje coś takiego jak alternatywny świat?

Multiwersum naszej głównej bohaterki jest naprawdę zakręcone!
Vicky ma piętnaście lat i cierpi na niespotykaną przypadłość - a mianowicie zdarza jej się przeskakiwać do równoległego świata. Wystarczy chwila, w której poczuje zapach cynamonu i w tym samym momencie znajduje się w alternatywnym świecie, w którym zamienia się ciałem z złośliwą dziewczyną. A jakby tego było mało, dziewczyna ta wygląda dokładnie tak jak nasza Vicky. Alternatywna dziewczyna sieje spustoszenie w życiu głównej bohaterki, a szczególnie w jej życiu miłosnym.

Książka pełna humoru. Idealna na zastój czytelniczy, bardzo lekka i szybka do czytania. Moim zdaniem bardzo wpasowuje się w klimat jesienny, który nas w aktualnym momencie otacza.

Autorka potrafi nas perfekcyjnie wprowadzić w świat z książki. Historia Vicky jest bardzo ciekawa, wątek miłosny jest naprawdę dobry, szczególnie jak wszystko w świecie głównej bohaterki przewraca się o 180 stopni przez jej alternatywną osobę, która wtyka nos w nie swoje sprawy.

Oprawa graficzna tej książki jest CUDOWNA. W okładce jestem zatracona totalnie. Bardzo szanuję za pomysł i wykonanie, bo naprawdę potrafi przyciągnąć uwagę, między innymi kupiłam tę książkę dzięki okładce i nie żałuję. Za jakiś czas zabiorę się za drugi tom, który już czeka na półce.

Myśleliście kiedyś o tym, czy istnieje coś takiego jak alternatywny świat?

Multiwersum naszej głównej bohaterki jest naprawdę zakręcone!

Bardzo sympatyczna, lekka i przyjemna lektura z niebanalnym tłem.

Bardzo sympatyczna, lekka i przyjemna lektura z niebanalnym tłem.

Nie mialam zbyt dużych oczekiwan wobec tej historii, bo spodziewałam się tego, że będzie dla troche młodszej grupy wiekowej.
Mimo to miło było przeczytac tę książkę w ramach odskoczni i takiego zrelaksowania się. Byla to taka lekka mlodziezowka, ale raczej skierowana do tej młodszej grupy wiekowej. Początek byl serio slaby. Nudziłam się bardzo, ale im pozniej tym lepiej. Dalej juz nie było tak źle i w sumie dobrze się bawiłam zagłębiając się w tą historię. Styl pisania byl dosc przyjemny, chociaż czasami opisy byly nudne. Pomysl na historię bardzo ciekawy. Ta cała akcja z przeskakiwaniem dobrze została rozegrana. Jeśli chodzi o bohaterow to mam mieszane uczucia, bo jednak zostali wykreowani w taki sposób, że nie mają wad i byli denerwujący oraz dziecinni. Chociaz z drugiej strony w takich książkach z reguły bohaterowie tak wyglądają. Świat w jakim żyli bohaterowie tez byl taki bez wad i byl zbyt kolorowy. Momentami ksiazka byla bardzo zabawna i czytalam ją z uśmiechem na ustach. Uwazam, że 1 tom został tak zakończony, ze kolejne części mogłyby juz nie powstać, ale mimo to w tym roku po następny tom raczej sięgnę

Ja cie krece🙆‍♀️🙉

Dawno nie czytalam tak dobrej mlodziezowki🤗
Nie spodziewalam sie, ze tak pochlonie mnie ta historia😁
Perypetie glownej bohaterki(o ponad 10 lat mlodszej ode mnie👵🤦‍♀️) przejely mnie doglebnie🤭
Swietna zabawa i odskocznia od codziennosci🙆‍♀️

Polecam wszystkim bez wyjatku🧏‍♀️

Ja cie krece🙆‍♀️🙉

Dawno nie czytalam tak dobrej mlodziezowki🤗
Nie spodziewalam sie, ze tak pochlonie mnie ta historia😁
Swietna zabawa i odskocznia od codziennosci🙆‍♀️

Polecam wszystkim bez wyjatku🧏‍♀️

Zapach cynamonu zapowiada międzyświatowe turbulencje!
No, trochę przesadziłam ;-)
Turbulencje nie dotyczą całych światów, tylko kilku osób.
I nie są to turbulencje, tylko przeskoki pomiędzy światami.
Przeskoki pomiędzy światami równoległymi.

Na każdej okładce cynamonowej trylogii są dwie dziewczyny,
a może tylko jedna? ;-)
To 15-letnia Vicky przemieszczająca się pomiędzy alternatywnymi światami.
Zawsze zamienia się miejscem ze swym paralelną odpowiedniczką.
Niestety żadna z nich nie ma wpływu ani na czas, ani na miejsce przeskoku.

A co ma na to wpływ?
Dlaczego to się w ogóle odbywa?
Wyjaśnienie znajduje się dopiero w ostatnim tomie ;-p

Trylogię z cynamonem postanowiłam przeczytać dawno temu,
zachęcona jakąś internetową recenzją. Ale chyba upłynęło zbyt wiele czasu
i zbyt daleko odsunęłam się od nastoletniego targetu tych powieści,
bo miałam poważne problemy z przebrnięciem pierwszego tomu....
Po przeczytaniu ponad stu stron byłam do książki bardzo zniechęcona.
Wtedy zerknęłam na opinie na portalu lubimyczytac.pl,
i postanowiłam dać trylogii jeszcze jedną szansę ;-)

Wszystkie książki napisała Dagmar Bach.
Nie dziwię się, że podobają się nastolatkom;
opowiadają o przyjaciołach, zakochaniu, niepewności.
Wątki miłosne, perypetie szkolno-koleżeńskie, światy równoległe
to jest to, o czym młodzież chętnie czyta :-)
Wszystko to jednak można by skrócić i przyspieszyć ;-)

Pierwszy tom "Cynamon, chłopaki i ja" jest najsłabszy, ale w drugiej połowie dałam się wciągnąć ;-)
Akcja niespieszna, przeskoki kilkusekundowe, Vicky myśli głównie o chłopakach i strojach.

Drugi tom "Cynamon, kłopoty i ja" jest nieco lepszy, wiemy już o co chodzi,
znamy lepiej bohaterów, przeskoki są dłuższe, Vicky skupia się na jednym chłopcu.
Nie wiem, po co w książce pojawia się pewna specyficzna matrona i jej gwarek.
Niby ubarwia, wprowadza chaos, ale nic z tego nie wynika. Ta strzelba nie wypaliła...

Tom trzeci "Cynamon, sekrety i ja" jest najlepszy, chociaż turbulencji u mnie nie wywołał ;-)
Pojawiają się podejrzenia i wyjaśnienia, zarówno dotyczące przeskoków, jak i rodzinnych tajemnic.
Mój analityczny umysł nieco zawył, gdy okazało się, że sprawę rozwodu rodziców Vicky można było
tak łatwo wyjaśnić już 10 lat temu, ale sam wątek konfliktu pomiędzy tymi dorosłymi jest intrygujący.

Czy warto przeczytać?
Zdecydujcie sami ;-)

Zapach cynamonu zapowiada międzyświatowe turbulencje!
No, trochę przesadziłam ;-)
Turbulencje nie dotyczą całych światów, tylko kilku osób.
I nie są to turbulencje, tylko przeskoki pomiędzy światami.
Przeskoki pomiędzy światami równoległymi.

Na każdej okładce cynamonowej trylogii są dwie dziewczyny,
a może tylko jedna? ;-)
To 15-letnia Vicky przemieszczająca się pomiędzy...

Polecam każdemu, na pewno nie pożałujecie <3

Super książka! Bardzo luźna, zabawna i w pewnych momentach bardzo intrygująca :D Wciąga, więc jest szybka do przeczytania. Poza tym jest bardzo ładnie wykonana, więc jest to kolejna rzecz, która sprawia że świetnie się ją czyta. Fajowi bohaterzy i MEGA zakończenie, które sprawiło, że właśnie idę kupić kolejne części, bo MUSZĘ wiedzieć jakie będą dalsze losy Victorii...

Przepraszam, że taka niska nota, ale już się tłumaczę. Dostałam tę książkę w maju tego roku i byłam naprawdę podekscytowana - głównie za względu na "niesamowitą" okładkę. I też dlatego, że uwielbiam zapach cynamonu. Od razu zaczęłam czytać i tego pożałowałam. Zapowiadało się naprawdę nudno typowa książka o życiu nastolatki. Stwierdziłam: "Zaczęłaś, to teraz skończ". Zatrzymałam się na trzecim rozdziale i miałam dość. Ta książka mnie męczyła. Od początku byłam odrobinę negatywnie nastawiona - nienawidzę niemieckich książek, a tu proszę, akcja w Niemczech, niemiecka autorka - wszystko niemieckie! Nie chcę nikogo odstraszać - to moja osobista opinia, może innym książka się podobać. Jednak jest to jedyna książka, której nie skończyłam czytać. W całym moim życiu.

• Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Cynamon, chłopaki i ja

Video

Video